Fabricio071
Fabricio071
  18 listopada 2012 (pierwszy post)

czy jak wezmę tv z 3D to muszę do niego dokupić blu-ray żeby chodziły filmy w tej technologi? czy ten model będzie dobry: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40es6100.bhtml czy lepszy ten http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lm640s.bhtml#opis

NicZaFriko
NicZaFriko
  18 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: blu-ray żeby chodziły filmy w tej technologi?


Tak , i musi byc to blu ray który obsługuje filmy 3d nie jakis zwykły blu.. ;] + 500 -600zł.

Poza tym LG ma 3d pasywne czyli na okulary bez migawki czyli zwykłe takie jak masz w kinie
a samsung ma aktywne czyli okulary lepsze , ale trzeba ładować je co jakiś czas ;)

Poza tym kupować LCD jako 3d to idiotyzm.. Do 3d tylko plazma , czemu ? idz do sklepu i niech Pan Ci właczy 3d film i poruszaj głową albo nie stój na wprost telewizora to zobaczysz efekt.
LCD gorsze katy widzenia, gorsza jakość czerni , gorszy czas reakcji wiec nie ma czegos takiego jak smugi co w LCD sie czesto zdaza przy szybkich obrazach .. a co do pradu ? nie jest tak źle , koszt paru złotych wiecej co miesac nie urywa głowy poza tym kto sie patrzy na prad jak ma telewizor za 4000zł czy iles no sorki.
whitestok
whitestok
  19 listopada 2012

ja mam TV od LG a dokładniej to 42LW450U kupiony rok temu i jeśli chodzi o 3D to nie mam żadnych zastrzeżeń i nie rozumiem dlaczego NicZaFriko uważa, że okulary aktywne są lepsze... w obu technologiach najważniejsze aby okulary i ekran TV były czyste i wtedy nie ma różnicy w jakości efektu 3D...poza tym jeśli chodzi o czerń to w moim TV wystarczyło poszperać w ustawieniach i zmienić ustawienia odnośnie czarnego koloru (tak, w moim TV jest możliwość przełączenia trybu pokazywania czerni) i wtedy cały obraz wygląda super...jesli chodzi o smużenia to kwestia odświeżania w telewizorach LG załatwia sprawę dlatego, że do pasywnej technologii 3D potrzebne jest szybsze odświeżanie w TV bo to właśnie TV robi całą robotę... w technologii aktywnej 3D całą robotę robią okulary które są w polsce cholernie drogie do nabycia, trzeba je ładować i są trochę ciężkie...

whitestok
whitestok
  19 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jak wezmę tv z 3D to muszę do niego dokupić blu-ray żeby chodziły filmy w tej technologi?

ja odtwarzam filmy 3D z kompa przez HDMI i jedynie w TV przestawiam na tryb 3D SBS albo OU zależnie od tego w jaki sposób film był zgrywany z płyt bluray.
NicZaFriko
NicZaFriko
  19 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie mam żadnych zastrzeżeń i nie rozumiem dlaczego NicZaFriko uważa, że okulary aktywne są lepsze...


Powiem Ci tyle , gdybyś miał dwa telewizory w domu 3d , i mogłbyś sobie je dokładnie porównać np na tym samym filmie , to zobaczyłbyś różnice :)
Oczywiście pasywne okulary sa wydajniejsze , nie ma efektu migania co zdarza sie czasami w aktywnych , ale jak sam porównywałem to na pasywnych zawsze rozdzielczości jakość będzie gorsza przez co lecą też odczucia .
Poza tym dla mnie to 3d to jakaś w ogóle porażka jest , ja teraz szukam jakieś plazmy neo od panasionica bez 3d ale dobrej a potem zbieranie kaski na jakiegoś OLED'a moze z 4K rodzielczość jak juz w koncu bedzie. Byłem na targach i jak zobaczyłem co potrafi OLED to sie za głowe złapałem a uwazałem ze Plazma to cos juz wspaniałego.
reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  20 listopada 2012

Sam używam plazmy LG 50" z 3D, za same okulary do tego modelu niestety musiałem wyłożyć 250pln gdyż nie były dołączone do telewizora. Testowałem 3D głównie na ps3 przy grach jak uncharted 3 oraz killzone 3 i szczerze mówiąc akurat w tych grach efekty 3D są bardzo dobrze zrobione, gdy przeciwnicy używają celowników laserowych to daje podobny efekt jakby ktoś świecił laserem prosto w oczy. Niestety podczas dajmy na to 8h grania okulary z 3x należało ładować bo bateria dość szybko się rozładowuje. Obejrzałem kilka filmów 3D w kinie i w większość 3D to tylko tani chwyt marketingowy gdyż np. efekty 3D w takim filmie jak Silent Hill 2 były dla mnie przeciętne, wyżej wymienione przeze mnie gry już lepiej prezentują się z tymi bajerami 3D.

NicZaFriko
NicZaFriko
  20 listopada 2012

Poza tym okulary w kinie sa pasywne okulary.. poza tym , gry mają mega możliwości tworzenia efektów 3d , sam grałem w pare gier i jazda mega . Ale widziałem ze dużo osób gra z kablem przy okularach i nie trzeba ładować : D

whitestok
whitestok
  21 listopada 2012
reiu
reiu: Sam używam plazmy LG 50" z 3D,

i nie masz żadnych czarnych lub białych lub migających pixeli? tylko szczerze :) pytam bo miałem dwie plazmy Samsunga PS51D550 i obie miały tą wadę...jedna miała pixel czarny w lewej górnej ćwiartce ekranu, za to druga miała migający w prawej dolnej cześci ekranu...oba TV były nowe...
reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  21 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: w kinie sa pasywne okulary

I tu pojawia się problem, mam coś nie tak z oczami bo 3D na tv widzę bez problemu a w kinie patrząc centralnie w ekran mam krawędzie strasznie rozmyte i jedynie w centrum ekranu widzę poprawnie obraz. Pewnie dlatego nie przepadam za filmami 3D :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale widziałem ze dużo osób gra z kablem przy okularach i nie trzeba ładować : D

sam tak robię xD kupiłem przedłużacz usb 2m aby ładować bezpośrednio z gniazdka bo kabel dostarczony do okularów ma jedynie 20cm.

Konto usunięte
Konto usunięte:

Szczerze mówiąc to jak na razie nic takiego nie zauważyłem, telewizor mam dopiero od roku. Dzisiaj zerknę w każdy kąt ekranu, może jednak coś tam jest. Użytkuje go różnie, zazwyczaj 3h dziennie, chyba, że jest weekend to wtedy dłużej. Jako, że telewizji w domu nie posiadam to telewizor służy mi tylko do grania i oglądania filmów.
NicZaFriko
NicZaFriko
  21 listopada 2012
reiu
reiu: 3D na tv widzę bez problemu a w kinie patrząc centralnie w ekran mam krawędzie strasznie rozmyte


Bo kino nie bylo przystosowane do dobrego 3d tylko jakiegos "sranie w banie"
http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2010/02/imax_multiplex_theatre.jpg
w Imax masz specjalnie zakrzywione krawędzie obrazu by kąty patrzenia były w miare okej i nie było właśnie tego efektu co Ty masz , poza tym taki ekran pozwala na lepsze odczucie 3d.. ale nadal pasywnego , wiem ze gdzies w niemczech daja okulary aktywne .. chcialbym to zobaczyć na własnej skórze ;) I tak jak LCD , katy ma ograniczone co w porównaniu do plazy mozesz patrzec pod 175 stopni i nadal bedziesz widział ekran a nie same szare kontrastowe postacie jak na LCD ;)
reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  22 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2010/02/imax_multiplex_theatre.jpg

do takiego kina to bym się chętnie wybrał :D
a co do sprawdzenia plazmy czy czy wszystko z ekranem jest ok to nie zauważyłem niczego podejrzanego, więc jak na razie wszystko gra jak powinno ;)
whitestok
whitestok
  22 listopada 2012
reiu
reiu: do takiego kina to bym się chętnie wybrał :D a co do sprawdzenia plazmy czy czy wszystko z ekranem jest ok to nie zauważyłem niczego podejrzanego, więc jak na razie wszystko gra jak powinno ;)

czyli widocznie po prostu Samsung takie szmelce na rynek wypuszcza...oczywiście jak tylko zauważyłem te bad'y to od razu zapakowałem tv do pudełka i pojechałem do sklepu na wymiane....wymieniłem na LED :)
NicZaFriko
NicZaFriko
  23 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli widocznie po prostu Samsung takie szmelce na rynek wypuszcza...oczywiście jak tylko zauważyłem te bad'y to od razu zapakowałem tv do pudełka i pojechałem do sklepu na wymiane....wymieniłem na LED :)


Czy ja wiem czy szmelce , dla mnie osobiście do Panasonica Plazm nie ma żadnego konkurenta w sumie to oni maja 45% rynku w sprzedaży tv plazmowych , co do samsunga i innych firm to sa to fajne firmy różniące się tylko elektroniką bo i tak większość ma te same matryce (przewaznie od lg ,samsunga albo aou) ;] Ale jesli chodzi o LCD to samsung jak najbardziej , lg z racji swoich matryc ;)
whitestok
whitestok
  23 listopada 2012

pisząc szmelce miałem na myśli produkt wadliwy, oczywiście nie mam żadnych zastrzeżeń ogólnych co do plazmowych tv bo są jak najbardziej OK, tylko po prostu kupiłem jednego tego samsunga, mial wadę, wymieniłem na drugi nowy taki sam model i też miał wadę tylko w innym miejscu na ekranie... oba były robione na Węgrzech...może to tamta fabryka taka lipna jest...ogólnie w necie ludzie chwalą sobie ten model ale znalazłem jeden komentarz niezadowolonej osoby i było w tym komentarzu, że jego tv też pochodzi z fabryki Samsunga z Węgier...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.