reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  11 października 2012 (pierwszy post)

Taka zagwozdka na dziś ;)

Mam problem ze swoim laptopem Dell Inspiron N7110, parametry raczej będą tutaj zbędne, no chyba, że komuś do diagnozy będą potrzebne to wtedy podam ;). Problem dotyczy tego, że od 2 dni przy uruchamianiu laptopa jeszcze przed wystartowaniem systemu wyświetla mi komunikat dotyczący tego, że laptop ma jakieś problemy z zasilaniem i przez to nie będzie działał na 100% swojej mocy. Niestety i tak też jest, otwieranie okien ma lekki efekt slow motion, dźwięk czy to muzyka, film czy klipy na yt tną się strasznie, że nie idzie oglądać. Ogólnie można siedzieć na necie ale niestety używam laptopa do pracy i te braki mocy zaczynają mnie irytować. Dziwna sprawa bo zasilacz podaje prąd na sprzęt gdyż bateria w laptopie ładuje się gdy zajdzie taka potrzeba. Uruchomienie laptopa na samej baterii nie zmienia nic, nadal brakuje mu mocy. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym ?

Jacek80
Jacek80
  11 października 2012

ja tylko gdybam ;)
może zasilacz **** strzelił i bateria nie jest ładowana takimi parametrami jakimi być powinna
albo
bateria się sypła i nie daje napięcia na wszystkie styki
najlepiej byłoby podmienić jedno i drugie

reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  11 października 2012

podziałałem i udało mi się zapuścić test programem Dell PC Checkup, przeleciało po wszystkich podzespołach i z początku myślałem, że będzie cacy a tu nagle wywaliło błąd :/
wkleję tylko tą część gdzie wywaliło błąd gdyż reszta testowanych podzespołów śmiga jak powinna

--------------------------------------Płyta główna [SYSTEMBOARD Płyta główna]-------------------------------------- Zestaw układów: Intel PCH HM67 Producent: Dell Inc. Produkt: 0RP6C8 Test dokładności RTC Test rozpoczął się - 2012-10-11 22: 43: 54 Wiadomość o błędzie: - 2012-10-11 22: 44: 09 Test dokładności RTC systemu nie powiódł się. Test zakończył się: - 2012-10-11 22: 44: 10 Ocena negatywna (Kod błędu: WSB01-HE5)

i w związku z tym moje pytanko, co to takiego ten test dokładności RTC i czy dobrze obstawiam, że płyta główna postanowiła się delikatnie mówiąć zbuntować przeciwko mnie ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.