Jacek80
Jacek80
  11 października 2012 (pierwszy post)

Szukam moda do swojego galaxy nexuxa (i9250) i mam pytanie... czym się różni wersja nightly od snapshot?

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  11 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czym się różni wersja nightly od snapshot?

werjsa nightly to wersja tak jakby hmm alpha ;>
snapshot to jest to co aktualnie zrobił programista na dzień dzisiejszy.

Obie wersje mogą być nie stablilne ale jak już patrzysz to patrz po prostu co w nich działa ;) i flashuj tą która ma więcej działających rzeczy :)
MuyBueno
MuyBueno
  11 października 2012
Stabilny ROM, jak sugeruje tytuł, jest to sprawdzony ROM który okazał się być w większości wolny od błędów i nadaje się do codziennego użytku. Najnowsza stabilna wersja jest dostępna dla telefonów z oficjalnie wspieranych urządzeń. Release Candidate (RC) ROM nie może być ostateczną wersją, ale jest mozliwość, że nie ma żadnych krytycznych wad lub błędów, oraz potencjalnie prowadzi do produktu końcowego, który jest stabilnym portem. Wreszcie mamy nightly, które są jako niestabilne ale oprogramowanie można pobrać
MuyBueno
MuyBueno
  11 października 2012

A teraz ja zadam pytanie.

Czy przy instalacji tego zaczynamy cały system od początku ,czy to tylko taka 'aktualizacja' nakładka na istniejące pliki . ?

Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  12 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wreszcie mamy nightly, które są jako niestabilne ale oprogramowanie można pobrać

W praktyce często romy oznaczone jako nigthly są stabilne i można ich bezpiecznie używać, trzeba czytać listę zmian, co działa i co nie działa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy przy instalacji tego zaczynamy cały system od początku ,czy to tylko taka 'aktualizacja' nakładka na istniejące pliki . ?


To zależy... w przypadku instalacji CyanogenModa na rom fabryczny zaczynamy od początku (oczywiście dane na karcie pamięci zostaną nie naruszone), natomiast jeśli instalujemy kolejny build tego samego romu, wszystkie dane zostaną zachowane.

ziew...

DagixFire
DagixFire
  12 października 2012
Tyrael
Tyrael: To zależy... w przypadku instalacji CyanogenModa na rom fabryczny zaczynamy od początku (oczywiście dane na karcie pamięci zostaną nie naruszone), natomiast jeśli instalujemy kolejny build tego samego romu, wszystkie dane zostaną zachowane.

teoretycznie nie trzeba robic wipe nawet przed wgrywaniem na stocka, jednak w praktyce lepiej zrobic bo pozniej moga cuda sie dziac :D
Jacek80
Jacek80
  12 października 2012

No to już mam wszystko jasne
- w moim przypadku musiałem robić wipe - inaczej telefon wisiał na ekranie startowym
- żeby zrootować telefon, to też trza było się nagimnastykować... a to sterowniki nie pasowały, a to jeszcze coś...
- zainstalowałem najpierw wersję CM 10 a później CM9 i jak się okazało w żadnej z nich nie ma 50% rzeczy które ma oryginalny Android... ba.. nawet nie było gdzie wprowadzić danych googlowego konta, żeby telefon mógł zsynchronizować dane, nie wspominając o Markecie (Google Play'u) którego też nie było. Praktycznie każdą jedną rzecz tzeba było ściągać z internetu i instalować ręcznie, a telefon był praktycznie tylko do dzwonienia.
Naczytałem się, że MOD ten ulepsza telefon, ale dla paru opcji, siedzieć pół dnia i doprowadzać fona do porządku... ech... i tak o 3-ej rano, po zainstalowaniu oryginalnego Androida poszedłem dopiero spać :cenzura:

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  12 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Android... ba.. nawet nie było gdzie wprowadzić danych googlowego konta, żeby telefon mógł zsynchronizować dane, nie wspominając o Markecie (Google Play'u) którego też nie było. Praktycznie każdą jedną rzecz tzeba było ściągać z internetu i instalować ręcznie, a telefon był praktycznie tylko do dzwonienia.

paczki gaps czy jak sa do pobrania oddzielnie. z tego co pamietam to wszystkie aplikacje poczatkowe googla były w jednym pliku tylko chyba mapy oddzielnie

swoja droga brac nexusa i wstawiac do niego romy? przecież w tym przedziale cenowym to sgsII -masa roomów wieksza wydajnosc
nexus - za aktualizacje od google i nieco lepszy ekran
ja mam 4.1 i jakos nie wiem po co mam wgrywac romy skoro jako jeden z pierwszych dostanie 4.2 i kto wie czy nie kolejnego andka,
Jacek80
Jacek80
  12 października 2012

nie no... pierwszy raz to robiłem na androidzie z nadzieją, że zobaczę sporo więcej przydatnych opcji, funkcji itp... a tu dupa ;)

MuyBueno
MuyBueno
  12 października 2012

To nie ma sensu nawet sprawdzać....
Kupiłam 2 dni temu nową kartę pamięci i jak sobie wyobrażę instalowanie wszystkiego znowu,to aż mnie mdli :ninja:

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  13 października 2012

Ten mod będzie chodził na Xperia X10i? Bo też szukam

DagixFire
DagixFire
  13 października 2012

do CM jest paczka z gapps, w ktorej jest market i reszta aplikacji, bez problemu mozna tez przywrocic aplikacje użytkownika programem titanium backup wiec instalacja romu i doprowadzenie do calkowitej funkcjonalnosci trwa jakies 20min

Konto usunięte
Konto usunięte: Ten mod będzie chodził na Xperia X10i? Bo też szukam

nie wolno instalowac tej samej kompilacji na innych urzadzeniach niz przeznaczone do tego!! bo uwalisz telefon, kazdy model ma osobne kompilacje, zajrzyj na http://www.cyanogenmod.com/
lub tutaj: http://forum.android.com.pl/f163/ (z opisami jak instalowac, wiecej romow itd)
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  15 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam 2 dni temu nową kartę pamięci i jak sobie wyobrażę instalowanie wszystkiego znowu,to aż mnie mdli

open recovery:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.