wawrzyn1992
Posty: 81 (po ~120 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
wawrzyn1992
  11 października 2012 (pierwszy post)

witam czy ma ktoś może na sprzedaż elektronikę do dysku baracuda Sagate 7200.11 500gb
ST3500320AS

NicZaFriko
NicZaFriko
  11 października 2012

na allegro popatrz , poza tym nawet nie opłaca sie moim zdaniem kupować bo zaraz znowu bedziesz musiał nową płytke kupic bo awaryjnosc tych dysków jest powyzej normy ..
Na allegro sa po 50 zł uszkodzone , itp wiec obczaj sobie ;0

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  13 października 2012

Jak już coś to zainwestuj te 100zł więcej i kup dysk 1 terabajta.

whitestok
whitestok
  14 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: na allegro popatrz , poza tym nawet nie opłaca sie moim zdaniem kupować bo zaraz znowu bedziesz musiał nową płytke kupic bo awaryjnosc tych dysków jest powyzej normy ..

czy ja wiem czy tak powyżej normy? mam identyczny dysk już ok 5-6 lat i dopiero teraz miałem dwa razy sytuację gdy komp całkiem się zawiesił, wywaliło BSOD i automatycznie zresetowało kompa i już BIOS dysku nie widział, po wyłączeniu i włączeniu kompa dysk robił się widoczny...
Z tego powodu planuję zakup nowego dysku i nie wiem dokładnie co wybrać? która teraz marka jest lepsza i które dyski są szybsze i cichsze itp...interesują mnie dyski 1TB i 2TB. Może ktoś coś doradzić? dzięki
NicZaFriko
NicZaFriko
  15 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ja wiem czy tak powyżej normy? mam identyczny dysk już ok 5-6 lat i dopiero teraz miałem dwa razy sytuację gdy komp całkiem się zawiesił, wywaliło BSOD i automatycznie zresetowało kompa i już BIOS dysku nie widział, po wyłączeniu i włączeniu kompa dysk robił się widoczny...


Pisałem to bo mój znajomy non stop miał problemy z dyskiem , i potem coś mu sie stąło kupił nowy tej samej firmy i po pól roku znowu mu padł ,albo on jakiś dziwny albo te dyski

A co do kupna dysku , ja ogólnie polecam western digital , ale polecam kupic 2 dyski , jeden SSD tak z 60gb na system i jeden dysk 1T na reszte gry pliki itp, alboo jak wiecej kasy to 1 dysk ssd i 2 dyski hdd 1T czy tam 500g i zrobione na raid 0 a to dobrze je przyspiesza , WG tylko od blue do black , 64mb bufura itp , green słyszałem ze często łapią bad sektory i tej seri WG nie polecam ;/ no ale to najniższa połka robi swoje ;]
Sagate i tak to prawie samsung ,bo wykupił ich tam samo jak maxtora .. a szajsungów nienawidzę wszystko co miałem z samsunga to pożal sie boże od telefonów po telewizory dyski zewnętrze i pralkę .. : D
NicZaFriko
NicZaFriko
  15 października 2012
http://allegro.pl/dysk-ssd-ocz-vertex-2-60gb-sata2-2-5-24h-i2696116076.html
Ja mam taki , troche zwaliłem bo kupiłem sata 2 a nie 3.. ale moja płyta była pod 2 a to sie juz z wieksza kasa liczyło wiec wolałem 2 :) II - 300 MB/s a sata III ma 600 MB/s.. wiec 2x lepiej. troche sobie pluje w brode ale ; P
whitestok
whitestok
  17 października 2012

hmmm cos czytalem kiedys w necie ze wlasnie dyski OCZ slabo wypadaja w porownaniach np. do Corsair

NicZaFriko
NicZaFriko
  18 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm cos czytalem kiedys w necie ze wlasnie dyski OCZ slabo wypadaja w porownaniach np. do Corsair


no , ja się skusiłem cena ;] bo miałem okazyjnie za 90zł nówkę .
Co do dysków SSD szczerze nie mam więcej informacji która firma przoduje .
Musiałbym sie zagłębić w jakaś lekturę na ten temat :)
whitestok
whitestok
  18 października 2012

sam szukałem jakiegoś info na ten temat ale tyle jest już tych modeli, że aż trochę ciężko się połapać

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.