johnson
johnson
  25 września 2012 (pierwszy post)

Czesc,

Chcialbym za niedlugo kupic konsole, prosze mi poradzic co wybrac, wskazcie mi wady i zalezy konsole PS3 oraz XB360. Wiem tylko ze zaleta PS3 jest ze mozna ogladac czasami filmy w Bluray, to na wstepie mi juz sie podoba. Slyszalem rowniez ze na xb360 sa najlepsze gry, nie wiem czy to prawda ale chyba sie dowiem w tym watku. Chcialbym poznac opinie ludzi ktorzy posiadaja konsole albo ktorzy nie posiadaja ale maja wiedze na ten temat. : ) Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje i pozdrawiam.

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  25 września 2012

kręci cie bardziej kinect czy movie? popatrz listę exclusivów na obie konsole i wybierz co Ci odpowiada.
drugi aspekt to granie w multi na xbox płatne na ps3 samo w sobie darmowe, za płatne jest więcej różnych opcji:)

whitestok
whitestok
  25 września 2012

Siema, ja kupiłem PS3 pol roku temu głównie dlatego, że można na niej oglądać filmy bluray 3D i szczerze? ani

razu z tego nie skorzystałem. Wielu ludzi mawia, że PS3 jest mocniejsza niż X360 ale o dziwo gry wyglądają na

PS3 gorzej...cały czas myślę o zakupie X360 ale się jakoś zabrać do tego nie mogę...PS3 chciałbym sprzedać w

cholerę ale trzymają mnie przy tej konsoli dwie gry :D Heavy Rain i GT5, mimo, że w Heavy Rain grafika ani

trochę ładna nie jest to jednak gra ma klimat i jak ją włączam to cały dzień mam z bani :D GT5 też doskonałe

nie jest...najbardziej brakuje mi tam modyfikowania auta i typowo japońskich odcinków do driftowania (a przecież

gra powstala w japonii...). Ogólnie wszystkie tekstury w grach na PS3 wyglądają tak jak by PS3 była mocniejszą

wersją starej PS2 bo wszystko jest tak samo płaskie...żadnej głębi w teksturach nie dostrzegłem...wiele gier

wolę np kupić na PC bo dużo lepiej wyglądają.

XBOX360 chcę głównie kupić ze względu na Forze3 i jak mi przypadnie do gustu to sprzedam PS3 bez wahania. Moim

zdaniem X360 ma właśnie dużo lepszą grafikę w grach, więcej efektów graficznych i bardzo dobrym przykładem tutaj

jest Mafia II która na PS3 wygląda tak jak by była zrobiona na PS2, moim zdaniem dużo wygodniejszy gamepad mimo,

że jest cięższy... ale zawsze można dokupić gamepad na kablu i problem wagi rozwiązany :) poza tym chatpad do

X360 jest dużo wygodniejszy + podświetlane ma klawisze więc pisanie wiadomości w zaciemnionym pokoju nie sprawia

problemów, np chatpad z PS3 jest mały, klawisze są zbyt małe i ciężko się je wciska, dodatkowo klawiatura nie

jest podświetlana więc jak mam ciemno w pokoju i chce coś napisać to głupich liter na klawiaturce nie widzę...

chyba jutro idę po X360 :D

aaa no i XBOX ma płatny tryb Online ale coś słyszałem, że nie jest to dużo w skali roku :) trochę się rozpisałem

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa no i XBOX ma płatny tryb Online ale coś słyszałem, że nie jest to dużo w skali roku :) trochę się rozpisałem

bodaj 100zł.
dla mnie jest różnica graficzna między ps2 a ps3. grywałem w różne gry u znajomych i jakoś tego nie zauważyłem. osobiście uważam ze lepiej wybrać gry ze względu na preferencje do exclusivów niż jakimś durnym blu ray > filmy w hd kosztują w naszym kraju wystarczająco za drogo aby był w tym jakikolwiek sens.
Zobacz sobie pokazówkę nowego silnika z MGS, sam się dziwię, ze to jest w stanie wygenerować tak stara konsola.
johnson
johnson
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kręci cie bardziej kinect czy movie?

Nie nie kreca mnie gry na urzadzeniach kinect...ja wole gry w ktorym moge sobie klasycznie grac na normalnym padzie. Kinect to juz odpada, jak chce sie poruszac to chodze sobie na silowni pobiegac czy na basen poplywac. Kij z kinectem, glupia technologia.
Konto usunięte
Konto usunięte: drugi aspekt to granie w multi na xbox płatne na ps3 samo w sobie darmowe, za płatne jest więcej różnych opcji:)

A z ta platnoscia to miesiecznie czy raz na jakis czas? Wsumie to ja nigdy nie gralem online na konsolach bo zawsze lubilem grac single player i to bardziej mnie odpowiada.
Konto usunięte
Konto usunięte: Wielu ludzi mawia, że PS3 jest mocniejsza niż X360 ale o dziwo gry wyglądają na PS3 gorzej...

Slyszalem o tym ze grafa jest lepsza na xbox niz na ps3
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa no i XBOX ma płatny tryb Online ale coś słyszałem, że nie jest to dużo w skali roku :) trochę się rozpisałem

W skali roku znaczy sie raz w roku czy kilka razy w roku? : D ale ta platnosc dotyczy tylko jednej gry po prostu platnosc ogolna za granie online?
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  26 września 2012
johnson
johnson: Slyszalem o tym ze grafa jest lepsza na xbox niz na ps3

X-Pudło korzysta z pecetowego DirectX, programiści są do niego przyzwyczajeni, PS3 ma teoretycznie lepszy procesor, ale wąskim gardłem zdaje się być ilość pamięci.
whitestok
whitestok
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zobacz sobie pokazówkę nowego silnika z MGS, sam się dziwię, ze to jest w stanie wygenerować tak stara konsola.

ale sam się przyjrzyj dokładnie filmikowi i zobaczysz, że kolory nie wyglądają zbyt ładnie...spoko jak jest w sumie jednolity obraz, woda wygląda super na PS3 ale jak by na tym filmiku akcja działa się w suchy dzień to wyglądało by to średnio...ogólnie większość gier na PS3 wyglada tak jak by korzystały z 16 bitowej palety kolorów...nawet normalne filmy odtwarzane przy użyciu PS3 wyglądają gorzej niż odtwarzane na kompie podłączonym do tego samego telewizora.

johnson
johnson: W skali roku znaczy sie raz w roku czy kilka razy w roku? : D ale ta platnosc dotyczy tylko jednej gry po prostu platnosc ogolna za granie online?

płaci się ok 100-130 zł za rok, płacić możesz kilka razy w ciągu roku mniejsze sumy albo po prostu raz zapłacić więcej i mieć cały rok z bani.

Konto usunięte
Konto usunięte: X-Pudło korzysta z pecetowego DirectX, programiści są do niego przyzwyczajeni, PS3 ma teoretycznie lepszy procesor, ale wąskim gardłem zdaje się być ilość pamięci.

czytałem gdzieś, że właśnie programiści nie potrafią dobrze wykorzystać potencjału PS3 i dlatego muszą okrajać grafikę aby jakoś to działało. Szczerze mówiąc to nawet w Gran Turismo 5 konsola czasami nie wyrabia :) zwłaszcza podczas driftu jak się leci w kilka osób a za samochodami robi się siwo od dymu z opon i wtedy PS3 zaczyna mulić :D
whitestok
whitestok
  26 września 2012

sorry zapomniałem dopisać...

johnson
johnson: ale ta platnosc dotyczy tylko jednej gry po prostu platnosc ogolna za granie online?

płatność jest ogólna, poza tym dodatkowo jest dostęp do wszystkich wersji demo itp więc można ściągnąc demo i sprawdzić grę przed zakupem... w PS3 trzeba mieć wykupione premium w playstation store i też dema są dostępne tylko, że playstation store jest cholernie nie wygodną i powolną aplikacją...i więcej się czeka niż przegląda...
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czytałem gdzieś, że właśnie programiści nie potrafią dobrze wykorzystać potencjału PS3 i dlatego muszą okrajać grafikę aby jakoś to działało. Szczerze mówiąc to nawet w Gran Turismo 5 konsola czasami nie wyrabia :) zwłaszcza podczas driftu jak się leci w kilka osób a za samochodami robi się siwo od dymu z opon i wtedy PS3 zaczyna mulić :D

Dobrze napisana aplikacja pod OpenGL jest zazwyczaj szybsza od odpowiednika na DirectX. I albo to nie najlepiej świadczy o programistach albo przyczyną jest nieumiejętne portowanie z DirectX do OpenGL.
Pozory
Pozory
  26 września 2012

PS3. Powód? Dla samego mnóstwa exclusive'nych gier, których nie uświadczysz poza tą konsolą. Ponad wszelką wątpliwość tu Sony miażdży M$.

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  26 września 2012
Pozory
Pozory: Powód? Dla samego mnóstwa exclusive'nych gier, których nie uświadczysz poza tą konsolą.

To Xbox nie ma gier ekskluzywnych dla swojej platformy? Sama seria Gears of War jest już wystarczającym powodem dla zakupienia Xpudła.
Pozory
Pozory
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To Xbox nie ma gier ekskluzywnych dla swojej platformy? Sama seria Gears of War jest już wystarczającym powodem dla zakupienia Xpudła.

Prócz pierwszej części udostępnionej na PC. To samo Fable i parę innych.
Odwracając w drugą stronę - sama seria Uncharted to powód do kupna PS3. O seriach Yakuza, Infamous, LittleBigPlanet, Vipeout/Motorstorm, Killzone, Resistance, Ratchet nie wspominam. Do tego mnóstwo samotników jak Heavy Rain, Demon's Soul, Metal Gear 4, God Of War III.
Mniej nudne od licytowania się jest polecić serwis Gamerankings.com -> gry powyżej 80% średniej właściwe tylko jednej platformie.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  27 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ale sam się przyjrzyj dokładnie filmikowi i zobaczysz, że kolory nie wyglądają zbyt ładnie...spoko jak jest w sumie jednolity obraz, woda wygląda super na PS3 ale jak by na tym filmiku akcja działa się w suchy dzień to wyglądało by to średnio...ogólnie większość gier na PS3 wyglada tak jak by korzystały z 16 bitowej palety kolorów...nawet normalne filmy odtwarzane przy użyciu PS3 wyglądają gorzej niż odtwarzane na kompie podłączonym do tego samego telewizora.

to akurat zauważyłem. ale miała coś co wyglądało jak sztuczna anizotropa.
johnson
johnson: Nie nie kreca mnie gry na urzadzeniach kinect...ja wole gry w ktorym moge sobie klasycznie grac na normalnym padzie. Kinect to juz odpada, jak chce sie poruszac to chodze sobie na silowni pobiegac czy na basen poplywac. Kij z kinectem, glupia technologia.

pisałem móvie vs kinect nie kręcą cię obie, wiec argument odpada:)
Konto usunięte
Konto usunięte: czytałem gdzieś, że właśnie programiści nie potrafią dobrze wykorzystać potencjału PS3 i dlatego muszą okrajać grafikę aby jakoś to działało. Szczerze mówiąc to nawet w Gran Turismo 5 konsola czasami nie wyrabia :) zwłaszcza podczas driftu jak się leci w kilka osób a za samochodami robi się siwo od dymu z opon i wtedy PS3 zaczyna mulić :D

bo cell jest zrobiony w takiej technologii ze ciężko się na niego pisze gry. Dlatego portowanie na tę konsole proste nie jest.
johnson
johnson: Slyszalem o tym ze grafa jest lepsza na xbox niz na ps3

co człowiek to opinia. Mi odopowiada na obu i nie jestem aż takim malkontentem zeby widzieć róznice tak samo dx 9 vs 10 vs 11 mi trzeba palcem pokazać co jest inaczej zebym zauważył:)
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze napisana aplikacja pod OpenGL jest zazwyczaj szybsza od odpowiednika na DirectX. I albo to nie najlepiej świadczy o programistach albo przyczyną jest nieumiejętne portowanie z DirectX do OpenGL.

nie chodzi o opengl tylko o samego cella który jest problematyczny.
Pozory
Pozory: Prócz pierwszej części udostępnionej na PC. To samo Fable i parę innych. Odwracając w drugą stronę - sama seria Uncharted to powód do kupna PS3. O seriach Yakuza, Infamous, LittleBigPlanet, Vipeout/Motorstorm, Killzone, Resistance, Ratchet nie wspominam. Do tego mnóstwo samotników jak Heavy Rain, Demon's Soul, Metal Gear 4, God Of War III. Mniej nudne od licytowania się jest polecić serwis Gamerankings.com -> gry powyżej 80% średniej właściwe tylko jednej platformie.

On Ci udowadnia ze to która konsola jest lepsza zależy od tego które exclusivy są lepsze:) x też posiada ciekawe gry tylko dla x360. z chęcią bym przytoczył kilka ale od dawna nie jestem w temacie konsol.
whitestok
whitestok
  27 września 2012

byłem dzisiaj w sklepie i pytałem czy mógłbym wymienić moją PS3 na nowego X360 to powiedzieli, że nie ma problemu tylko nie wiem czy zrobić to teraz czy może poczekać do końca października, teraz kupując X360 250GB w pudełku z konsolą jest Forza4, Skyrim i sklep dorzuca dodatkowo grę FIFA13 + 400 microsoft points i miesiac grania online za free tylko szukam teraz jakiegoś kupca na PS3 zeby nie musieć za dużo dokładać...

whitestok
whitestok
  27 września 2012

cholera zapomniałem znów dopisać, że dlatego można poczekać do końca października bo wtedy mozliwe, że w pakiecie z X360 będzie dołączona Forza Horizon bo wychodzi wlasnie pod koniec pazdziernika :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.