xPietsze
xPietsze
  31 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Witam. Mam internet z PLAY-a na kartę. Wykupiłem sobie pakiet "Nocny Transfer" z myślą o ściąganiu dużych plików. Gdy włączę np 3 filmy, żeby ściągało to po jakimś czasie net się sam rozłącza. Próbowałem z torrentów i też kicha. Kiedyś tak nie było. Kupiłem sobie antenę dodatkowo i full zasięg mi łapie. W czym może tkwić ten problem? Jakiś wirus na kompie??

Jagdtiger
Jagdtiger
  31 sierpnia 2012

Powodów może być wiele, zadałeś sobie trud poszukania w google? Na pierwszej stronie wyników można znaleźć kilka proponowanych rozwiązań do przetestowania.

Jeszcze kilka miesięcy temu play autmatycznie rozłączał po 30 minutach nieaktywności lub 2GB pobranych danych, nie wiem jak jest teraz. Szczerze mówiąc korzystam z internetu mobilnego od nich od prawie dwóch lat i pierwsze słyszę że "kiedyś nie rozłączało". Kapryśna ta usługa jak cholera, zwłaszcza w godzinach największego ruchu w sieci.

xPietsze
xPietsze
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze kilka miesięcy temu play autmatycznie rozłączał po 30 minutach nieaktywności lub 2GB pobranych danych, nie wiem jak jest teraz

nie słyszałem o tym nigdy;p

Pisałem, że kiedyś tak nie było tylko teraz się tak dzieje. Przeskanuję kompa czy jakiegoś wirusa nie ma i zobaczymy.
MichaU
MichaU
  31 sierpnia 2012

albo stary po prostu oszczedzanie energii ci sie wlacza w lapie

xPietsze
xPietsze
  31 sierpnia 2012
MichaU
MichaU: albo stary po prostu oszczedzanie energii ci sie wlacza w lapie

mam stacjonarny ;D
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  31 sierpnia 2012

omg po co brales internet w play? play to tylko siec komorkowa,ktora wprowadzila rewolucje cenowa i z tego slynie,internetu za nic nie bierz,nie dosc,ze ograniczony dostep i mgabajty to jeszcze laguje. nie polecam. play nie jest NA PEWNO od internetu. chyba juz redbullmobile do smartfonów to tak ale na stacjonarke..zapomnij chłopie.

Jagdtiger
Jagdtiger
  31 sierpnia 2012

Spodziewałeś się że w mobilnym będziesz miał parametry jak na kablowym, okazało się że nie, i teraz wypisujesz głupoty na forach internetowych, o to chodzi? ;)

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Spodziewałeś się że w mobilnym będziesz miał parametry jak na kablowym, okazało się że nie, i teraz wypisujesz głupoty na forach internetowych, o to chodzi? ;)

lte, a za 2 lata w polsce lte na 800mhz
Jagdtiger
Jagdtiger
  31 sierpnia 2012

I co w zwiazku?

denaturat
denaturat
  1 września 2012

LTE na 800Mhz ciekawa opcja tymbardziej ze telewizja naziemna operuje w tym pasmie...

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: LTE na 800Mhz ciekawa opcja tymbardziej ze telewizja naziemna operuje w tym pasmie...

pod koniec 2013 planowany jest przetarg bo zwalniają częstotliwość dla operatorów a tv przechodzi na nadawanie cyfrowe.
Konto usunięte
Konto usunięte: I co w zwiazku?

prędkość i zasięg. w tym kraju nadal nie wszędzie możesz mieć neta inną drogą niż przez gsm a i to są pod każdym względem czarne dziury.
Choć nadajniki lte to fura kasy to przez pojemność i zasięg długofalowo mogą być bardziej opłacalne. limity niestety będą. ale przy takiej konkurencji jeżeli na noc będzie bez limitu będzie całkiem wygodnie a i pingi względem stacjonarnego powinny być zbliżone.
Jagdtiger
Jagdtiger
  2 września 2012

No dobrze, ale to wszystko będzie, miejmy nadzieję. Póki co LTE jeszcze raczkuje a oferty są umiarkowanie ciekawe. Nigdzie nie pisałem że LTE nie ma potencjału.

Mówimy jednak o tym co jest teraz i o bzdurnej wypowiedzi Zyxaka ;)

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  3 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No dobrze, ale to wszystko będzie, miejmy nadzieję. Póki co LTE jeszcze raczkuje a oferty są umiarkowanie ciekawe. Nigdzie nie pisałem że LTE nie ma potencjału.

z wielu powodów mobilny to często jedyna alternatywa i często może działać lepiej niż po kablu. sam mam z 16gb + nocne niestety 17-21 spada do 512-1024kbps normalnie 2-3 nocą do 5.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.