Lucas
Lucas
  27 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Wkrótce będą kupował nowego laptopa firmy Asus i mam pytanie dotyczące baterii.
Słyszałem, że te 'nowe' baterie już nie potrzebują 12-godzinnego formatowania po 3 razy.
Fakt czy mit?

Czy normalnie rozładowywać do końca i podłączyć do ładowania na 12 godzin jak z telefonem komórkowym?
Pytam się, ponieważ zależy mi na długiej żywotności.

denaturat
denaturat
  27 sierpnia 2012

Bateria Li-ION odpowiedz sobie sam...

Inna rzecz ze wiele osob notorycznie psuje sobie baterie nie wyjmujac jej kiedy podlaczone jest zasilanie sieciowe a potem maja pretensje ze mialo trzymac 3 godziny a trzyma 40 minut

DubFire
Posty: 1829 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
DubFire
  28 sierpnia 2012
Lucas
Lucas: łyszałem, że te 'nowe' baterie już nie potrzebują 12-godzinnego formatowania po 3 razy.


Podobno już nie, ale to nie zmieni faktu, że jeśli będziesz ładował co chwila niedoładowaną baterię to czy formatowałeś czy nie jej żywotność znacznie się skróci, szczerze mówiąc ja nigdy nie formatowałem baterii ale dbałem o prawidłowe ładowanie i nie narzekałem bo baterie po długim czasie użytkowania trzymały mi jeszcze całkiem dobrze, także nieistotne jest ile razy będziesz formatował tylko jak będziesz dbał o nią podczas użytkowania :tak:
Długie noce, krótkie dni
Mało snu, muzyka i głośniki
Dj, adapter, studio, przedziały dusznych pociągów
300 dni w trasie, 65 dni w domu...
Leszno DJ's Team

http://www.4clu
Scrat
Scrat
  29 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Inna rzecz ze wiele osob notorycznie psuje sobie baterie nie wyjmujac jej kiedy podlaczone jest zasilanie sieciowe a potem maja pretensje ze mialo trzymac 3 godziny a trzyma 40 minut

No wiesz jak sie mieszka w cyrku (akademiku) i co kilka godzin na zlosc wylaczaja korki to trzeba zalozyc baterie i zostawic w lapku ;/
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  29 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Inna rzecz ze wiele osob notorycznie psuje sobie baterie nie wyjmujac jej kiedy podlaczone jest zasilanie sieciowe a potem maja pretensje ze mialo trzymac 3 godziny a trzyma 40 minut

a to jak jest podłączone zasilanie to na 100% bateria dalej jest ładowana?
Scrat
Scrat
  29 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a to jak jest podłączone zasilanie to na 100% bateria dalej jest ładowana?

U mnie jest 98% z komunikatem ze podlaczony:nie laduje
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  29 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie jest 98% z komunikatem ze podlaczony:nie laduje

jeżeli dobrze rozumiem o co kaman z baterią to ona ma własną pamięć ładowań i jeżeli co chwila się ją podłącza i rozłącza drastycznie skraca się jej żywotność.
Hoshiko
Hoshiko
  29 sierpnia 2012
Lucas
Lucas: laptopa firmy Asus

:nie: ....
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  30 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ....

miałas asusa popsuł sie wiec nie polecasz?
Jacke90
Jacke90
  31 sierpnia 2012

yyy chcesz baterie szybko zniszcyzc? Pozatym daj sobie siana z asusem ;d sa lepsze marki a asus robi szybko, tanio lecz... nie dokonca dobrze.

Scrat
Scrat
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ....

Ja jestem bardzo zadowolony z laptopow asusa, juz 7 lat korzystam z oferty tej firmy i poki co nie zamierzam zmienic marke ;)
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  31 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: yyy chcesz baterie szybko zniszcyzc? Pozatym daj sobie siana z asusem ;d sa lepsze marki a asus robi szybko, tanio lecz... nie dokonca dobrze.

czym różnią się laptopy marki: asus, acer, msi, hp, samsung, toshiba, dell? skoro bebechy są we wszystkich takie same, pomijając asusa i msi reszta kupuje płyty główne od innych. nie zdziwiłbym jakby to były głównie asus i msi:) jeszcze może płyty główne asusa są do dupy;>
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jestem bardzo zadowolony z laptopow asusa, juz 7 lat korzystam z oferty tej firmy i poki co nie zamierzam zmienic marke ;)

a inni kupując nawet te same modele mogą mieć częściej sprzęt w serwisie niż w domu. Z tym nie ma jakiś silnych reguł.
Scrat
Scrat
  1 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a inni kupując nawet te same modele mogą mieć częściej sprzęt w serwisie niż w domu.

Bo inni nie dbaja o swoich sprzetach? Ja przez te 7 lat do dzis nigdy nie wyslalem lapka do serwisu, ba nawet nigdy mi sie lapka jeszcze nie psula. Bateria jak kazda bateria wszystkich sprzetow niezaleznie od firmy sie psuja. Gdyby bateria nigdy sie nie psula to by nie wyprodukowali zamienniki itp. Jak kazda rzecz w uniwersum wszystko sie psuje.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  2 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo inni nie dbaja o swoich sprzetach?

nie o to chodzi. po prostu czasem trafia się trefna linia, model czy dany podzespół z pierwszymi iX z Sandy były przecież niezłe problemy. a potem miałem asusa popsuł mi się wiec to lipa, osobiście nie rozumiem jaka jest różnica między markami, oprócz rozmieszczenia elementów wewnątrz, chłodzeniem typem zabudowy i serwisem. prym wiedzie hp - tragiczny serwis, na necie można poczytać całe litanie, fatalne chłodzenie w całej lini pavilonów probooki i netbooki to inna półka w wykonaniu, ale każda marka ma swoje dobre modele i te na które trzeba uważać - msi z bodaj ge620 relacja ceny do wydajności dobra, a samo msi robi tanie i dobe laptopy gamingowe, ale po pół roku były z ge620
Konto usunięte
Konto usunięte: Bateria jak kazda bateria wszystkich sprzetow niezaleznie od firmy sie psuja.


grube komedie a i serwis klientów z tym sprzętem różnie traktował.
Miałem hp. poszła taśma i zawiasy, ale dla mnie one niepewnie wyglądały już od początku ale tanio kupiłem wiec nie płakałem, prawda po dwóch latach, dobrze wiem ze hp z pavilionami to przegiął i jakościowo sprzęt jest mierny.
teraz mam asusa w serwisie był bo dziura na wtyk od zasilania odstała. dlaczego? bo znajduje się po tej samej stronie co wylot powietrza, poniżej niego. brawa dla pomysłodawców. lut był słaby to i odstał, ale to usterka nijak nie wynikająca z używania.
niektórzy przecież po zakupie tydzień gdzie nic z nim nie zdążyli zrobić odsyłali do serwisu...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.