MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Witam.

Jestem od kilku lat posiadaczką aparatu cyfrowego Casio Exilim.
Kilka dni temu wieczorem jeszcze robił ładne zdjęcia, rano jak go wlączyłam to obraz jest zamazany, jak za mgłą, zdjęcia również robi niewyraźne. Co się mogło stać ? Help !

Dodam, ze aparat nie zostal zalany, obiektyw jest czysty, w nocy nikt przy nim nie grzebał, więc nie zostało nic przestawione.

Wiem, że takie aparaty za grosze obecnie mozna dostać, i że jest 'slaby', ale chcę by działal, bo nie szkoda mi było go wrzucić w torebkę i zabrać wszędzie gdzie mi się podoba:ziober2:.

Jakieś pomysły co sie moglo stać, i co zrobić by się odstało ?

(Nie, temat na Fotografię się nie nadaje.)

Pozdrawiam :mrgreen:.

:ziober2:
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  13 sierpnia 2012

za jakie grosze? jak na zarobki w Polsce to bardzo drogie są aparaty już troche z wyższej półki. Pewnie po prostu się zepsuł ze starości ale sprawdź wszystkie wzmocnienia,czasem wystarczy śrubkę dokręcić i wszystko jest ok. Być może aparat jest w porządku tylko nie łączy coś aparatu z wyświetlaczem.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: za jakie grosze? jak na zarobki w Polsce to bardzo drogie są aparaty już troche z wyższej półki. Pewnie po prostu się zepsuł ze starości ale sprawdź wszystkie wzmocnienia,czasem wystarczy śrubkę dokręcić i wszystko jest ok. Być może aparat jest w porządku tylko nie łączy coś aparatu z wyświetlaczem.


Kiedyś zapłaciłam za niego chyba z 700 zł, obecnie nie jest pewnie wart 100 zł :).
Śrubki mają się okej.
:ziober2:
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  14 sierpnia 2012

no to jak nic nie pomaga to pozostaje ci go lekko ale porządnie uderzyć. może problem zniknie...

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  15 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no to jak nic nie pomaga to pozostaje ci go lekko ale porządnie uderzyć. może problem zniknie...


Znajomy mi to polecił, więc oklepuję aparat od dwóch dni, i albo nie tędy droga, albo mam złą technikę :D.

Chyba faktycznie obiektyw szlag trafił i się nic nie da zrobić :and:.
:ziober2:
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  15 sierpnia 2012

na to wyglada. po prostu rzeczy sie zuzywaja. ale teraz bedziesz miala gorzej,bo te aparaty,ktore teraz produkuja sa zaprojektowane tak,zeby padaly tuz tuz po gwarancji. wiec wspolczuje.

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  21 sierpnia 2012

poza tym teraz przeciętny aparat ma 2938249089081923891823098129038109283 milonów pixeli i wszystkie wady związane z upchania 82093892898192380918238 mpx w 1/2.7 obiektywie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.