NicZaFriko
NicZaFriko
  9 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Witam , mam dziwny problem , otoz mam lapka z i3 na pokladzie jest tutaj jakas byle jaka karta graficzna , ale najslabsze gry zacinaja.. z 2002 roku nawet , w ustawieniach biosu popatrzalem i jest max 256 mb na przydzielenie a karta niby moze miec 1.7 G wiec cos nie halo , potem sprawdzilem sterownik i takie cos
Physical Memory:2932 MB
Minimum Graphics Memory:32 MB
Maximum Graphics Memory:1274 MB
Memory in Use:73 MB

Wiec nawet 256 nie daje tylko 73... w karte graficzna , jak sobie z tym fantem poradzic ?

denaturat
denaturat
  9 sierpnia 2012

jesli uwazasz ze pamiec karty masakrycznie zwiekszy jej wydajnosc to Ci gratuluje ale polecam sie obudzic. Jaka tam masz matryce? nawet jesli masz 17.3" 16:9 to i tak wiecej jak 128MB nie potrzebujesz. 1GB i wiecej to dobry chwyt marketingowy szkoda ze nie da sie w domowych warunkach wykorzystac tego 1GB dostepnego dla karty. Moim zdaniem zamiast patrzec na wielkosc pamieci karty popatrzylbym raczej na jej szybkosc oraz szerokosc magistrali danych i oczywiscie wydajnosc GPU...

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  10 sierpnia 2012

integra z i3 pozwala na jako takie odpalenie gierek z 2010(czasem i tego) w dół. nie wiem czemu tak masz,

Konto usunięte
Konto usunięte: pamiec karty masakrycznie zwiekszy jej wydajnosc


ale przydział ram dla grafiki jest dość dynamiczny
"wsadź" gddr5 to może, ale wiem do czego pijesz
Konto usunięte
Konto usunięte: karta niby moze miec 1.7 G wiec cos nie halo ,

W sytuacji zapewne jak masz 4gb ram i więcej.
przy i5 sb i bodaj hd3000 ME3 nawet działał choć na średnich zwykł chrupać.
NicZaFriko
NicZaFriko
  11 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: denaturat

To spróbuj odpalic gta iv na 128mb a 896 mb o rdzeniach o takim samym taktowaniu shadery itp .

Chodzi mi o to ze stare gry typu Hard Truck nie działaja na low detalach bo tnie jak sam sku..
Wiec cos jest nie tak na 100% ale nie wiem jak sobie z tym poradzić , a w lapku jest 3gb ramu .. nie wiem kuzwa.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  11 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To spróbuj odpalic gta iv na 128mb a 896 mb o rdzeniach o takim samym taktowaniu shadery itp .

chcesz liczyć gry które nie wiedzą co to optymalizacja? gta potrzebuje masę mb ram i gddr, ale jest jeszcze jedna różnica gddr3 a gddr5 i tak gddr3 z 2gb będzie działać wolniej niż gddr5 512mb nawet jeżlei wszystkie zegary i jednostki cieniujące będą te same:)

Fakt jednak faktem system ma problem z rozdizelaniem pamięci.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.