Patriotaa
Patriotaa
  5 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Witam wszystko było ładnie do póki coś się nie stało.Mam w kompie dwa dyski jeden sata drugi ata i Ata nagle przestał być widoczny.Czy wiecie jak go przywrócić"?

whitestok
whitestok
  5 sierpnia 2012

a bios tez go nie widzi?

Patriotaa
Patriotaa
  5 sierpnia 2012

A gdzie w biosie sprawdzić?

Patriotaa
Patriotaa
  5 sierpnia 2012

Sprawdziłem już i wykrywa dwa dysk jeden ten co dział 320gb i drugi 80gb co nie widać go.

whitestok
whitestok
  5 sierpnia 2012

a manager urządzeń w windowsie widzi ten dysk?

Patriotaa
Patriotaa
  5 sierpnia 2012

Nie widzi..

denaturat
denaturat
  5 sierpnia 2012

ppm na moj komputer> zarządzaj> zarzadanie dyskami i powiedz czy tam go widac. powinno go identyfikowac jako dysk(numer) 74 GB. Byc moze masz rozwalona partycje i nie bedzie widoczna z poziomu okna moj komputer

Patriotaa
Patriotaa
  6 sierpnia 2012

Niestety nie widać.

denaturat
denaturat
  7 sierpnia 2012

nie widac calkiem czy nie widac partycji?
jesli calkiem to niestety dysk juz szmelc chyba zebys sprobowal zmienic mu elektronike ale trzeba by dobrac identyczna (S/N P/N i pare innych wspolczynnikow opisanych na etykiecie dysku) i wtedy odzyskalbys z niego zawartosc

Patriotaa
Patriotaa
  8 sierpnia 2012

Nie widać partycji,bios go pokazuje.Dysk normalnie chodzi grzeje się jak zawsze.

denaturat
denaturat
  9 sierpnia 2012

to jesli nie widac partycji odpal zewnetrzny program do partycjonowania i napraw lub stworz ponownie partycje. Podejrzewam niezle zamieszanie w tablicy partycji lub po prostu skonczyl sie juz dysk. Nadszedl jego czas i powiedzial pa pa

whitestok
whitestok
  10 sierpnia 2012

moim zdaniem trzeba na nowo zrobić partycje na tym dysku i powinno hulać...spośród setek dysków z którymi miałem do czynienia to tylko jeden zginął śmiercią naturalną ale był nieźle obity przez właściciela więc się nie dziwię...

Konto usunięte
Konto usunięte: nie widac calkiem czy nie widac partycji? jesli calkiem to niestety dysk juz szmelc chyba zebys sprobowal zmienic mu elektronike ale trzeba by dobrac identyczna (S/N P/N i pare innych wspolczynnikow opisanych na etykiecie dysku)


jeśli windows nie widzi to nie znaczy, ze dysk jest popsuty.... wazne że bios go widzi i wystarczy na nowo partycje utworzyć lub po prostu wyzerować dysk...ewentualnie nowy windows...
Patriotaa
Patriotaa
  13 sierpnia 2012

Jest taki problem że jak instaluje Windowsa to nie pokazuje mi partycji z tego dysku.Pokazuje jedynie partycje z Dysku Sata.

whitestok
whitestok
  13 sierpnia 2012

bo może wywaliło Ci partycje z ATA ale powiedz czy jest możliwość zrobienia nowej partycji na ATA?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.