Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  1 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Cześć! :)

Telefon nówka sztuka. Rozładować do końca, później na ileś godzin po ładowarkę (na ile?), znowu rozładować, ładowarka i tak ile razy? Ze 3? W ogóle to jakoś formatować...? Wiem, że jak do tej pory był brany nowy telefon, to było i takie formatowanie, tylko nie wiem co jak leciało.

Zapomniałam zapytać miłego pana, przystojny był jak jasna ch*lera, nie było kiedy myśleć o bateriach i formatowaniach. :pavarotti:

Z góry dzięki za odp! :*

Flowing
Flowing
  1 sierpnia 2012

Ja zawsze rozładowuję do zdechlaka i podłączam na 12h do ładowania, zazwyczaj 3 razy ;)

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  1 sierpnia 2012
Flowing
Flowing: Ja zawsze rozładowuję do zdechlaka i podłączam na 12h do ładowania, zazwyczaj 3 razy ;)


Dzięki. :) Coś mi świtało, że 3 razy do zera i na 6h albo 12h pod ładowarkę.

Zobaczymy co powiedzą inni (i czy w ogóle coś).
Flowing
Flowing
  1 sierpnia 2012

Zobacz w googlach „Formatowanie baterii telefonu” Zdania są zazwyczaj podzielone ;)

shinu
shinu
  2 sierpnia 2012

tak btw tego sie nie robilo przypadkiem w starych telefonach ? teraz z tego co wiem nie ma potrzebny "formatowania" baterii

RaDiK88
RaDiK88
  2 sierpnia 2012

Nie formatowac a formowac baterie w nowych ogniwach nie zaleca sie rozładowywania ogniwa do konca gdyz skraca to zywotnosc lepiej doladowac 30min niz rozladowac do konca

MichaU
MichaU
  2 sierpnia 2012

jab osobiscie ladowalem do pelnego stanu, nie wiecej nie mniej....trzymanie 12h na ladowarce jest wg mnie bzdura

Jacek80
Jacek80
  2 sierpnia 2012

wklejałem to 500 razy, to wkleje i 501-szy ;)

Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  2 sierpnia 2012

Używaj normalnie, gdy telefon zacznie wołać jeść, podepnij ładowarkę. Gdy już się nażre, zabierz mu koryto. Po takich kilku cyklach, bateria osiągnie pełnie swoich możliwości. Nie przestrzeganie tego, nie będzie miało negatywnych skutków dla baterii, tylko troszkę wolniej osiągnie to co ma osiągnąć.

ziew...

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  2 sierpnia 2012
Flowing
Flowing: Zobacz w googlach „Formatowanie baterii telefonu” Zdania są zazwyczaj podzielone ;)

Zrobiłam tak jak napisałeś. W razie czego, wina Twoja. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: tak btw tego sie nie robilo przypadkiem w starych telefonach ? teraz z tego co wiem nie ma potrzebny "formatowania" baterii

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie formatowac a formowac baterie w nowych ogniwach nie zaleca sie rozładowywania ogniwa do konca gdyz skraca to zywotnosc lepiej doladowac 30min niz rozladowac do konca

MichaU
MichaU: jab osobiscie ladowalem do pelnego stanu, nie wiecej nie mniej....trzymanie 12h na ladowarce jest wg mnie bzdura

Przepadło! :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: wklejałem to 500 razy, to wkleje i 501-szy ;)

Dziękuję. :) No, ale j/w.

Tyrael
Tyrael: Używaj normalnie, gdy telefon zacznie wołać jeść, podepnij ładowarkę. Gdy już się nażre, zabierz mu koryto. Po takich kilku cyklach, bateria osiągnie pełnie swoich możliwości. Nie przestrzeganie tego, nie będzie miało negatywnych skutków dla baterii, tylko troszkę wolniej osiągnie to co ma osiągnąć.

:lol2: Zrozumiano!
Kapsel
Kapsel
  2 sierpnia 2012

Teraz juz sie nie formatuje baterii, jest to zbędne, zamykam :D

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  2 sierpnia 2012
Kapsel
Kapsel: Teraz juz sie nie formatuje baterii, jest to zbędne, zamykam :D


A nawet można. :) Uzyskałam potrzebne informacje.

Dla pomocnych - lodowate, z metrową pianką i w wielkim kuflu. :D :piwo:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.