AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  27 lipca 2012 (pierwszy post)

Witam.

Od pewnego czasu na ekranie monitora wyskakują mi piksele, które rozsiane są po całym ekranie. Dzieje się to nawet podczas jałowej pracy komputera, bez obciążania GPU. Niektóre bardziej wymagające gry sprawiają, że komputer się resetuje. Karta to RADEON HD4870, z którą wcześniej nie miałem problemów. Program SpeedFan pokazał, że temperatura GPU wynosi 93C.

Jak mogę obniżyć temperaturę ? Czy wymiana pasty termoprzewodzącej rozwiąże problem ?

Jacek80
Jacek80
  27 lipca 2012

wyczyść kompa w środku (radiatory, wentylatory) i sprawdź czy w ogóle wentylator na karcie grafiki pracuje. Potem możesz myśleć o wymianie pasty. Jak nie pomoże, to prawdopodobnie karta się posypała

denaturat
denaturat
  27 lipca 2012

GPU jest mocno przegrzane. tak jak napisal kolega post wyzej - gruntowne czyszczenie sprezonym powietrzem oraz kontrola pracy chlodzenia. Jesli nie dziala polecam wymienic na cos miedzianego moze byc heat pipe zreszta mysle ze sobie poradzisz. Pasta oczywiscie rowniez do wymiany ale na tym nie ma co oszczedzac najlepiej arctic silver lub cos innego ale na bazie srebra nie tanie sylikonowe bo to nic nie da. Nie zaszkodzi zadbac o chlodzenie pamieci karty. Jesli teraz nie maja radiatora mozesz zamontowac na chipach niewielkie miedziane radiatorki za pomoca tasmy termoprzewodzacej dwustronnie klejacej, przy takich upalach kazde chlodzenie jest wazne dla elektroniki.

AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  28 lipca 2012

Gruntowne czyszczenie nie przyniosło efektów. Wiatraki wszystkie działają. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Pikseli wyskakuje coraz więcej i coraz szybciej od momentu włączenia komputera. Do karty nie chcę się dobierać bo jest dobrze zabudowana:



Na obecną chwilę pulpit wygląda tak:


Cała galaktyka zielonych pikseli. Coś da się jeszcze z tym zrobić czy karta właśnie kona w agonii ?

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  29 lipca 2012
AleJaTakNieChce
AleJaTakNieChce: Cała galaktyka zielonych pikseli. Coś da się jeszcze z tym zrobić czy karta właśnie kona w agonii ?

raczej nie kręcona, kiedyś palit robił ciekawe chłodzenia, ale dobry w tym nie był. podaj model markę zasilacza bo czuje nosem winowajcę śmierci.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  29 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: GPU jest mocno przegrzane.

jedno mi wyjaśnij. bo jesteś mądrzejszy skoro jesteśmy w temacie w stresie po kilku godzinach gry na lapie gt 540m grzeje do 80-90 stopni procek niewiele mniej, przyjmuje sie ze to za dużo, a asusk53sv jest uważany za jeden z chłodniejszych sprzętów nawet w stresie, wysłać na gwarancje z dopiskiem grzeje się jak nie powinien czy to normalne w tym sprzęcie? bo gorący jest wylot(nie dziwię się) , ciepły spód ale przestrzeń na ręce spoko. zdaje sobie sprawę też z tego ze diagnostyka programów typu cpufan dla laptopów może podawać błędne dane. Pytam bo ciekawi mnie to dłuższy czas.
denaturat
denaturat
  29 lipca 2012

trudno powiedziec czy to norma nie mialem do czynienia z tym sprzetem no jesli uwazany jest za chlodniejszy to skoro lapie takie temp to moze faktycznie cos nie tak. Zapytaj na forum Asusa moze ktos bedzie wiedzial cos wiecej na ten temat czy inni tez tak maja. Ja mam HP i nie pod Windowsem wiec nie jestem w stanie nic konkretnego powiedziec a jesli cos mowie to sa moje wlasne doswiadczenia z pracy z komputerami na Win lub z przeszlosci kiedy jeszcze uzywalem systemow winslows

denaturat
denaturat
  29 lipca 2012

i faktycznie moga to byc problemy z zasilaniem

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  31 lipca 2012

Radeon-i wszystko jasne.93 stopnie to stanowczo za duzo. norma jest w granicach 40-60. Dziwne,ze jeszcze sie karta ci nie zjarala.
zamontuj dodatkowe chlodzenie(wentylatory,przewody chlodzace) bo dlugo nie pociagnie.

fezzorr
Posty: 17 (po ~196 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 92
fezzorr
  8 sierpnia 2012

ja tak mialem gdy nie czyscilem wiatraczka mojego geforca, az wkoncu sie zatrzymal i juz sie nie ruszyl. Piksele w sumie zaczely wyskakiwac dopiero z tydizen przed smiercia :P

a wczesniej to np jak pogralem z 3 godzinki w jakas gre to nagle tracilo kolory albo czarny ekran sie robil ;p

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.