LessyNieWrocila
LessyNieWrocila
  20 lipca 2012 (pierwszy post)

jak mam sie dowiedziec jaka mam karte dzwiekową ? tylko zeby nie rozkrecac komputera lepiej niech mi ktos wytlumaczy jak krok po kroczku , bo sama do tego nie moge dojsc ...;) dziękuję :) :*

znajduch
Scrat
Scrat
  20 lipca 2012

Albo aida32 http://www.dobreprogramy.pl/AIDA32-Enterprise-System-Information,Program,Windows,11510.html

Prosta obsluga:
1. Odpalasz aida32 i czekasz az sie laduje
2. Klikasz na multimedia
3. I klikasz na Dzwiek Windows
4. Wklej tutaj co tam jest napisane

LessyNieWrocila
LessyNieWrocila
  21 lipca 2012

jak pobralam to takie cos , i po co mi to ?

LessyNieWrocila
LessyNieWrocila
  21 lipca 2012

kurde wkleilam screena ale sie nie wyswietla,
co to jest te aida pobralam to i po co mi to , jak tam są pliki co moj komputer nie obsluguje chyba ... nie otwietaja sie

LessyNieWrocila
LessyNieWrocila
  21 lipca 2012

sciagnąl mi sie i otworzyl everest , co dalej?

LessyNieWrocila
LessyNieWrocila
  21 lipca 2012

--------[ Dźwięk DirectX ]---------------------------------------------------------------------------------------------- [ Podstawowy sterownik dźwięku ] Właściwości urządzenia DirectSound: Opis urządzenia Podstawowy sterownik dźwięku Moduł sterownika Liczba buforów podstawowych 0 Min. / Maks. szybkość próbkowania buforów dodatkowych0 / 0 Hz Formaty dźwięku bufora podstawowego Brak Formaty dźwięku buforów dodatkowych Brak Całkowita / wolna liczba buforów dźwięku 0 / 0 Całkowita / wolna liczba buforów dźwięku statycznego0 / 0 Całkowita / wolna liczba buforów dźwięku strumieniowego0 / 0 Całkowita / wolna liczba buforów dźwięku 3D 0 / 0 Całkowita / wolna liczba buforów dźwięku statycznego 3D0 / 0 Całkowita / wolna liczba buforów dźwięku strumieniowego 3D0 / 0 Własności urządzenia DirectSound: Sterownik uwierzytelniony Nie Emulowane urządzenie Nie Dokładna szybkość próbkowania Nieobsługiwane DirectSound3D Nieobsługiwane Creative EAX 1.0 Nieobsługiwane Creative EAX 2.0 Nieobsługiwane Creative EAX 3.0 Nieobsługiwane --------[ Muzyka DirectX ]---------------------------------------------------------------------------------------------- [ Microsoft Synthesizer ] Właściwości urządzenia DirectMusic: Opis urządzenia Microsoft Synthesizer Typ syntezatora Programy Klasa urządzenia Port wyjściowy Typ urządzenia User-Mode Synthesizer Liczba kanałów audio 2 Liczba kanałów MIDI 16000 Liczba głosów 1000 Ilość dostępnej pamięci Pamięć fizyczna Własności urządzenia DirectMusic: Wbudowany zestaw instrumentów GM Nie Wbudowany zestaw Roland GS Sound Nie DirectSound Obsługiwane Kolekcje próbek DLS L1 Obsługiwane Kolekcje próbek DLS L2 Obsługiwane Zewnętrzny port MIDI Nie Rozmiar stałej pamięci DLS Nie Współdzielenie portu Nieobsługiwane Efekt chóru Nieobsługiwane Efekt opóźnienia Nieobsługiwane Efekt pogłosu Obsługiwane

Scrat
Scrat
  22 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: co to jest te aida pobralam

Aida32 to program tak jak everest tylko prostszy. Dalem Ci link przeciez. Pobierz aida32 i zrob tak jak napisalem. Bedziesz miala cos takiego.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  22 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jak mam sie dowiedziec jaka mam karte dzwiekową ?

PPM na Mój komputer-Właściwości-Menadżer urządzeń...bo po formacie, to żaden Aida, czy Everest który jest jego kontynuacją nie powie Ci nic o niezainstalowanym urządzeniu :)
denaturat
denaturat
  22 lipca 2012

jesli potrzebujesz informacji o sprzecie zeby znalezc do niego sterownik to sa dwa wyjscia:
Jesli jest to karta dzwiekowa wbudowana w plyte glowna to sterowniki najlatwiej zainstalowac razem z tymi do plyty glownej. Natomiast jesli jest to karta podlaczona do slotu PCI to polecam zrobic tak (opis dla Win XP):

Prawym klawiszem klik na "Moj Komputer" wybieramy: zarządzaj potem po lewej stronie Menedżer urzadzen > prawym klawiszem na kontroler audio z zoltym pytajnikiem (bo pewnie tak sie reprezentuje w systemie jesli nie ma sterownika) wybieramy zakladke Szczegóły i z rozwijanej listy "Identyfikator wystapienia urządzenia" ciąg znaków ktory wyswietli sie w okienku ponizej zaznaczamy i kopiujemy klawiszami [CTRL]+[C] nastepnie wklejamy na strone: www.devid.info w pasek "Enter device ID" i klikamy SEARCH po chwili powinien ponizej pojawic sie link do pobrania sterownika do urzadzenia. Jeszcze nie zdarzylo mi sie zebym tym sposobem nie znalazl sterownika do sprzetu nawet dosc egzotycznego.

LessyNieWrocila
LessyNieWrocila
  23 lipca 2012

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0883&SUBSYS_1458C601&REV_1000\4&1350E475&0&0001

sciagnelam to ale nie chodzi mi muzyka

denaturat
denaturat
  24 lipca 2012

a masz zainstalowany sterownik chipsetu plyty glownej i magistrali UAA ? czasem na plytach z ukladami Realtek HD audio trzeba najpierw zainstalowac stery do chipsetu plyty glownej a potem do UAA i dopiero ruszy dzwiekowka. Szczegolnie jesli masz Win XP

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.