LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  9 lipca 2012 (pierwszy post)

Witam.

O co chodzi już tłumaczę - mamy połowę 2012 roku a ja wciąż jadę na Pentiumie 4 który nabyłem jakieś 4 lata temu razem z płytą główną - taki zestaw kupiony na szybko bo stara płytka z poczciwym Athlonem na pokładzie padła. Jako, że ceny spadły stwierdziłem, że można złożyć jakiś nowy zestaw ale tym razem na spokojnie. W ruch poszło allegro...

Pierwsza propozycja wygląda tak.

Czy dobrze kminię, że dołączony tutaj ram najzwyczajniej w świecie nie będzie pracować na maksimum swoich możliwości? Taktowanie 1600mhz natomiast płyta z tego co wyczytałem obsługuje maks 1333...

Co sądzicie? Macie może jakieś propozycje gotowych zestawów z allegro które będą bardziej opłacalne? Ewentualnie oddzielne aukcje z płytami i prockami. Kwota maks 450 - nie jestem gamerem, Komp służy mi głównie do oglądania filmów, słuchania muzyki i przeglądania neta.

Pozdro, Justin Bieber.

whitestok
whitestok
  9 lipca 2012
LouisVanGaal
LouisVanGaal: nie jestem gamerem, Komp służy mi głównie do oglądania filmów, słuchania muzyki i przeglądania neta.

więc jaki jest sens wydawania kasy na coś co i tak nie będzie działało dużo sprawniej od Twojego kompa skoro i na obecnym swoim kompie zrobisz wszystko to o czym wspomniałeś?
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  9 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: więc jaki jest sens wydawania kasy na coś co i tak nie będzie działało dużo sprawniej od Twojego kompa skoro i na obecnym swoim kompie zrobisz wszystko to o czym wspomniałeś?

Nie sprecyzowałem. W gry nie gram to też nie muszę wydawać kasy na kartę graficzną ale korzystam z aplikacji typu DAW a tam przydadzą się dobry procek i trochę ramu.
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  10 lipca 2012
LouisVanGaal
LouisVanGaal: Taktowanie 1600mhz natomiast płyta z tego co wyczytałem obsługuje maks 1333...
To tylko pod oc, ogólnie wpływ ramu na fps to jakieś 1-2 klatki a ze nie grasz te dane nic Ci nie robią.
LouisVanGaal
LouisVanGaal: Co sądzicie? Macie może jakieś propozycje gotowych zestawów z allegro które będą bardziej opłacalne? Ewentualnie oddzielne aukcje z płytami i prockami. Kwota maks 450 - nie jestem gamerem, Komp służy mi głównie do oglądania filmów, słuchania muzyki i przeglądania neta.
Kombinowałbym w tanią płytę asrocka i jakiegoś taniego i3 ale z nowszą podstawką, potem koszt wymiany byłby tylko w procku. I tak uważam ze ceny podzespołów pc, szczególnie procesorów wołają o pomstę do nieba
LouisVanGaal
LouisVanGaal: z aplikacji typu DAW a tam przydadzą się dobry procek i trochę ramu.
A tam nie działa wsparcie dla kart graficznych, poza tym celeron i dobry procek? strachłem.
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  10 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym celeron i dobry procek? strachłem.

Ludzie gadają. ;o
Konto usunięte
Konto usunięte: I tak uważam ze ceny podzespołów pc, szczególnie procesorów wołają o pomstę do nieba

To przez te powodzie. :and:

Anyway... i3 wydaje się być dobrą opcją. Może skuszę się na Core i3-2100 z podstawką lga1155. Naturalnie miało być do 450zł a wyjdzie jakieś 600. Trzeba będzie zrobić obchód po domu i zobaczyć co można opchnąć na allegro...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.