x0Martusia0x
x0Martusia0x
  21 czerwca 2012 (pierwszy post)

Witam. Chciałabym poprosić was o pomoc przy wyborze telefonu. Dla wszystkich znawców moje wymagania pewnie wydadzą się zerowe, ale chciałabym, żeby telefon był wyposażony w wygodną klawiaturę qwerty, dotykowy ekran, w miarę dobry aparat, najlepiej gdyby się nie zawieszał (wiadomo ;p) i żeby ogólnie był wygodny w użytkowaniu :) Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś pomocny i mi coś doradzi :)
Osobiście zastanawiam się nad htc chacha i prawie jestem do niego przekonana, jednak obawiam się, że trochę 'niechcący' prawie ciągle będzie mi się włączał facebook, pomóżcie, licze na was :) Z góry wielkie dzięki ;)

Seblord
Seblord
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Seblord: Bada jest mniej pradozerna i nie zawiesza sie praktycznie wcale. J Bada nie jest OS:)

LOL. http://www.bada.com/
Taa jasne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Seblord: Reasumujac polecam Samsungi i bede je nadal polecal kazdemu powyginaj sobie SE xperie, potem samsungi a potem htc zobaczymy które będą potwornie trzeszczeć.

Telefony nie są do wyginania???

Konto usunięte
Konto usunięte: Seblord: Niestety mialem doczynienia tylko z HTC Mozartem czyli z systemem microsoftowym. WP7 to dobry system, kiedyś leżał ze wzgędu na brak wsparcia, obecnie więcej robią programów niż dla androida, problem leży w domyślnym zamknięciu windozy, po ostatniej konferencji fakt faktem M$ zarżnął WP7 i okazało się ze wszyscy nowi posiadacze lumii dali sie zrobić konia, mimo to atrząc na ostatnie ruchy WP8 może poważniej namieszać na rynku. A do tematu - powszechnie wiadomo ze sprzęt z wp7 pracuje bardzo szybko i stablinie:)


Aha dobra. Może i pracuje szybko i stabilnie, ale to nie zmienia faktu, że rżną z ludzi kasę w store. Android poza tym jest otwartym systemem a wp7 zamkniętym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Seblord: Reasumujac polecam Samsungi i bede je nadal polecal kazdemu. Nawet ten oslawiony telefon googla (GOOGLE Nexus) bazuje na architekturze samsunga. Bo to telefon samsunga:) a ten osławiony telefon ma bardzo długą listę różnej maści problemów z działaniem...

Problemy z działaniem były winą Androida, a nie podzespołów. Każdy telefon ma długa listę minusów z czego 1/8 są tylko prawdziwe.

Konto usunięte
Konto usunięte: Seblord: Ale nie ocenia sie marki auta po jednym modelu. To dlaczego w sumie to zrobiłeś

Bo mi się tak chciało :P
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: podaj smartphone z półki +1k działajacy dłużej niż dzień przy pełnej/noralnej eksploatacji. sgsII z większą baterią i razar MAXX się nie lczą. wymienisz coś?


motorola defy+ albo motorola atrix?

Konto usunięte
Konto usunięte: hmm nie oczekujcie po telefonie z Androidem nie zawieszania sie bo to mija sie z celem.


mam telefon z androidem, nie pamiętam kiedy mi się ostatnio zawiesił... może to kwestia tego, że wybrałem cyanogenmoda.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ze stajni HTC nie polecam telefonow z qwerty, po stwierdeniu zarzadu HTC ze smartfony z qwerty sa dla lamusow. Moim zdaniem powinnas wziasc cos ze stajni samsunga. Firma lepsza od HTC moim zdaniem w 100%.


Jeśli nie HTC z qwerty to co? xperia pro czy milestone 2, bo innego telefonu o podobnych parametrach, nie dostaniesz w Polsce z gwarancją producenta. Samsung z tego co się orientuję, daje z qwerty procesor armv6, mniej niż 512 ramu, ekran mniejszy niż konkurencja o niższej rozdzielczości. Do tego kiepska jakość obudowy.

Konto usunięte
Konto usunięte: SHADOWofULTIMA:


powyginaj sobie SE xperie, potem samsungi a potem htc zobaczymy które będą potwornie trzeszczeć.

Telefony nie są do wyginania???


Oczywiście, że nie są, ale nie zmienia to faktu, że podczas użytkowania na obudowę telefonu działają naprężenia, pod wpływem których obudowa (słabej jakości) trzeszczy.

Co do wyboru autorki tematu, według mnie Desire Z to całkiem dobry model. Też się kiedyś nad nim zastanawiałem, ale odstraszył mnie dziwnym mechanizmem rozsuwania klawiatury. Było to jednak zaraz po premierze, więc nie wiadomo było, jak się będzie sprawdzał na dłuższą metę.

ziew...

whitestok
whitestok
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ale ekran na maksymalnym świetle czy oszczędności? wiem ze to dużo zmienia, na evo jęczą ze jakość wyświetlanego obrazu zostawia sporo do życzenia, bywa rozmyty... Ja tam za modyfikacjami w trakcie gwarancji nawet nie myślę więc przycinki w tel z bebechami lepszymi niż dhd to trochę pomyłka. Taki razr pomimo niższych wynikach w benchmarkach szybciej działa bo ma gołego androida, podobno to wina nakładek, jedni chwalą sense inni nienawidzą ale to samo jest z nakładkami samsunga. Android to było nie było publiczna beta niż pełnoprawny system. Może do świąt one s będzie kosztował sensowny pieniądz

w toshibie TG01 mialem na automatycznym, a w obu HTC mam na połowie podświetlenie ekranu, co do rozmytego obrazu w EVO to jakieś brednie, chyba, że ktoś ma zatłuszczony ekran i nie czyści...co do wydajności EVO to słyszałem, że ICS chodzi na tym na prawdę super więc czekam na oficjalny update bo w mody się nie bawię, kiedyś z DHD się bawiłem, ale to za duzo roboty...i bardzo często modyfikowane romy mają więcej wad niż fabryczny rom więc nie ma sensu kombinowanie. HTC Sense jest ok tylko szybko się nudzi i zbyt wolno rozwija, nakładka Samsunga średnio mi się podoba, a od SE to już całkiem zje*ana :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie miałem w ręku androidowego samsunga który mógłbym nazwać solidnym.

Ja z androidowych samsungów miałem jedynie Galaxy S w ręku i bez kitu jak tania zabawka ale za to Omnia 7 z WP7 miałem kilka miesięcy i całkiem solidny telefon, mogę śmiało każdemu polecić, ja sprzedałem swoją Omnię7 bo WP7 jest cholernie nudny...

Konto usunięte
Konto usunięte: Bada nie jest OS:)

Bada to jest OS, zbudowany na linux'ie tak jak Android i Maemo Nokii
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Bada to jest OS, zbudowany na linux'ie tak jak Android i Maemo Nokii


Bada i Android korzystają tylko z jądra linuxa, natomiast maemo jest linuxem.

ziew...

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  26 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: LOL. http://www.bada.com/ Taa jasne.

To opinia nie tylko moja, wiem ze niby nim jest, ale bada to nie andek:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Telefony nie są do wyginania???

serio? pod lekkim naciskiem powinny trzeszczeć, powinny rysować się od palca i wyglądać jak tandetny plastik by samsung? nie mówię, sam myślę o sgsII bo to dobry sprzęt ale jakość obudowy jest poniżej czegokolwiek, borę w rękę sensation, jakikolwiek one, motkę i czuję ze mam tel który jest solidny:)
sory ale wydawać powyżej 1k za coś co trzeszczy, nie jest w ogóle solidnie wykonane. Jeżeli jednak twierdzisz ze Samsung robi najsolidniejsze telefony to nawet nie mamy o czym rozmawiać:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Aha dobra. Może i pracuje szybko i stabilnie, ale to nie zmienia faktu, że rżną z ludzi kasę w store. Android poza tym jest otwartym systemem a wp7 zamkniętym.

Darmowych app nie ma :nie: tylko andek je ma:) Jeszcze zacznij pisać o wyższości androida nad iOS:) Zamknięty system ma swoje wady i zalety tak jak i otwarty, wyjaśnij co Ci daje ze Twój android jest otwartym systemem? dostaniesz aktualizacje na samsunga do jelly beam?

Konto usunięte
Konto usunięte: Problemy z działaniem były winą Androida, a nie podzespołów. Każdy telefon ma długa listę minusów z czego 1/8 są tylko prawdziwe.

Telefon nad którym pieczę sprawowało goolge ma problemy z działaniem w systemie nad którym pracuje jak ta firma się nazywała? aż mi się przypominało zakończenie ME3:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo mi się tak chciało :P

chciałeś być teraz zabawny czy błyskotliwy?

Tyrael
Tyrael: motorola defy+ albo motorola atrix?

W sumie motki trzymają bo stoją na czystym andku, ale do atrixa bym się zastanowił czy przy necie, synchro i podświetleniu na max by wytrzymał dzień . Mam uraz do motki za czas dodania froyo do milestone;/

Tyrael
Tyrael: może to kwestia tego, że wybrałem cyanogenmoda.

Nie raz już czytałem ze modyfikowane androidy lepiej działają niż wersje producentów:)

Tyrael
Tyrael: Co do wyboru autorki tematu, według mnie Desire Z to całkiem dobry model. Też się kiedyś nad nim zastanawiałem, ale odstraszył mnie dziwnym mechanizmem rozsuwania klawiatury. Było to jednak zaraz po premierze, więc nie wiadomo było, jak się będzie sprawdzał na dłuższą metę.

A dziś wiadomo ze jest o dziwo solidny:) z tego co pamiętam problem był z ostrością.

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba, że ktoś ma zatłuszczony ekran i nie czyści.


Konto usunięte
Konto usunięte: bo w mody się nie bawię, kiedyś z DHD się bawiłem, ale to za duzo roboty...i bardzo często modyfikowane romy mają więcej wad niż fabryczny rom więc nie ma sensu

ja wychodzę z założenia ze jak coś się spierdzieli w tel i nie będę mógł przywrócić fabrycznego andka to będę miał problem:)

Konto usunięte
Konto usunięte: od SE to już całkiem zje*ana :D

bawiłem się xperią s, sympatyczna i chyba goły andek tam jest :woot:
se xperia wystraszyła mnie jakością obudowy

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja z androidowych samsungów miałem jedynie Galaxy S

sgs,sgsII, nexus, note, dla mnie żadnej różnicy w tym jak to ma obudowę, trzaski były więc jeżeli jednak coś pomyślę o samsungu to tylko w solidnej obudowie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bada to jest OS, zbudowany na linux'ie tak jak Android i Maemo Nokii

jak dla mnie to bada bardziej przypominał nieco porawiony soft ze starych komórek...

Konto usunięte
Konto usunięte: ale za to Omnia 7 z WP7 miałem kilka miesięcy i całkiem solidny telefon, mogę śmiało każdemu polecić, ja sprzedałem swoją Omnię7 bo WP7 jest cholernie nudny...

Tejże omni w łapie nie miałem więc się nie wypowiem ,ale ciekawe co piszesz. WP7 M$ w ubiegłym tygodniu zarżnął i skazał lumie na natychmiastową śmierć, ale WP8 daje duże nadzieje na porządnego konkurenta dla iOS i andka
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  26 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W sumie motki trzymają bo stoją na czystym andku

nie, w przypadku androida 2.2 jest chyba najgorsza ze wszystkich możliwych nakładek... Moto Blur. Strasznie zamula, drenuje baterię, niewielkie możliwości konfiguracji, do tego strasznie brzydkie. Na plus można zaliczyć jedynie integrację z portalami społecznościowymi. W przypadku 2.3 już jest lepiej, ale nadal nie jest to czysty android.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie raz już czytałem ze modyfikowane androidy lepiej działają niż wersje producentów:)


Działają lepiej, ale nie wszystko w nich działa poprawnie. Jeśli obecne w danym custom romie bugi nie przeszkadzają, to jak najbardziej polecam. W moim przypadku (Motorola Milestone 2) nie działa nagrywanie w HD 720p, trzeba się zadowolić 480p.

ziew...

Seblord
Seblord
  26 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To opinia nie tylko moja, wiem ze niby nim jest, ale bada to nie andek:)

Dobra to ja ci powiem, że Windows to nie Linux, i w ogóle Windows nie jest OS.

Konto usunięte
Konto usunięte: serio? pod lekkim naciskiem powinny trzeszczeć, powinny rysować się od palca i wyglądać jak tandetny plastik by samsung? nie mówię, sam myślę o sgsII bo to dobry sprzęt ale jakość obudowy jest poniżej czegokolwiek, borę w rękę sensation, jakikolwiek one, motkę i czuję ze mam tel który jest solidny:) sory ale wydawać powyżej 1k za coś co trzeszczy, nie jest w ogóle solidnie wykonane. Jeżeli jednak twierdzisz ze Samsung robi najsolidniejsze telefony to nawet nie mamy o czym rozmawiać:)

Nie powiedziałem, że robi najsolidniejsze (chociaż o samsunga solid bym się kłócił). Prawda może jakość wykonania leży pod względem HTC czy iPhona, ale jak nie ma się tego co się lubi to się lubi co się ma.

Konto usunięte
Konto usunięte: Darmowych app nie ma tylko andek je ma:) Jeszcze zacznij pisać o wyższości androida nad iOS:) Zamknięty system ma swoje wady i zalety tak jak i otwarty, wyjaśnij co Ci daje ze Twój android jest otwartym systemem? dostaniesz aktualizacje na samsunga do jelly beam?
A co może iOS jest lepszy niż Andek??? Przepraszam bardzo jak mam wydawać 2k na iPhona (bo Apple nie raczył zrobić ekonomiczniejszych modeli) i jeszcze w dodatku, żeby pobrać cokolwiek z iTunes mam płacić??? Przepraszam bardzo to jest dla mnie chore. Otwarty system = możliwość pisania aplikacji przez zapaleńców = możliwość zarobku dla nich oraz darmowe aplikacje na nas.

Konto usunięte
Konto usunięte: Telefon nad którym pieczę sprawowało goolge ma problemy z działaniem w systemie nad którym pracuje jak ta firma się nazywała? aż mi się przypominało zakończenie ME3:)

Może i paranoja, ale taka prawda. Google chciało na nim zaprezentować wersje testową Androida 4.0. Teraz trochę zboczę z tematu. Nie wiem co masz do BioWare ale mi zakończenie ME 3 się podobało. Może powiedz co ty byś zrobił mając miliony fanów czekających na nową produkcję i to w dodatku zwieńczenie trylogii. Może i podzielili fanów na czerwonych, niebieskich i zielonych, ale co mieli zrobić? EA goniło z terminami, a specjaliści od fabuły mieli 1000 różnych zakończeń. Najlepiej było zrobić takie coś, żeby gracze dopowiedzieli sobie resztę historii. Sam bardzo lubię serie ME i bardzo mi się zakończenie podobało.

Konto usunięte
Konto usunięte: chciałeś być teraz zabawny czy błyskotliwy?
A dlaczego ja mam się Tobie z tego tłumaczyć?
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  27 czerwca 2012
Tyrael
Tyrael: nie, w przypadku androida 2.2 jest chyba najgorsza ze wszystkich możliwych nakładek... Moto Blur. Strasznie zamula, drenuje baterię, niewielkie możliwości konfiguracji, do tego strasznie brzydkie. Na plus można zaliczyć jedynie integrację z portalami społecznościowymi. W przypadku 2.3 już jest lepiej, ale nadal nie jest to czysty android.
dziwne, to skąd w ogóle u mnie myśl ze motki mają gołe andki :and:

Tyrael
Tyrael: Działają lepiej, ale nie wszystko w nich działa poprawnie. Jeśli obecne w danym custom romie bugi nie przeszkadzają, to jak najbardziej polecam. W moim przypadku (Motorola Milestone 2) nie działa nagrywanie w HD 720p, trzeba się zadowolić 480p.
Gdzieś obiło mi się o uszy ze u niektórych da się to poprawić:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie powiedziałem, że robi najsolidniejsze (chociaż o samsunga solid bym się kłócił). Prawda może jakość wykonania leży pod względem HTC czy iPhona, ale jak nie ma się tego co się lubi to się lubi co się ma.
Mówimy o smartphonach nie o telefonach, wtedy prostym przykładem solidnego telefonu bijącego na głowe cokolwiek jest 3310:) czy też nokie w tych gumowych zdejmowalnych obudowach:) Jakość wykonania w iphonach jest ale solidność zostawia sporo do życzenia. Jak się nie ma co się lubi? Lubisz wydawać gruby pieniądz za tandetny plastkik przy sprzęcie który ma wytrzymać trochę czasu spoko:)

Konto usunięte
Konto usunięte: A co może iOS jest lepszy niż Andek???
Nie jestem zwolennikiem apple ale nie jestem fanatykiem andka zeby nie widzieć wyrażnej przewagi iOS nad androidem:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Przepraszam bardzo jak mam wydawać 2k na iPhona (bo Apple nie raczył zrobić ekonomiczniejszych modeli)
Przecież oficjalnie tylke kosztuje sgsII, sgsIII kosztuje jeszcze więcej:) poza tym starsze generacje ip są dość tanie a i 4 można dostać w całkiem rozsądnej cenie za nówkę patrz allegro:)

Konto usunięte
Konto usunięte: i jeszcze w dodatku, żeby pobrać cokolwiek z iTunes mam płacić???
:policja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Otwarty system = możliwość pisania aplikacji przez zapaleńców = możliwość zarobku dla nich oraz darmowe aplikacje na nas.
Kij z problemami ze stabilnością i rosnącą fragmentacją systemu, iOS ma swoje bolączki, ale kupując nawet ip3gs wiadomo ze jeszcze przez kilka lat nawet po premierze kolejnych ip dostanie kolejne aktualizacje. Co serwuje android? jak dostaniesz 1-2 aktualizacje to powinieneś sikać ze szczęścia. Dlaczego android który stoi na linuxie potrzebuje aż tyle ramu i takiej mocy obliczeniowej procesora ze i tak w menu potrafi się przyciąć, a nawet zawiesić? Android jest niedopracowanym OS, a jego fragmentacja niczego nie ułatwia. Przewagą iOS jest szybkość sprawność i niezawodność której nie można jej odmówić. iOS nie posiada darmowych app? aha

Konto usunięte
Konto usunięte: Może i paranoja, ale taka prawda. Google chciało na nim zaprezentować wersje testową Androida 4.0.
Sprzedajemy telefon za ciężką kasę z systemem który jest w ewidentnej becie nie ma to jak szacunek do klienta.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz trochę zboczę z tematu. Nie wiem co masz do BioWare ale mi zakończenie ME 3 się podobało.
Nawiązałem do wyjaśnienia dlaczego powstały żniwiarze, stożyłem syntetyków który wymordowali istoty żywe zeby nie zostały wymordowane przez syntetyków:zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Może powiedz co ty byś zrobił mając miliony fanów czekających na nową produkcję i to w dodatku zwieńczenie trylogii.
Coś co było by rewolucją, coś co zostałoby zapamiętane jako największa innowacyjność w grach, system wielu zakończeń zależnych od każdego pierdnięcia,

Konto usunięte
Konto usunięte: Może i podzielili fanów na czerwonych, niebieskich i zielonych, ale co mieli zrobić? EA goniło z terminami, a specjaliści od fabuły mieli 1000 różnych zakończeń. Najlepiej było zrobić takie coś, żeby gracze dopowiedzieli sobie resztę historii. Sam bardzo lubię serie ME i bardzo mi się zakończenie podobało.
lepiej było zostawić niedokończoną z wielkim niedopowiedzieniem co się stało dalej i zrobić część 4 bo przecież to by się sprzedało. fani sami wymyślili teorie indoktrynacji i był oto lepszym pomysłem niż dzieło twórców. sory ale ZERZNIECIE zakończenia z Deus Exa i to w kiepskim stylu ma być zakończeniem fenomenalnej 1 i nieco słabszej ale klimatycznej 2? ME3 było dobrą grą i nie boli mnie śmierć Shep, bo to dobrze ale jeżeli mamy pasek sił bitewnych to niby po co on jest? każdy myślał ze od niego będą zależeć losy bitwy, jednak wpływał na jakieś 3s w zakończeniu.w sumie jedyne na co miało sie wpływ to na obecność trzeciego zakończenia. Do tego ta kreatywność w wymyśleniu wyglądu tali. ktoś zrobił niezłą robotę na odwal się:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Sam bardzo lubię serie ME i bardzo mi się zakończenie podobało.
Bo dziury i brak logiki są dla Ciebie zbyt niewidoczne:)
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  27 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: , stożyłem


stworzyłem :zonk:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.