XxJakabxX
XxJakabxX
  5 czerwca 2012 (pierwszy post)

Witam chciał bym kupić ten właśnie tablet (Manta mid 05) cena nie wysoka ale nie jestem pewien czy to dobry wybór. Może ktoś się zna na tym i powie czy warto kupować go i jakie aplikacje dźwignie ów Tablet firmy Manta. (jeśli ktoś go ma to chciał bym się dowiedzieć czy jest z niego zadowolony)

XxJakabxX
XxJakabxX
  5 czerwca 2012

Procesor: Boxchip A10 1,2 GHz, GPU 400MHZ
System operacyjny: Android 2.3
Pamięć RAM: 512MB
Pamięć wewnętrzna: 4 GB
Ekran: 7 cali TFT, 16:9, 800 x 480 pikseli (dotykowy pojemnościowy)
Internet: WiFi 802.11b/g
Czytnik kart: Micro SD (maks. 32 GB)
Złącza zewnętrzne: USB 2.0, HDMI
Kamera: TAK
Mikrofon: TAK
Audio: MP2/MP3/WAV/AAC/WMA
Video: MPEG1/2/4,MJPG,H263 (1280 x 720 pikseli),H264 (720× 480)
Zdjęcia: JPG/JPEG/

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  5 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Manta

To gwarancja najgorszej możliwej jakości wykonania.
Konto usunięte
Konto usunięte: Boxchip A10 1,2 GHz

Słabo.
Konto usunięte
Konto usunięte: Android 2.3

Zabytek.
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamięć RAM: 512MB

Trochę mało.
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamięć wewnętrzna: 4 GB

Bardzo mało.
Konto usunięte
Konto usunięte: 800 x 480 pikseli

To rozdzielczość dla telefonu a nie tabletu.

Zastanawia mnie to ciągle po co ludziom tablety? Jakiś mix smartfonu z laptopem? Przecież to ani do pracy się nie nadaje ani do zabawy.
XxJakabxX
XxJakabxX
  5 czerwca 2012

a tablet z takimi parami jest dobry ?
Procesor: Boxchip A10 1.5 GHz, GPU Mali-400
System operacyjny: Android 4.0
Pamięć RAM: 1GB
Pamięć wbudowana: 8GB
Ekran: 7″TFT, 16:9, 800×480 dotykowy pojemnościowy
Internet: WiFi 802.11b/g/n
Czytnik kart: Micro SD max. 32GB
Złącza zewnętrzne: USB 2.0, HDMI
Kamera: wbudowana
Mikrofon: wbudowany
Audio: MP2/MP3/WAV/AAC/WMA
Video: MPEG1/2/4,MJPG,H263 (1280×720), H264 (720× 480)
Zdjęcia: JPG/JPEG/PNG/BMP
Bateria: 4000mAh

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  5 czerwca 2012

No już lepiej, ale jeśli to też Manta to sobie daruj, no i ta strasznie niska rozdzielczość ekranu, mnie by to wkurwiało.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  5 czerwca 2012

chlopie manta? daj sobie spokój z tym syfem. co prawda nie wiem jak z tabletami,ale ja miałem i glosniki(jakosc bardziej niz denna) i mysz( niby dobra 800-1000-1200dpi ale kulka do przewijania padła po 3 dniach!)
Rozbierałem glosniki i mysz. Są fatalnie wykonane,myszka jest niewygodna,przez co poci się ręka,ponadto wszystko jest posklejane na marnym plastiku na super-glue.
Zdecydowanie odradzam,ta firma to porażka,nie wiem czemu to jeszcze na rynku się utrzymuje.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  5 czerwca 2012

Co do 2 zestawu: czy ta bateria aby nie jest za mała? Myślę,że lepiej byłoby kupić smartfona np. Sony Ericsson ale z nowszych modeli albo HTC,to samo co tablet,tylko że z mniejszym ekranem. Android raczej na smartfony. Obejrzyj się za smartfonami,jezeli tablet to ten drugi juz lepszy.

XxJakabxX
XxJakabxX
  5 czerwca 2012

Ten drugi zestaw to też Manta i widzę że strasznie narzekacie na ten sprzęt, ale mimo to kupie ten drugi zestaw.

Konto usunięte
Konto usunięte: a tablet z takimi parami jest dobry ? Procesor: Boxchip A10 1.5 GHz, GPU Mali-400 System operacyjny: Android 4.0 Pamięć RAM: 1GB Pamięć wbudowana: 8GB Ekran: 7″TFT, 16:9, 800×480 dotykowy pojemnościowy Internet: WiFi 802.11b/g/n Czytnik kart: Micro SD max. 32GB Złącza zewnętrzne: USB 2.0, HDMI Kamera: wbudowana Mikrofon: wbudowany Audio: MP2/MP3/WAV/AAC/WMA Video: MPEG1/2/4,MJPG,H263 (1280×720), H264 (720× 480) Zdjęcia: JPG/JPEG/PNG/BMP Bateria: 4000mAh


myślę że po wydaniu 500 zł nie zbiednieje a sam się przekonam co do jakości tej firmy. Po zakupie napisze wam jak wrażenia i czy warto.
DagixFire
DagixFire
  6 czerwca 2012

siostra miala to dziadostwo, szczerze NIE polecam. co prawda nie miala tego samego modelu co ty, jeszcze z ekranek oporowym, jednak teoretycznie tez mial 512mb ramu, procek 1ghz i nie ruszalo na tym kompletnie nic, android jak i w tym przypadku byl 2.3 - caly czas sie wieszal, czeste restarty, nie dzialaly nawet najprostrze, najmniej wymagajace gry, a o jakosci wykonania to nawet nie wspominam...
przemysl sobie dobrze ten zakup, zebys pozniej nie zalowal

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  6 czerwca 2012

mowie ci gosciu,ze wydasz hajs w bloto.POCZYTAJ sobie na forum o tym. no ale rob jak chcesz. jesli tablet to juz innej firmy...
jesli juz to po co tablet? mysle,ze tylko internet(jak ma wi-fi,bo z gierek co? angry birds? wyscigowki demka na androida tylko to śmignie,no i jakis film da sie obejrzec ale na takim malym ekranie? i mp3 posluchac jednak akumulator ma wiele do zyczenia 4000mah, a smartfony mają srednio 1000- 1500 polimer i trzyma max 3 dni(xperia x10i).
moim zdaniem ANDROID jest to oprogramowanie do SMARTFONÓW.
a nie lepiej ci za 500 zl sie rozejrzec za jakims uzywanym laptopem?
bedziesz mial windowsa,bedzie mniej pier***enia

NicZaFriko
NicZaFriko
  6 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Po zakupie napisze wam jak wrażenia i czy warto.

Pracowalem w sklepie rtv , kazde LARKi , MANTY i tym podobne "tablety" mozna sobie w du..e wsadzic , jedynie Samsung Galaxy TAB albo IPad , 500zl na MANTE .. zwariowałeś . Wolabym dolozyc 300zl i kupic uzywanego ipada 32gb i byc mega zadowolony,
XxJakabxX
XxJakabxX
  6 czerwca 2012

jej ludzie dramatyzujecie jakbym nie wiem co kupował ;p mówicie że się nie opłaca to sam się na tym przekonam nie zbiednieje :) a jeśli nie spodoba mi się to sprzedam dalej nie ma problemu a po za tym kupiłem ze strony manty wiec mam chyba 2 tygodnie na zwrot pieniędzy (chyba takie mam prawo) ;p

XxJakabxX
XxJakabxX
  6 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Art.7.1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.


i nie ma co się bać ;p ale wątpię bym aż tak był niezadowolony przecież nie spodziewam się że przyślą mi rakietę ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Wolabym dolozyc 300zl i kupic uzywanego ipada


następnym razem o tym pomyślę ale jestem okropnie ciekaw tego co zamówiłem.
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  6 czerwca 2012

To powiedz jeszcze na co ci taka zabawka?

XxJakabxX
XxJakabxX
  6 czerwca 2012

po prostu jak jestem w domu to lubię dużo czytać co się dzieje w świeci o różnych nowinkach technicznych, dużo "szperam" w sieci. Trochę spędzam czasu na facebooku i fotce (nie dużo) i pisze na gg i problem w tym że komputer jest dla mnie nie wygodnym urządzeniem muszę wstać iść go włączyć usiąść przed monitorem i wtedy się "relaksuje" musze się oderwać od rzeczy którą aktualnie robię, możesz powiedzieć że laptop był by rozwiązaniem ale ta klawiatura wcale wygodnie nie leży się z laptopem trzeba odpowiednio ustawić matryce itp. a tablet jest mały i wygodny siedzę w kuchni mogę szybko znaleźć przepis, pokazać komuś zdjęcia, rozmawiać przez skype "w dowolnej pozycji", pisac na gg oglądając TV, czytanie elektronicznych książek bo przy komputerze bywa to męczące. Ten tablet (mowa o tym drugim zestawie) myślę że na pewno mi to zagwarantuje jeśli nie trudno sprzedam go i będę szukał kolejnego rozwiązania :) a 500 zł nie jest też dużą kwotą, nie piję i nie pale papierosów nie traca na to pieniędzy ( a według mnie to jest właśnie wyrzucanie pieniędzy) więc myślę że należy mi się odżycia takie eksperymentowanie ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.