dexterpriest
dexterpriest
  16 maja 2012 (pierwszy post)

mam pytanie, kupiłem na allegro przedmiot za 2050 zl z przesylka co sie stanie w razie gdy napisze że jednak nie chce, w sensie nie zapłace bo lecą sobie w kulki i codziennie przenosza termin dowozu tej zeczy???

shinu
shinu
  16 maja 2012

jezeli sprzedawca deklaruje z gory termin wysylki, a w ciagu tego czasu tego nie zrobi to mozesz zarzadac zwrotu pieniedzy. Czysto teoretycznie tak czy siak mozesz sie rozmyslic, ale wtedy juz wieksze kombinacje sa

dexterpriest
dexterpriest
  16 maja 2012

jeszcze nie zapłaciłem, bo to jest pobraniowo, i jak napisze emaila ze nie chce, itd to bede cos musial płacic czy cos?

shinu
shinu
  16 maja 2012

jezeli nie zaplaciles to nie ma problemu z anulowaniem tranzakcji:)
sama deklaracja kupna na allegro nie jest w zaden sposob wiazaca, to jedynie sygnal dla sprzedajacego. Dopoki nie dojdzie do tranzakcji nie masz sie czym martwic

dexterpriest
dexterpriest
  16 maja 2012

a prowizja, lub zwrot kosztów za wystawienie?

shinu
shinu
  16 maja 2012

jezeli nie ma informacji na allegro w regulaminie zakupu o jakich kolwiek zwrotach i prowizjach to nic nie placisz. art z prawa konsumenta zabrania utajniania wszelkich dodatkowych kosztow.

EpsilonEridani
EpsilonEridani
  16 maja 2012

Po pierwsze dostaniesz negatywa , bo sprzedajacemu nalicza prowizje z góry i bedzie musial czekac sporo czasu na jej zwrot , to trochę irytujące jak pokemony kupują coś na allegro, po drugie jesli to twoj 3 raz to będzie banan na zawsze bez mozliwosci odblokowania

shinu
shinu
  16 maja 2012

jezeli sprzedawca nie wywiazuje sie z umowy to nie jest wina kupujacego.

EpsilonEridani
EpsilonEridani
  18 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli sprzedawca nie wywiazuje sie z umowy to nie jest wina kupujacego.


Konto usunięte
Konto usunięte: mam pytanie, kupiłem na allegro przedmiot za 2050 zl z przesylka co sie stanie w razie gdy napisze że jednak nie chce


Duh -.-
shinu
shinu
  18 maja 2012

"w sensie nie zapłace bo lecą sobie w kulki i codziennie przenosza termin dowozu tej Rzeczy???"

i co wzdychasz? jakby mi ktos w nieskonczonosc pisal ze jutro jutro jutro tez bym go olal i zrezygnowal. Nie wystawia sie towatu ktorego nie mozna wyslac w terminie

Kameleon
Kameleon
  18 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: tranzakcji:)

transakcji :zonk:
__

Z tego co pamiętam co by nie pisało w aukcji to sprzedawca ma albo tydzień albo 2 na wysyłkę danej rzeczy> Nieważne, że napisał że wcześniej. To jest jego dobra wola.
Napisz mu wiadomość że chcesz anulowac aukcję. Wtedy przejdzie on do procedury odzyskiwania prowizji i wyśle wiadomość do allegro że dokonałes zwrotu i obejdzie się bez ostrzeżenia a prowizja zostanie mu zwrócona.Jeżeli zgłosi brak reakcji(brak wpłaty) z Twojej strony dostaniesz ostrzeżenie a jemu zwrócą prowizję. Bo 3 ostrzeżeniach lipa. Pisz maila, że nie chcesz i tyle, jeśli to aktualne jeszcze.
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  18 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: sama deklaracja kupna na allegro nie jest w zaden sposob wiazaca

a widział pan regulamin allegro?

Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze dostaniesz negatywa , bo sprzedajacemu nalicza prowizje z góry i bedzie musial czekac sporo czasu na jej zwrot

Negatywa może dostać.. Ale nie musi.. Może zgłosić nieuczciwego sprzedawce do allegro oraz napisać mail'a (przez system allegro!) że rezygnuje.

W ten sposób ma problem z głowy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.