BermudyWeTroje
BermudyWeTroje
  15 maja 2012 (pierwszy post)

W całym moim domu stale migają światła(te które można podłączyć do gniazdka również)kilka razy(w jednym dniu) doszło również do wyłączenia komputera ,telewizorów.Dodam,zdarzało się,że problem się nasila po włączeniu komputera lub samej listwy mającej go zasilać.Problem szczególnie silny w ciągu dnia w nocy właściwie zanika...Dom jednorodzinny.Zasilanie jest 3 fazowe.Instalacja domowa już dość wiekowa(20-30 lat).
Dom podpięty do słupa(kabel wisi w powietrzu).
Co to może być za awaria ?

Zadziora
Zadziora
  15 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Co to może być za awaria ?

A nie lepiej zadzwonić do elektrowni i się dowiedzieć?
Jacek80
Jacek80
  15 maja 2012

skoro w nocy jest dobrze, a w dzień do bani, to stawiałbym na transformator / stacje rozdzielczą, która nie daje rady przy wyższym obciążeniu (więcej ludzi korzysta z różnych urządzeń) ale to do energetyki trzeba zgłosić
Jak masz miernik to sprawdź czy napięcie w gniazdku ma ok. 230V

BermudyWeTroje
BermudyWeTroje
  21 maja 2012
Zadziora
Zadziora: A nie lepiej zadzwonić do elektrowni i się dowiedzieć?

Dzwoniłem kazali popytać sąsiadów i sprawdzić stan swojej instalacji,bo za nieuzasadnione wezwanie pogotowia energetycznego obciążą mnie kosztami.

Jacek80
Jacek80: skoro w nocy jest dobrze, a w dzień do bani, to stawiałbym na transformator / stacje rozdzielczą, która nie daje rady przy wyższym obciążeniu (więcej ludzi korzysta z różnych urządzeń) ale to do energetyki trzeba zgłosić Jak masz miernik to sprawdź czy napięcie w gniazdku ma ok. 230V

Też tak mi się wydaje ale pytałem u sąsiada(podpięty do tego samego słupa co ja)i nie zauważył żadnych zakłóceń u siebie.Jutro idę po elektryka oby udało mu się ustalić przyczyne.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.