MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  24 kwietnia 2012 (pierwszy post)

witam, mam sony ericssona Xperia Arc. ostatnio zauważyłem, że po zablokowaniu smartfon samoczynnie podświetla ekran dosłownie na 1-2 sec po czym gaśnie. za kilkanaście sekund to samo. wiecie w czym tkwi problem ? cholernie ważny problem gdyż w tak dużym telefonie to właśnie ekran zużywa najwięcej baterii około 70%. liczę na sensowne odpowiedzi. podpowiem jeszcze, że tel nowy ze sklepu ma około 5 miesięcy. nic nie kombinowane

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  24 kwietnia 2012

problem moze tkwic w widgetach usun wszystkie i zobacz czy bedzie to samo czy wszystko ok..
potem pokolei dodawaj widgety blokuj tel i patrz co sie dzieje dodaj kolejny itd

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
whitestok
whitestok
  24 kwietnia 2012

albo po prostu przywróć tel do ustawień fabrycznych, tzn zrób hard reset i sprawdź czy pomogło

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  24 kwietnia 2012

widżety mam cały czas te same. wcześniej nic takiego się nie działo. gdzieś na jakimś forum czytałem o podobnym problemie tyle, że w Neo V. jak by nie patrzył... młodszy brat mojego arca. tam z kolei podobno problem tkwił w zawilgoceniu. nie wiem co ma jedno do drugiego no ale takie rady chłopak dostał by właśnie przesuszyć tel. druga sprawa całkiem niedawno dowiedziałem się, że te sprzęty powinno się co 3-4 dni, a najlepiej każdego dnia wyłączyć i włączyć. ponoć ma to wpływać na optymalizację systemu. nie robiłem tego do tej pory więc może tu leży przyczyna? sprawdze to, bo w rzekome zawilgocenie nie chce mi się zbytnio dawać wiary

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  24 kwietnia 2012

wlaczyc i wylaczyc? nie. te telefony posiadaja system android. wiec po pierwsze sobie zrob root telefonu albo po prostu przeinstaluj system na najnowszy czyli android 2.3.3 problem powinien zniknąć. co do zawilgocenia to chyba nie to,chyba,ze go zachlapales czyms.

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  24 kwietnia 2012

mam najnowszy android ice cream. tak włączyć i wyłączyć. nawet jest tak napisane w książeczce, która była w pudełku z telefonem

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  24 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: po pierwsze sobie zrob root telefonu

yyy.. po co?
Konto usunięte
Konto usunięte: ice cream


Konto usunięte
Konto usunięte:

W moim SE Wt19i (seria Xperia) ekran sam reaguje gdy jest wilgotny.. wystarczy chuchnąć.. autentycznie wysuwa mi sie menu samo.. Przecieram ekran i po kłopocie.. Na ban wilgoć lub też masz uszkodzoną elektronikę. Udaj się z tym na serwis.
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  24 kwietnia 2012

hehe to widzę niezłe czary ;-) no jak narazie spokój zobaczę co będzie dalej

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  25 kwietnia 2012

aa to dlatego. bo do nowszych smartfonow se wydaje ice cream a on ma za duzo bajerow przez co telefon szybciej sie starzeje a bateria szybciej sie rozladowuje, tak jak MTF-lec do serwisu lub zobacz co bedzie dalej. ale radzilbym poszukac w google na forum bo serwis na dotykowce jest drogi,jak cos spapraja to mozesz zaplacic nawet polowe sumy telefonu

DagixFire
DagixFire
  25 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: aa to dlatego. bo do nowszych smartfonow se wydaje ice cream a on ma za duzo bajerow przez co telefon szybciej sie starzeje a bateria szybciej sie rozladowuje

:crylol: poczytaj troche o androidzie zanim zaczniesz takie pierdoły pisac...
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  25 kwietnia 2012

wydaje się, że problem minął wraz z odinstalowaną aplikacją. zobaczę co będzie dalej. kolega zyxak rzeczywiście trochę głupot gadasz...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.