Maturo
Maturo
  15 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Witam posiadam tą płytę główną : GA-8I865GME-775-RH , i chciałbym zmienić grafikę tak na 256mb-512mb , nie gram prawie wcale , ale chodzi mi o nie zacinanie filmów np na youtube w hd.
Procek Pentium 4 3,06 GHz , 2 GB Ramu 400mhz i zasilacz 450w
Złącze które tam jest to : 1 x AGP x8
I mam tez pytanie jak to jest moge kupowac grafike ddr2 ddr3 np? do takiej płyty głównej czy nie bardzo ? czy tylko ddram , jak tez patrzec na te szyny? 128bit? itp
z gory dzieki za pomoc :)

Jacek80
Jacek80
  15 kwietnia 2012

im większa szyna i częstotliwość taktowania procesora graficznego karty oraz jej pamięci, tym wydajniejsza karta... możesz brać nawet DDR10 byle karta była pod gniazdo AGP x8 ;)
obawiam się, że za dużego wyboru nie będziesz miał, bo czasy złącz AGP minęły ładnych pare lat temu, a te które są jeszcze w sprzedaży, kosztują stosunkowo drogo jak na swoje możliwości
Powiedz jaką masz obecnie kartę grafiki, bo nie wiadomo nawet czy odczujesz różnicę po jej wymianie ;)

Maturo
Maturo
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: im większa szyna i częstotliwość taktowania procesora graficznego karty oraz jej pamięci, tym wydajniejsza karta... możesz brać nawet DDR10 byle karta była pod gniazdo AGP x8 ;) obawiam się, że za dużego wyboru nie będziesz miał, bo czasy złącz AGP minęły ładnych pare lat temu, a te które są jeszcze w sprzedaży, kosztują stosunkowo drogo jak na swoje możliwości Powiedz jaką masz obecnie kartę grafiki, bo nie wiadomo nawet czy odczujesz różnicę po jej wymianie ;)


Moja karta graficzna to Pole NVIDIA GeForce 6200 (128 MB)
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: NVIDIA GeForce 6200 (128 MB)

To powinno dźwigać Youtube.. Może nie masz sterowników zainstalowanych?
Maturo
Maturo
  15 kwietnia 2012
MTF
MTF: To powinno dźwigać Youtube.. Może nie masz sterowników zainstalowanych?

mam zainstalowane oryginalne sterowniki mi to dzwiga youtube ale na 480p max przy HD dzwiek jest szyby od grafiki , tak jakby grafika nie umie dogonić dzwięku ze tak to nazwe.
Jacek80
Jacek80
  15 kwietnia 2012

poszukaj sobie na allegro jakiegoś GeFroce'a 7600 lub 7800 albo radeona 4650 pod agp....

Maturo
Maturo
  15 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: poszukaj sobie na allegro jakiegoś GeFroce'a 7600 lub 7800 albo radeona 4650 pod agp....


taka była by dobra czy komp tego nie ogarnie?
http://tablica.pl/oferta/karta-graficzna-asus-1gb-ah4650-IDX5bp.html#2133305a
Jacek80
Jacek80
  15 kwietnia 2012

różnicę powinieneś odczuć oczywiście na plus, chociaż nie ukrywam, że wolałbym zbierać na wymianę sprzętu, albo chociaż na zakup sprzętu poleasingowego, który też można znaleźć tanio;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.