UTurnCode
UTurnCode
  3 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Witam
Naprawiam komputer znajomej i niestety nie ma płyty od visty natomiast licencja na laptopie jest.
Czy mogę pobrać tą viste w takiej samej wersji i zmienić cd keya na tego z licencji? Chodzi mi o to czy to będzie legalne?
Pozdrawiam

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  3 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mogę pobrać tą viste w takiej samej wersji i zmienić cd keya na tego z licencji? Chodzi mi o to czy to będzie legalne? Pozdrawiam

Skoro posiadasz klucz to możesz bez obaw ściągać Vistę - całkowicie legalne.
Oczywiście musi być to ta sama wersja np. Home Premium
Wtedy takowy klucz można wpisać podczas instalacji a całość się zainstaluje i potwierdzi orginalność ;)
Shaitan
Shaitan
  3 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam Naprawiam komputer znajomej i niestety nie ma płyty od visty natomiast licencja na laptopie jest. Czy mogę pobrać tą viste w takiej samej wersji i zmienić cd keya na tego z licencji? Chodzi mi o to czy to będzie legalne? Pozdrawiam

Nie, nie będzie to legalne. A system ma na partycji recovery.

MTF
MTF: Skoro posiadasz klucz to możesz bez obaw ściągać Vistę - całkowicie legalne. Oczywiście musi być to ta sama wersja np. Home Premium Wtedy takowy klucz można wpisać podczas instalacji a całość się zainstaluje i potwierdzi orginalność ;)

Srutu tutu stringi z drutu - kilka miesięcy temu mój znajomy kupił nowego lapka, nie chciał win7 to skasował (wraz z partycją recovery) i zainstalował XP, po czym zorientował się że do xp nie ma sterowników. Instalacja pirackiego win7 przy użyciu klucza z naklejki kończyła się fiaskiem ;)
UTurnCode
UTurnCode
  3 kwietnia 2012

Partycja recovery jest uszkodzona wraz z partycją z windowsem. Windowsa próbowałem odbudować, niestety po ręcznej odbudowie folderu system32/config oraz drivers, wraz z naprawą rejestrów skończyło się na problemie z błędem odnośnie zabezpieczeń kont i tutaj już nie mam żadnego pomysłu.
zarówno check disk jak i sfc nic tutaj nie pomogły. Do dysku dobrał sie wcześniej informatyk i stwierdził że jest do wyrzucenia(prawdopodobnie gdyby nie jego grzebanie to bym z tego wyszedł, ale ewidentnie spartolił robotę z naprawą dysku), mi chociaż udało się wyłowić ważne dane no i z mrugającej "-" doszedłem do momentu w którym powinien się pojawić ekran powitalny.
Teraz pozostał mi format i instalowanie na nowo. Okaże się czy key zadziała.

UTurnCode
UTurnCode
  3 kwietnia 2012

Wszystko działa, key wszedł bez problemów.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 kwietnia 2012
Shaitan
Shaitan: Instalacja pirackiego win7 przy użyciu klucza z naklejki kończyła się fiaskiem ;)


Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko działa, key wszedł bez problemów.


[znaki] ;)
Shaitan
Shaitan
  4 kwietnia 2012
MTF
MTF: Shaitan:Instalacja pirackiego win7 przy użyciu klucza z naklejki kończyła się fiaskiem ;) UTurnCode:Wszystko działa, key wszedł bez problemów. [znaki] ;)

Pewnie dlatego, że to Vista a nie 7 ;)
DubFire
Posty: 1829 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
DubFire
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko działa, key wszedł bez problemów.

jasne że Ci wejdzie, jeśli go nie będziesz próbował zarejstrować.
Długie noce, krótkie dni
Mało snu, muzyka i głośniki
Dj, adapter, studio, przedziały dusznych pociągów
300 dni w trasie, 65 dni w domu...
Leszno DJ's Team

http://www.4clu
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jasne że Ci wejdzie, jeśli go nie będziesz próbował zarejstrować.

Jeżeli wersja się zgadza (ważne jest też czy OEM czy BOX!) to klucz będzie można rejestrować bowiem jeśli już było aktywowane wcześniej to MS pamięta konfiguracje (dla OEM) komputera lub MAC (dla BOX)..

Wiem bo sam mam orginalną Vistę i z ciekawości próbowałem ;)

P.s. Nie używam Visty :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.