OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  30 marca 2012 (pierwszy post)

czy 150 Mb do miesięcznego użytku na telefonie to dużo?
nie znam sie, i chciałabym sie zorientować czy warto płacić za dodatkowa taryfę mając do dyspozycji 150 Mb. dodam ze na telefonie używać facebook'a (dość często, dodam nawet ze może ZA często :)) i gg, ale rzadko.

DagixFire
DagixFire
  30 marca 2012

ja mam 100MB miesiecznie, na internecie siedze bardzo duzo, do tego android, ktory jak wiadomo caly czas sobie cos zjada i malo kiedy uda mi sie te 100MB przekroczyc, tak wiec mysle ze 150 bez najmniejszych problemow przy normalnym użytkowaniu Ci wystarczy ;)

whitestok
whitestok
  30 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

myślę, że to bardzo mało i nie słuchaj głupot takich jak napisał koleś przed chwilą...obecnie strony internetowe mają masę dość sporo "ważących" grafik i innych dupereli i 150MB na cały miesiąc to jest dosłownie NIC jeśli chcesz często korzystać z internetu. Czy warto wziąć dodatkową taryfę zależy od ceny tej taryfy :) każde MB się przyda, ale 150 MB to jest NIC więc nie warto dużo za to płacić...poza tym w jakim Ty kraju mieszkasz, że takie słabe taryfy są :D
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  30 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:


w irlandii sa pewnie lepsze ale szkoda mi placic niewiadomo ile, a jak wiadomo dla studenta kazdy grosz sie liczy :)
whitestok
whitestok
  30 marca 2012

a powiedz mi jeszcze w jakiej sieci masz numer?

hehe zobacz sobie to:
http://www.three.ie/products_services/priceplans/prepay/index.html

i kliknij sobie na "€20 top-ups or higher" :)

Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  30 marca 2012

150 MB to bardzo mało. Czy Ci wystarczy, to zależy od sposobu w jaki korzystasz z tego facebooka. Jeśli np. przez przeglądarkę, z obrazkami, do tego flash, to kiepsko to widzę. Natomiast jeśli przez aplikację dedykowaną facebookowi albo przez operę mini (słaba jakość obrazków lub ich brak) to może Ci wystarczyć, ale nie musi. GG generuje taki ruch sieciowy, że można pominąć, szczególnie, że rzadko używasz. Mi 100 MB w telefonie z androidem nie wystarczało (WiFi w domu), musiałem się ograniczać do gg, poczty i opery mini.

ziew...

OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  30 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hehe zobacz sobie to: http://www.three.ie/products_services/priceplans/prepay/index.html

jednak wole pozostac w mojej sieci bo mam darmowe sms i rozmowy do polski, ale dzieki. pozatym musialabym sie bawic ze sciaganiem sim locka i wgl.

Tyrael
Tyrael: to zależy od sposobu w jaki korzystasz z tego facebooka

przez aplikacje z androida. ale rzeczywiscie to chyba bedzie za malo dla mnie.

a co do wifi, to niewiem czemu ale jak jestem podlaczona do neta w domu to i tak mi ciagnie kase :(
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  30 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do wifi, to niewiem czemu ale jak jestem podlaczona do neta w domu to i tak mi ciagnie kase :(


być może powodem jest to, że wraz z wygaszeniem ekranu, WiFi zostaje uśpione i wszelkie połączenia z internetem odbywają się wtedy za pomocą sieci komórkowej

ustawienia → sieci bezprzewodowe → ustawienia WiFi → zaawansowane ustawienia → zasady usypiania WiFi


zmień na nigdy

ziew...

whitestok
whitestok
  31 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jednak wole pozostac w mojej sieci bo mam darmowe sms i rozmowy do polski,

to powedz jaka sieć jest taka Twoim zdaniem fantastyczna, że nie chcesz zmienić :)
jak dzwonisz do polski to zainwestuj sobie w http://www.lebara.co.uk/ :) w irlandii na pewno też to jest :) z tego co pamiętam to tutaj kosztuje chyba 1 albo 3 pence za minutę na komórki więc prawie darmo :) a do rozmów w IRL mogłabyś korzystać z innego numeru i mieć jakieś korzystne i tanie taryfy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do wifi, to niewiem czemu ale jak jestem podlaczona do neta w domu to i tak mi ciagnie kase :(

jaki masz telefon? moja matka w SE Xperia Mini Pro miała podobnie i szczerze mówiąc to nie wiem nawet dlaczego...
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
tomas
  10 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a co do wifi, to niewiem czemu ale jak jestem podlaczona do neta w domu to i tak mi ciagnie kase :(

Możliwe, że domyślnym punktem dostępowym jest sieć komórkowa i pomimo podłączenia się przez wifi do sieci, aplikacje nadal korzystają z usługi operatora komórkowego :) Nie napisałas, jaki masz telefon. U mnie w Samsungu odznaczam tylko "Użyj danych pakietowych" i mam pewność, że żadnych niespodzianek miał nie będę na rachunku za dane pakietowe)
Jeśli chodzi o sam pakiet 150MB; troszkę mało.. do GG i do odbierania poczty miałem kiedyś 125MB i wystarczało...w inny sposób nie korzystałem :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.