AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  9 marca 2012 (pierwszy post)

Witam.

Złapałem wyjątkowo przebiegłą formę wirusa. Blokuje wszystkie strony związane z antywirusami i skanerami online, po prostu zamyka przeglądarkę za każdym razem gdy wpisuję bądź otwieram strony z programami antywirusowymi. Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem stronę, której nie zamykał i ściągnąłem z niej antywirusa. Myślałem, że się wycwaniłem i tu moje problemy się skończą, jednak nic z tego - program również zainfekował plik instalacyjny i podczas instalacji powitał mnie komunikatem "You lost. All your base are belong to us :)" po czym zawiesił instalację programu. Dodatkowo czasem wyłącza mi podstawowe funkcje systemu, blokuje dźwięk w filmach i grach, minimalizuje strony w przeglądarce, których nigdy nie odwiedzałem. Generalnie cwane bydle.

Czy jest coś czym mogę się w tym wypadku poratować, nie licząc formatu czy jestem skazany na klęskę ?

Niereformowalny
Niereformowalny
  9 marca 2012

Żeby nawet głupiego avasta nie mieć ech:P szukaj go na własną rękę :ninja: albo formatuj choć i to może nie pomóc;)

Jacek80
Jacek80
  9 marca 2012

podobny problem był tu
http://www.fotka.pl/forum/gry_i_elektronika/138560,Problem_z_PC

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  11 marca 2012

Jaki masz system,jaki antywirus,firewall,zabespieczenie sieci hasłem?
Kup pc formata czy tam komputerświat tam powinny być programy np firewall: sunbelt personal firewall+ antywirus(nie avast bo bardzo łatwo jest go ogłupić mimo,iż jest b. ceniony,nie wiem dlaczego) antyvir moze byc np kaspersky,malwarebytes,ad-aware. na poczatek moze byc program trial,najlepiej instaluj i dezynfekuj komputer w trybie awaryjnym z polaczeniem do sieci. na zakonczenie pobierz te 2 programy: ccleaner i ecleaner są freeware.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  12 marca 2012
AleJaTakNieChce
AleJaTakNieChce:

spróbuj inną przeglądarką? ;> jakąś taką mało powszechną.. może być i tylko tekstowa (bez przetwarzania obrazków itp) potem ściągnij antywira.. Tryb awaryjny.. w menadżerze zadań zabijaj wszystko co podejrzane na liście procesów.. i instaluj.. może przepchniesz antywira
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.