maychan
maychan
  7 marca 2012 (pierwszy post)

Od pewnego czasu komp mi zaczął szaleć , miałem ok 100 procesów svchost.exe co dziwne każdy się znajdował w /system32 a z tego co wyczytałem jeśli któryś znajduje się poza /system32 to jest to wirus. Niestety każdy znajduje się w ww katalogu. Postanowiłem zainstalować antywirusa . Na początek bezpłatnego. Wszystko ładnie pięknie wywalił jakiegoś trojana , lecz po restarcie komputera włączył się i zaczął mi dodawać do kwarantanny regedit,msconfig,taskhost itp . Krótko mówiąc najważniejsze aplikacje systemu. Zdesperowany zainstalowałem windowsa na nowo przy czym zaraz po formacie i instalce antywira znowu jest to samo. Nie mogę nawet użyć kombinacji trzech króli bo antywir dodaje do kwarantanny taskhost. Z wielkim bólem wydałem kasę na antywirusa i kupiłem licencję myśląc że to coś da. Aktualnie jestem 130zł w plecy a komp chodzi z dnia na dzień coraz gorzej.

Jakieś pomysły co się może dziać ? Jeśli będzie potrzeba dam log z hijackthisa.

maychan
maychan
  7 marca 2012

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale system to Win7 x86 :and:

Jacek80
Jacek80
  7 marca 2012

Czy aby na pewno zrobiłeś format, czy tylko zainstalowałeś windowsa na to co miałeś?

maychan
maychan
  7 marca 2012

No głupi nie jestem , normalnie sformatowałem obydwa dyski miałem puste po instalacji. :and:

Jacek80
Jacek80
  7 marca 2012

a po formacie, antywira wziąłeś na nowo ściągnąłeś czy może miałeś go na pendrive itp? Pytam bo to raczej nie możliwe, żeby po formacie i świeżej instalacji mieć zawalonego windowsa
jak dasz radę to odpal program Gmer i zobacz co Ci wyświetli
http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p2400589

maychan
maychan
  7 marca 2012

Nie zainstalowałem go na nowo. Pobieram program i dam znać :)

maychan
maychan
  7 marca 2012

Przy dwóch próbach odpalenia programu blue screen :smutny:

Tym razem po restarcie plik BN3706.tmp prosi się o dostęp do zapory :and:
To chyba nie jest nic związanego z systemem z tego co wiem :cenzura:

Oczywiście wyłączam , i usuwam ale to mi się pokazuje drugi raz :(

maychan
maychan
  7 marca 2012

Mówię walnę sobie combfix-a przy czym CF pokazuje mi że mam " zainfekowany komputer wirusem typu Virut"

Kiedyś wyczytałem że tego typu wirus blokuje strony np

- microsoft.com
- symantec.com etc
- stronka pandy antywir.

Czyli krótko rzecz biorąc nie pozwala wejść na stronę z programamii antywirusowymi . Proszę o pomoc. Od razu mówię że kolejny format nie wchodzi w grę :and:

Jacek80
Jacek80
  8 marca 2012

spróbuj odpalić kompa w trybie awaryjnym z obsługą sieci
(podczas uruchamiania kompa wciskasz F8 aż pokaże Ci się lista startowa)
wtedy dopiero odpal ComboFixa, antywira, itp itd - oczywiście nie wszystkie naraz ;)
jednak przy bardzo zainfekowanym systemie nie gwarantuje, że uda Ci się uratować windowsa bez formata.
Wszystkie programy ściągaj ze znanych portali typu dobreprogramy.pl
nie korzystaj z pendrive'a bo może to on roznosić syf

maychan
maychan
  8 marca 2012

Dobrze spróbuję może to coś da :jezyk2:

Czerek5
Czerek5
  8 marca 2012

miałem kiedyś podobny syf, wszystko szło od zarażonego pendraka : )

maychan
maychan
  8 marca 2012

Heh tylko ja nie używam pamięci przenośnej :)

Póki co pomogło :brawo:

Dzięki za pomoc Jacek80 :piwo:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.