whitestok
whitestok
  29 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam, od jakiegoś czasu komp zamula mi tylko podczas ładowania jakichkolwiek plików z netu czy też podczas buforowania filmów na Youtube...czasami jest OK, a czasami po prosu nie da się nic zrobić, komp zwalnia masakrycznie...nawet kliknąć się w nic nie da :D

whitestok
whitestok
  1 marca 2012

a ja się dzisiaj poskąpiłem na nową płytę i kupiłem po prostu LAN pod PCI i podłączyłem właśnie ale jest to samo co na zintegrowanej...więc to jednak nie sieciówka...może to jakiś moduł zarządzający LANem padł? hmmm czyżby chipset nForce się poj*bał?

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  2 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja się dzisiaj poskąpiłem na nową płytę i kupiłem po prostu LAN pod PCI i podłączyłem właśnie ale jest to samo co na zintegrowanej...

Jeśli na wifi jest ok, na kablu masz problemy, nawet przez wpinaną kartę, sprawdziłbym połączenie kablowe; wtyk, przewód, port w routerze...bo musiałbyś mieć coś nie tak również z PCI na płycie głównej. Jeszcze sprawdziłbym podłączając kartę Lan przez port USB (jeśli masz dostęp do takowej), tedy byłoby wszystko jasne.
whitestok
whitestok
  2 marca 2012

to bankowo nie jest wina płyty jednak...dziś rano zamontowałem nowiutką płytę M5A99X i problem się nie rozwiązał... jak zamieniłem gniazda w rouerze i wpiąłem na nowo wtyk do powerline to przez chwilę było OK... możliwe, że to kabel :/

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  2 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: możliwe, że to kabel :/

Wszystko na to wskazuje..ewentualnie sam wtyk.
whitestok
whitestok
  3 marca 2012

hehe sprawdziłem i to też nie to...cholera czasami najprostsze rzeczy okazują się zbyt trudne...mianowicie odbiornik od bezprzewodowej klawiatury i myszki leżał pod monitorem i nie wiem dlaczego wygląda na to, że był za daleko...może dlatego, że po przekątnej sygnał musiał przejść przez płytę biurka bo myszkę i klawiaturę mam na takiej wyjeżdżającej półce...wcześniej nie było problemów z tym więc odbiornik był w tym samym miejscu cały czas...nawet jak czasami używałem TV zamiast monitora to brałem klawiaturę i mysz na łóżko i nie było najmniejszych problemów z zasięgiem na odległości ok 2-3 metrów od odbiornika...na biurku odległość była ok 40 cm więc o tym nie pomyślałem wcześniej. Poza tym dziwi mnie, że karta LAN powodowała aż takie zakłócenia gdzie np karta WiFi pod USB działała całkiem super... no ale cóż... na poprzedniej płycie głównej zrobię PC dla brata do grania :D

dzięki za pomoc :piwo:

temat do zamknięcia

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.