n00wy
n00wy
  13 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam. Zaczynając ten temat nie jestem w pełni pewien czy ktoś tutaj pomoże ale warto spróbować i być może znajdzie sie jakiś konkretny znawca. Zaczynamy : Szukam osoby która doradzi jeżeli chodzi o komputer stacjonarny Dla Gracza .. Dobranie części tak możliwie tanich i jak najbardziej wydajnych jeżeli chodzi o gry dzisiejszych czasów. Nie pytajcie o fundusze przeznaczone na komputer bo wszystko zależy od dobranych części przez was i proszę nie pisać aby kupić konsole bo z czasem ona sie znudzi. Podpowiem ze komputer będzie podłączony przez HDMI do tv 37..42 cale :) Zapraszam

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  15 lutego 2012
Draxiu
Draxiu: skoro ma to byc komputer dla gracza to obstawiamy ze nie bedzie do pasjansa i sapera.. oczywko niech te 2-3-4 giga ramu beda wystarczajace ale przy wiekszej ilosci czas oczekiwania bedzie o wiele krótszy , oczywiscie przy 32 giga ramu program , gra nie zaladuje sie w 2 sek ale jednak nadal obstawial ze zakupienie 8 giga ramu bedzie dobrym wyborem

Wiesz jeżeli stawiasz obok siebie bf i mw3 to równie dobrze moze być to saper:)
Zaraz sie dowiem ze szybsze pamięci dają duże efekty w grach.

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  15 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaraz sie dowiem ze szybsze pamięci dają duże efekty w grach.

nie zauwazysz roznicy miedzy 800 a 1600
ale roznica w szybkosci wczytywania , ladowania gry bedzie widoczna przy 2 giga / 4 i 8 sam mam 4 giga i zaluje ze nie bralem choćby nawet 2x 3 giga
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  15 lutego 2012
Draxiu
Draxiu: nie zauwazysz roznicy miedzy 800 a 1600 ale roznica w szybkosci wczytywania , ladowania gry bedzie widoczna przy 2 giga / 4 i 8 sam mam 4 giga i zaluje ze nie bralem choćby nawet 2x 3 giga

od kiedy robia wielkosc kosci olewajac system 2?
kto Ci te historie opowiadał
a to dc nadal jest lepszy? o_0

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  15 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: od kiedy robia wielkosc kosci olewajac system 2

nie moge zrozuiec tego zdania :) nie wiem o co chodzi ;p

a wracajac do trgo ze wg Ciebie za duzo ramu jak na komputer w obecnym czasie,, to po co grafika za 2000 skoro kupi za 800-900 i tez pogra w najnowsze tytuly
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  15 lutego 2012
Draxiu
Draxiu: nie moge sie zgodzic mialem realteka z plyty asusa i zmienilem na zwykla sound blaster za chyba 119 zł i roznice czuje od gier do muzyki ktorej slucham

Pewnie chodzi ci o EAX który tak na prawdę tylko przeszkadza w graniu na słuch, do tego tanie niskoprofilowe karty i tak realizują część efektów software'owo. Szkoda hajsu...
Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  15 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie chodzi ci o EAX który tak na prawdę tylko przeszkadza w graniu na słuch, do tego tanie niskoprofilowe karty i tak realizują część efektów software'owo. Szkoda hajsu..

nie chodzi o eax chodzi mi o " glebie" dzwieku w grach nie znam sie na aspekcie technicznym ale mi gre " slyszy" sie lepiej a oczywiscie na pierdziawkach no name gry nie bedzie slychac tak dobrze jak na ajkis dobrych glosnikach w moim przypadku 5.1 logitecha
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  15 lutego 2012

Gra się na słuchawkach... :P

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  15 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Gra się na słuchawkach... :P

jak sie nie ma dobrych sluchawek to gra sie na glosnikach :))
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
n00wy
n00wy
  15 lutego 2012
Draxiu
Draxiu: BigBabyJesus:Gra się na słuchawkach... :P jak sie nie ma dobrych sluchawek to gra sie na glosnikach :))


Tutaj Sie zgodze :)
n00wy
n00wy
  17 lutego 2012

Dzięki wszystkim za pomoc :) Wszystkie odpowiedzi podpowiedzi są pomocne :) Zostałe mi jeszcze miesiac do wyboru podzespołów

Podziekowania

Draxiu
ULTIMAteżadow
BigBabyJesus
NicZaFriko

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  17 lutego 2012
Draxiu
Draxiu: nie moge zrozuiec tego zdania :) nie wiem o co chodzi ;p

Od kiedy moża

Draxiu
Draxiu: nie moge zrozuiec tego zdania :) nie wiem o co chodzi ;p

nie wiesz co to system 2kowy? 2 4 8 16 32 64? a ty wymyślasz 3 gb ram

Draxiu
Draxiu: a wracajac do trgo ze wg Ciebie za duzo ramu jak na komputer w obecnym czasie,, to po co grafika za 2000 skoro kupi za 800-900 i tez pogra w najnowsze tytuly
grafiką za 2k zyskasz 10-5 fps od tej za kafla(na oko i nie jest to coś absolutnie prawdziwego) . Fakt uważam ze wydawanie 2k za grafikę przy nieprofesjonalnych zastosowaniach to kwestia szpanu głupoty albo malkontenctwa. jednak inne jest przełożenie wielkiej ilości ramu na drogą grafikę. w tej drugiej jest zysk mocy w ramie żaden lub na granicy błędu statystycznego. Osobiście mając 2k kupiłbym teraz grafę za kafla a potem za 2 lata kupił kolejna za 2k:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Shaitan
Shaitan
  17 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: grafiką za 2k zyskasz 10-5 fps od tej za kafla(na oko i nie jest to coś absolutnie prawdziwego)

1,5k vs. 2,5k


W przypadkach innych gier przyrost FPSów jeszcze większy, wystarczy poszukać testów - nie wiem zatem czemu piszesz bajki z dupy wyssane.

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt uważam ze wydawanie 2k za grafikę przy nieprofesjonalnych zastosowaniach to kwestia szpanu głupoty albo malkontenctwa.

:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: jednak inne jest przełożenie wielkiej ilości ramu na drogą grafikę. w tej drugiej jest zysk mocy w ramie żaden lub na granicy błędu statystycznego.

Ty się zgodzę. 8GB to wystarczająca dla 99% ludzkości i zastosowań ilość, więcej potrzeba dopiero do serwerów czy chociażby profesjonalnej obróbki materiału wideo czy renderingu grafiki 3d.
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  18 lutego 2012
Shaitan
Shaitan: 1,5k vs. 2,5k

Zaznaczyłem, ze nie wiem jak to wygląda realnie. a na benchmarka nie chciało mi sie wchodzić. Pisałem to mając w pamięci czasy bliżnaczych serii 8, 9, 1(choć te były bodaj tak do.. ze tylko trochę ich wyszło, albo bajki pisze) i 2:)

Shaitan
Shaitan:

Pomijając dziwne optymalizacje czy uberpróbkowanie w najnowszych produkcjach garfika za 1k w zupełności wystarcza do odpalenia praktycznie wszystkiego w max a po roku/dwóch(choć teraz to kwestia kiedy wyjdą next geny) wymienię na coś mocniejszego niż ta uber pro grafa obecnie:)

Shaitan
Shaitan: Ty się zgodzę. 8GB to wystarczająca dla 99% ludzkości i zastosowań ilość, więcej potrzeba dopiero do serwerów czy chociażby profesjonalnej obróbki materiału wideo czy renderingu grafiki 3d.

Ja miałem na myśli ze 4gb to nadal wystarczająca liczba dla gracza, nawet bf3 żre mi raptem 2,3gb ram skyrim ma blokadę na 2gb ram(choć tu to ewidentny bład). Szczerze znasz normalne gry porządnie zrobione które żrą więcej niz 2,5gb ram? wiadomo: gtaIV, nowy risen i gothic(5?) ale to wysoka półka pod względem stabilności i optymalizacji

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  18 lutego 2012

Zacznę, stosować shifta i interpunkcję:zonk:

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.