Edge
Edge
  12 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam

pierwszy problem wynika z frustracji i braku wiedzy... gdzie mogę znaleźć jakąś klasyfikację procesorów czy coś takiego?
Szukam sobie czegoś do pogrania, ale nie jestem w stanie określić czy mój komputer spełnia wymagania bo zwyczajnie nie mam pojęcia o tym czy mój procesor jest lepszy / gorszy niż podany w wymaganiach, a strony typu Can I Run it? już mnie oszukały kilka razy.
Przykład: Call of Duty: Black Ops - wymagania: Core 2 Duo E6600 lub Phenom X3 8750 lub lepszy, a mój to Intel Celeron 2,8 GHz... i jak tu sprawdzić?

Druga sprawa dotyczy systemu - od kilku tygodni pojawiają się problemy przy uruchamianiu i przy zamykaniu systemu. Przy uruchamianiu po raz pierwszy od zamknięcia systemu po około minucie cały komputer zastyga bez ruchu. Kompletnie się zawiesza, a jedyną receptą na to jest reset, po którym wszystko działa jak należy.
Przy zamykaniu systemu, zależnie od kaprysu, albo zamyka się normalnie, albo zamykanie trwa nieskończoność, co powoduje wykończenie mojej cierpliwości i ręczne wyłączenie.
Jakieś pomysły czym może to być spowodowane?

Shaitan
Shaitan
  12 lutego 2012

Intel Celeron i AMD Sempron to procesory z tzw. pustymi gigahercami, nadają się do pracy biurowej i to też nie za bardzo. Jak chcesz sprawdzić który lepszy to wpisz w google "porównanie procesorów" bądź testy, i coś znajdziesz ;) Po drugie, jaką masz kartę graficzną?

Co do drugiego problemu, skan antywirusowy, czyszczenie rejestru, sprawdzenie temperatur.

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  12 lutego 2012
Edge
Edge: pierwszy problem wynika z frustracji i braku wiedzy... gdzie mogę znaleźć jakąś klasyfikację procesorów czy coś takiego? Szukam sobie czegoś do pogrania, ale nie jestem w stanie określić czy mój komputer spełnia wymagania bo zwyczajnie nie mam pojęcia o tym czy mój procesor jest lepszy / gorszy niż podany w wymaganiach, a strony typu Can I Run it? już mnie oszukały kilka razy. Przykład: Call of Duty: Black Ops - wymagania: Core 2 Duo E6600 lub Phenom X3 8750 lub lepszy, a mój to Intel Celeron 2,8 GHz... i jak tu sprawdzić?


http://www.systemrequirementslab.com/CYRI/download.aspx?name=Call-of-Duty:-Black-Ops&id=11051
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Shaitan
Shaitan
  12 lutego 2012
Draxiu
Draxiu: http://www.systemrequirementslab.com/CYRI/download.aspx?name=Call-of-Duty:-Black-Ops&id=11051

Czy ty jesteś kurde upośledzony?

Edge
Edge: strony typu Can I Run it? już mnie oszukały kilka razy.
Edge
Edge
  12 lutego 2012
Shaitan
Shaitan: jaką masz kartę graficzną?

GeForce 9500 GT

Shaitan
Shaitan: Co do drugiego problemu, skan antywirusowy, czyszczenie rejestru, sprawdzenie temperatur.

no właśnie w tym temacie wszystko ok... mam aktualnego Nortona, przynajmniej raz w tygodniu czyszczę rejestr CCleanerem, żadnych oznak przegrzania...

Draxiu
Draxiu: http://www.systemrequirementslab.com/CYRI/download.aspx?name=Call-of-Duty:-Black-Ops&id=11051

ta sama strona pokazywała mi, że mój komputer nie da rady na NFS Most Wanted, a jednak mi się udało :)
Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  12 lutego 2012

mnie nie oszukala jeszcze ani razu...
zaczynajac od dirta 3 przez bad company 2 na starym kompie po bf3

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  12 lutego 2012

obawiam sie ze moze nie trybic masz 1 rdzen a gra na minimalnych wymaga 2 rdzeni
jesli nawet ruszy to nie bedzie radosci z gry, przycinki , zwieszki
tyle o ile w singlu mozna zagryzac zeby i probowac to w multi nie ma mozliwosci grac z takimi problemami

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  14 lutego 2012
Shaitan
Shaitan: Intel Celeron i AMD Sempron

celeron mnie nie dziwii ale sempron:woot: pamiętam mojego athlona xp(wiem, tamte były jedną z lepszych od amd) i dawał rade z grami wymagającymi p4 3ghz. zabawa się skończyła przy see2

Draxiu
Draxiu: obawiam sie ze moze nie trybic masz 1 rdzen a gra na minimalnych wymaga 2 rdzeni jesli nawet ruszy to nie bedzie radosci z gry, przycinki , zwieszki

gry z czasów c2d od biedy by mu poszły ale niewiele. Sam płynnie w ME1 czy borderlands grałem na 2600+

Edge
Edge: ta sama strona pokazywała mi, że mój komputer nie da rady na NFS Most Wanted, a jednak mi się udało :)

Wszystkie strony bazują na oficjalnych wymaganiach. Twórcy gier wolą dawać zawyżone wymagania dla świętego spokoju:)

Edge
Edge: Druga sprawa dotyczy systemu - od kilku tygodni pojawiają się problemy przy uruchamianiu i przy zamykaniu systemu. Przy uruchamianiu po raz pierwszy od zamknięcia systemu po około minucie cały komputer zastyga bez ruchu. Kompletnie się zawiesza, a jedyną receptą na to jest reset, po którym wszystko działa jak należy. Przy zamykaniu systemu, zależnie od kaprysu, albo zamyka się normalnie, albo zamykanie trwa nieskończoność, co powoduje wykończenie mojej cierpliwości i ręczne wyłączenie. Jakieś pomysły czym może to być spowodowane?

Ostrą jazdę ccleanera. Z nim trzeba umieć się obsługiwać.
Diagnostyka dysku była robiona?

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

whitestok
whitestok
  14 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

ale musisz pamiętać, że Sempron to nie Athlon i nigdy nim nie będzie... tak samo jak Celeron to nie Pentium i nigdy Petiumem nie będzie
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  14 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ale musisz pamiętać, że Sempron to nie Athlon i nigdy nim nie będzie... tak samo jak Celeron to nie Pentium i nigdy Petiumem nie będzie

Dawno było, ale z tego co pamiętam to i p4 i celeron był lipą:)
Szczerze sądziłem ze semprony były na zbliżonym poziomie co athlony pomijając potencjał oc

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  15 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: gry z czasów c2d od biedy by mu poszły ale niewiele. Sam płynnie w ME1 czy borderlands grałem na 2600+

ale zobacz ten celeron ma 128k- pamieci cache.. a c2d taki e 7200 ma chyba 3 mega wiec nie ma co sie czarowac , procesor zwyczajnie nie bedzie nadarzał
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Edge
Edge
  15 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Twórcy gier wolą dawać zawyżone wymagania dla świętego spokoju:)

no i COD: World At War poszedł... poza długim wczytywaniem misji śmiga ładnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Diagnostyka dysku była robiona?

diagnostyka w sensie?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.