Tomaszeniuniek
Tomaszeniuniek
  27 czerwca 2011 (pierwszy post)

hm... tak się zastanawiam na funkcją przewodnika w miasteczku fotki, niektorzy wedlug mnie nie spelniają swojej roli, roli mediatora. Podam przyklad niejakiej Pusi83, podczas konfiktow tak naprawde przygląda się bezsilnie i beradnie przebiegowi wydarzen i czesto zamiast reagowac, natychmiast prosi o pomoc operatorow badz administratorow. Nie zareagowala chociazby wczoraj, gdy niejaka xXBlackAngelxX zwyczajnie wygrazala mi i ponizala tylko dlatego, ze wyrazalem swoje zdanie. Piszecie o tym, ze kandydat na przewodnika, badz operatora powinien byc przede wszystkim asertywny, komunikatywny, serdeczny, ale niestety wedlug mnie rzeczywistosc jest zupelnie inna, czesto operatorzy oraz przewodnicy miasteczka stosuja podwojne standardy zachowan, inne wobec znajomych na ktorych wybryki przymykają często oczy, a inne wobec osob, ktorych nie znają. Czesto nie dają wyraznych komunikatow, ze ktos zachowuje się niepoprawnie badz agresywnie. Mam jeszcze jedną uwagę, jezeli piszecie, ze operatorzy, badz przewodnicy powinni byc asertywni, jako administratorzy powinniscie dawac przyklad, a nie jak niejaka Fenomenka, zwracac komus uwagę za nieodpowiednie zachowanie, nie probujac nawet dyskutowac, tylko z gory ferujac wyroki, oskarzajac i wrecz pouczajac danego uzytkownika jak uczniaka, a nie rownorzednego partnera w rozmowie, Takie traktowanie nie ma nic wspolnego z asertywnoscia, wiec od kogo mają brac przyklad chocby przewodnicy. W Polsce, wiec takze na polskich portalach obowiazuje zasada domniemanej niewinnosci, wiec pouczanie mnie i zastraszanie bez podania konkretnych powodow uwazam za co najmniej niepowazne. Z powazaniem uzytkownik o nicku Tomaszeniuniek. Mam podejrzenie, ze za wolną i swobodna wypowiedz zostane teraz usuniety z fotki, bo takie panuja tutaj zwyczaje, ze niszczy sie indywidualistow:)

Xeen
Xeen
  27 czerwca 2011

Po 1.
PRZEWODNICY CZASAMI MAJĄ Z/W - ZARAZ WRACAM MAJĄ RÓWNIEŻ SWOJE ŻYCIE
Po 2.
Z pracy operatorów i przewodników jestem zachwycony
Po 3.
Administratorzy nie mają czasu przyglądać się każdemu, gdyż większość Administratorów pracuje w serwisie Fotka co zajmuję dużo pracy

Jeżeli ktoś się tak zachowuję lub nieodpowiednio zrób screen i wyślij go jednemu z Administratorów.

stvn
stvn
  27 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: podczas konfiktow tak naprawde przygląda się bezsilnie i beradnie przebiegowi wydarzen i czesto zamiast reagowac, natychmiast prosi o pomoc operatorow badz administratorow

Może upominać, ale po pierwsze - nic to nie da, tylko zwiększy agresję rozrabiaki, bo rozrabiaki wiedzą, że kompetencje "i" kończą się TYLKO na upominaniu, a po drugie - zawoła OP, ten wejdzie i spacyfikuje rozrabiakę. Proste jak drut!

Konto usunięte
Konto usunięte: a nie jak niejaka Fenomenka, zwracac komus uwagę za nieodpowiednie zachowanie, nie probujac nawet dyskutowac, tylko z gory ferujac wyroki, oskarzajac i wrecz pouczajac danego uzytkownika jak uczniaka, a nie rownorzednego partnera w rozmowie

Na profilu masz zadeklarowany wiek 27 lat, zakładam więc, że w wojsku byłeś i co to jest "łańcuch dowodzenia", poznałeś oraz zrozumiałeś. Trudno, żeby Administrator był każdemu użytkownikowi dobrym kumplem. Jako osoba przełożona - Fenomenka - ma prawo zachowywać się w sposób (nazwijmy to delikatnie) odbiegający nieco od oczekiwanego. Będziesz kiedyś Administratorem, to zrozumiesz, co mam na myśli.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam podejrzenie, ze za wolną i swobodna wypowiedz zostane teraz usuniety z fotki, bo takie panuja tutaj zwyczaje, ze niszczy sie indywidualistow:)

Nikt Cię z fotki nie usunie, masz prawo wyrażać swoją opinię jak każdy inny użytkownik tutaj.
DangerousRelations
DangerousRelations
  27 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przygląda się bezsilnie i beradnie przebiegowi wydarzen i czesto zamiast reagowac, natychmiast prosi o pomoc operatorow badz administratorow. N

A ma jakieś inne wyjście? Reakcja informatora to zwykle upomnienie, ponieważ nie ma on możliwości nadawania tymczasowych blokad,w związku z czym prosi o interwencję Administratora albo Operatora.
c0nte
c0nte
  28 czerwca 2011

na moje to jedni pełnia rolę i czy op dobrze a inni źle :-)

stvn
stvn
  28 czerwca 2011

Jest dokładnie tak jak napisał c0nte, po prostu nie ma ludzi idealnych. Każdy się stara jak potrafi.

Aeternus
Aeternus
  28 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Osoba taka pełni też rolę mediatora, może próbować łagodzić konflikty, w razie potrzeby może zawołać Operatora/Admina z prośbą o interwencję w danym pokoju.


widzisz tutaj gdzieś zdanie " musi łagodzić konflikty " ? tak jak napisała Ci Dangerous... Przewodnicy nie mają możliwości nałożenia blokady czy też " zmuszenia " usera do odpowiedniego zachowania. Czasami jest tez tak, że w danej chwili nie ma operatora on-line ( hellooooołł mamy tez prywatne życie tak ? )
Społeczeństwo jest jakie jest... jedni znają granice inni mają je głęboko gdzieś... Nie jesteśmy od wychowywania ludzi... od tego mają inne autorytety...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.