xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  11 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam,
Krótko i na temat :)
1.Czy żeby otworzyć sklep internetowy koniecznie trzeba zakład działalność gospodarcza? Widziałem dziś reklame na Home.pl mozliwość założenia sobie takowego sklepu

2. Zna ktoś jakiś serwis poprzez który klient na stronie zakupi jakąś rzecz i będzie opcja płatności sms, wyśle do nich sms, w odpowiedzi otrzyma jakiś tekst który ja sobie ustawie. Oczywiście jak najtańsze Serwisy ;)

xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  11 stycznia 2012

Żeby nie zakładać nowego tematu:

3. Orientuje się ktoś jak zainstalować dodatkowy system na dysku? Z możliwością wybioru przy rozruchu laptopa. Mam win 7 H-P 64 bit i chciałbym dodatkowo Win XP H-E. Dodam tylko że jak kiedyś próbowałem zamiast 7 wgrać tego XP to nie dało rady, jakieś błedy wywalał

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  11 stycznia 2012

Może nie odpowiem na Twoje pytania, bo nigdy nie zakładałem własnego sklepu, ale mogę polecić ci CMS: http://www.prestashop.com/

Jacek80
Jacek80
  11 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zy żeby otworzyć sklep internetowy koniecznie trzeba zakład działalność gospodarcza?

trzeba, bo sklep (nie ważne jaki) to jest właśnie działalność gospodarcza ;)
Poza tym cyctat z jednej ze stron
Konto usunięte
Konto usunięte: Co jest potrzebne do prowadzenia sklepu internetowego? Aby założyć sklep internetowy musisz prowadzić działalność gospodarczą Musisz posiadać bazę towarową, bądź kontakty z dostawcami towarów do Twojego sklepu Powinieneś posiadać umowy z firmami kurierskimi, które będą dostarczać sprzedawane przez Ciebie towary Powinieneś zapoznać się z regulacjami prawnymi dotyczącymi handlu elektronicznego Powinieneś posiadać umowy z firmami pośredniczącymi w płatnościach elektronicznych Musisz posiadać konto www z bazą danych na zdalnym serwerze bądź własny serwer www z bazą danych Musisz posiadać oprogramowanie sklepu Musisz posiadać domenę (nazwę internetową) Musisz posiadać dostęp do internetu i komputer Musisz poświęcić sporo czasu na przygotowanie dobrej oferty Musisz zadbać o reklamę i pozycjonowanie Powinieneś od razu rozejrzeć się za kasą fiskalną


Konto usunięte
Konto usunięte: Zna ktoś jakiś serwis poprzez który klient na stronie zakupi jakąś rzecz i będzie opcja płatności sms,

http://www.dotpay.pl/
shinu
shinu
  11 stycznia 2012

sam posiadam sklep na home.pl i musze powiedziec, ze ma bardzo przyjazny interface, takze nawet dla mniej zorientowanych nie powinien sprawiac klopotow. i na szczescie jest mozliwosc edytowania calej strony przez reczne wprowadzanie kodu takze jak cos nie bedzie pasowac to zawsze mozna poprawic. np do ukrycia ceny z vatem:D

co do smsow ta opcja jest tylko i wylacznie przydatna jesli masz naprawde spory ruch na stronie. operator zjada ok 80% kasy z sms.

denaturat
denaturat
  11 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Orientuje się ktoś jak zainstalować dodatkowy system na dysku? Z możliwością wybioru przy rozruchu laptopa. Mam win 7 H-P 64 bit i chciałbym dodatkowo Win XP H-E. Dodam tylko że jak kiedyś próbowałem zamiast 7 wgrać tego XP to nie dało rady, jakieś błedy wywalał

najpewniej twoj sprzet juz nie obsluguje xp h-e
Shaitan
Shaitan
  11 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: najpewniej twoj sprzet juz nie obsluguje xp h-e

Twój mózg najpewniej nie obsługuje jużmyślenia...

Da się, wyłączając w biosie tryb AHCI i da się to zrobić nawet na najnowszysch lapkach i pecetach, problemem dopiero później staje się znalezienie sterowników, gdyż producenci nowego sprzętu oficjalnie XP już nie wspierają, ale istnieją fani XPka 32bit na mocnych maszynach dlatego sami przerabiają sterowniki.
denaturat
denaturat
  11 stycznia 2012
Shaitan
Shaitan: Twój mózg najpewniej nie obsługuje jużmyślenia...

chyba twoj

o ahci wiem doskonale robilem to zanim ty zaczales mowic. skrotowo mialem na mysli ze wiekszosci sterownikow nie ma juz pod xp dla nowszego sprzetu zreszta nie raz sie spotkalem ze xp walil bsod-ami na nowym sprzecie gdzie wczesniej vista lub seven chodzily bez problemowo
Shaitan
Shaitan
  11 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba twoj o ahci wiem doskonale robilem to zanim ty zaczales mowic

"Specyfikacja protokołu AHCI została wydana przez Intel w maju 2003 roku"
Coś jeszcze?

Konto usunięte
Konto usunięte: skrotowo mialem na mysli ze wiekszosci sterownikow nie ma juz pod xp dla nowszego sprzetu

Autor tematu mówił o błędach przy INSTALACJI a nie po instalacji, więc się teraz kretyńsko nie wykręcaj człowieku.
znajduch
znajduch
  11 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Orientuje się ktoś jak zainstalować dodatkowy system na dysku? Z możliwością wybioru przy rozruchu laptopa. Mam win 7 H-P 64 bit i chciałbym dodatkowo Win XP H-E. Dodam tylko że jak kiedyś próbowałem zamiast 7 wgrać tego XP to nie dało rady, jakieś błedy wywalał

U windowsów zawsze kulało zycie kilku systemów na jednym piecu. Dla spokojności nalezy pamiętać aby pierw instalować starsze systemy od MałoMiękkiego, potem nowsze.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.