xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  9 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam Forumowiczów!
Wiec tak: Mam Router na dole w domu, lecz pokój swój do góry i problem tkwi w odbiorze intenetu, jest tam bardzo słady zasięg, jak już się połączy to od razu połączenie zostaje zerwane, Tak działala wlaśnie na Netbooku Asus eeePC. Dodam iż na moich pozostały laptopach(Dell i HP) jest zasięg dobry.
Czy są jakieś sposoby zwiększenia tego odbioru sygnału? pomoże jakaś karta na USB?
Pozdrawiam.

Shaitan
Shaitan
  9 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy są jakieś sposoby zwiększenia tego odbioru sygnału? pomoże jakaś karta na USB?

Skoro inne laptopy łapią lepszy zasięg, to oznacza że ten akurat ma słabą kartę, tak więc kupno karty z antenką powinno pomóc.
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  9 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Netbooku Asus eeePC

one mają małą powierzchnię anteny ;P u mnie w lapku antena zajmuje spory kawał pod matrycą (15,6') więc myślę że w tym problem..

nic na to nie poradzisz ;)
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  10 grudnia 2011

Myślę, że to kwestia zastosowanej karty w urządzeniu. U mnie w lapku antena zajmuję raptem 1/4 powietrzchni.

Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  12 grudnia 2011

Podpowiem Ci czemu tak jest bo też mam Asusa EEE PC.
Otóż karta wifi w moim netbooku ma moc 50 mW. W dużych laptopach i komputerach karty mają zazwyczaj 100 mW (a i czasem można wykrzesać z nich więcej) stąd różnica.
W związku z tym sugeruję zmianę położenia routera lub dokupienie do niego lepszej anteny (czyli większej i majacej więcej dBi w opisie)

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  23 grudnia 2011

zapraszam na PW. posiadam takie karty na USB :)

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  23 grudnia 2011

Jeśli masz router, który wspiera standard N, zakup również kartę, która obsługuje ów standard :) W znaczny sposób powinno poprawić zasięg i prędkość przesyłania danych :) Dodam tylko, że również rodzaj szyfrowania na routerze ma wtedy wpływ na zasięg i prędkość :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.