Fazo
Fazo
  8 grudnia 2011 (pierwszy post)

Siema, nie mam w sumie gdzie i kogo spytac, dobra okazja zeby napisac posta. Nie szukam desperacko pomocy, takze nie spinajcie sie. Moze kogos ten problem zainteresuje, albo zna jakies rozwiazanie..

Oroz, jakis czas temu postanowilem, ze zloze PCeta. Kupilem troche czesci. Zmontowalem bylo OK. Ostatnio przyszedl czas na Upgrade.
Wymiana: karty graficznej, obudowy (pod nowa karte) i zasilacza (500W spalil sie podczas BF3).
Dobra do rzeczy - mam nowa obudowe i musze przymocowac wentylator od chlodzenia wodnego do obudowy (wydmuchuje powietrze na zewnatrz).
Niekompatybilne czesci:
http://www.ebay.co.uk/itm/140548725022#ht_4375wt_1396 - chlodzenie
http://www.ebay.co.uk/itm/160671801820 - obudowa
Otoz defaultowo sa 2 miejsce gdzie mozna przykrecic koncowke chlodzenia:
1. zamiast tylnego wentylatora - problem: wentylator sie nie miesci (wystaje), mimo ze rozstaw srubek dobry, jest za duzy i blokuje sie na obudowie zanim osiagnie miejsce gdzie mozna wkrecac srubki,
2. zamiast bocznego wentylatora - znow, rozstaw srubek dobry, ale zupelnie inne mocowanie, musialbym to chyba lutowac.
Gorny wentylator odpada, a gdzies to musze przykrecic, zeby dmuchalo powietrze z procesora na zewnatrz kompa. Na razie komp jest odwarty, a wentylator 'wisi' na zewnatrz obudowy. Any ideas? Kupic normalny wentylator? :/ A sa wydajne i ciche? (Slyszeliscie jak pracuje oryginalny wentylator do phenom II 965 pod obciazeniem?)

Dobra, drugi problem. Jutro dotrze grafa. Bede ja musial jakos wsadzic. Problem polega na tym, ze zasilacz (PSU) jest umieszczony na dole, a kabel zasilajacy plyte glowna (jeden z dwoch, ten bodajze 8 pinowy) jest juz maksymalnie naprezony i przechodzi przez wszystkie sloty PCI, PCI-e, do gornej czesci obudowy gdzie jest wtyk na plycie glownej. A ten kabel powinien omijac karte graficzna. Sa jakies przedluzacze do kabli z PSU (widzialem takie ATA SATA albo inne standardowe, ale do zasilania ATX'a?), zeby go inaczej poprowadzic? Jak jutro bede chcial zrobic testa grafy, to nie wiem jak ja wepne, chyba bede musial wykrecic PSU. :/
Any ideas?

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  8 grudnia 2011

To żeś wydał dużo hajsu na niezbyt szałowy sprzęt.
- Czytałem gdzieś test tego chłodzenia i szału nie ma, lepiej kupić coś bardziej klasycznego i regulować obroty wiatraka. No chyba że dorwałeś gdzieś te chłodzenie wodne taniej.
- Obudowa pełna wiocha, coś jak wiejski tuning Golfa 1-3, ale to kwestia gustu.
- Co to za zasilacz że ma tak krótkie kable, u mnie są za długie?

Co do twojego problemu montażowego przydały by się jakieś bardziej szczegółowe zdjęcia tych mocowań.

Konto usunięte
Konto usunięte: (Slyszeliscie jak pracuje oryginalny wentylator do phenom II 965 pod obciazeniem?)

Jeśli nie zamierasz podkręcać nie powinien mieć problemów.
Fazo
Fazo
  8 grudnia 2011

To chlodzenie jest zajebiste. Sprawdz pierwsza lepsza recenzje:
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1125/pg6/corsair-h60-liquid-cpu-cooler-review-thermal-acoustic-performance.html
Obudowa tez jest wysokiej klasy. Wiejkski tuning Golfa 1.3, ughm mysle ze chciales mi pocisnac, ale musisz sie bardziej postarac.

Reasumujac:
- szau jest tego chlodzenia, szczegolnie jesli chodziu o wydajnosc i decybele,
- obudowa mi sie podoba bardzo, kwestia gustu, jakos bardzo dobra, nie jakas chinska obudowa,
- zasilacz 1050W Silent, u mnie sa za krotkie.

Pomysle nad zrobieniem fot. Dzieki za zainteresowanie.

BigBabyJesus
BigBabyJesus
  8 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To chlodzenie jest zajebiste. Sprawdz pierwsza lepsza recenzje: http://www.hardwareheaven.com/reviews/1125/pg6/corsair-h60-liquid-cpu-cooler-review-thermal-acoustic-performance.html

Faktycznie całkiem niezłe, musiałem pomylić z poprzednim modelem.
Konto usunięte
Konto usunięte: Obudowa tez jest wysokiej klasy. Wiejkski tuning Golfa 1.3, ughm mysle ze chciales mi pocisnac, ale musisz sie bardziej postarac.

Skończyłem już gimnazjum, gdybym chciał ci pocisnąć wymyślił bym ciekawszy sposób. I nie wątpię w jej jakość wykonania chodzi tylko o wygląd...
Fazo
Fazo
  8 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skończyłem już gimnazjum, gdybym chciał ci pocisnąć wymyślił bym ciekawszy sposób. I nie wątpię w jej jakość wykonania chodzi tylko o wygląd...

To juz rzecz gustu mysle.

Karta przychodzi jutro, a ja nie wiem jak ja podobne. Pewnie rozbebesze calego kompa i odwale prowizorke. :/
whitestok
whitestok
  9 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: (Slyszeliscie jak pracuje oryginalny wentylator do phenom II 965 pod obciazeniem?)

hehe słyszałem i nie wytrzymałem 2 dni :D mam ten procek ale na drugi dzień kupiłem Scythe Mugen II Rev.B i jest ciszej i jest wydajniej :)
Chciałem sobie kupić takie samo wodne chłodzenie ale nie mogłem znaleźć tego w sklepach, a nie miałem jak tego zamówić z amazonu bo nikogo by nie było w domu jak by kurier przyjechał i jakoś o tym zapomniałem.
Co do obudowy to fajna :) ja się napaliłem na Corsair 800D Obsidian ale jak na razie mam ważniejsze wydatki więc też musi poczekać :)
Fazo
Fazo
  9 grudnia 2011

Karta jeszcze nie przyszla, a niejaki Blue uzmyslowi mnie, ze sa dostepne przejsciowki. Znalazlem jedna na eBayu:
http://www.ebay.co.uk/itm/8-Pin-8-Pin-Pc-ATX-Motherboard-Power-Extension-Cable-/120675578179#ht_2350wt_1396
Takze grafa to nie problem.

Pozostaje montaz chlodzenia do obudowy. Zrobilem fotke jak to teraz wyglada:
http://i.minus.com/i93ScW6jSYCPT.jpg
W tle widac naciagniety kabel ATX (ale nie o to, nie o to). Wentylator z przyczepionym radiatorem od chlodzenia wisza na kablach z woda. Bieda, co? :D

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  23 grudnia 2011

no bieda kurna bieda, zamiast iść się zapytać do sklepu specjalisty jaka obudowa z tym będzie grać jaki zasilacz to szmelc waść kupujesz, ale to już rzecz gustu czy ktoś sie woli męczyć czy woli porządnie złożony sprzęt ;p

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  28 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 500W spalil sie podczas BF3

Feel to nie zasilacz:)

Konto usunięte
Konto usunięte: - zasilacz 1050W Silent, u mnie sa za krotkie.

Na cholere komu 1000w co ty tam masz? 590gtx w quad sli?
500w da radę jeżeli to bedzie markowe 500w

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.