Pietrass93
Pietrass93
  25 listopada 2011 (pierwszy post)

Witam po podkręceniu Semproma 2600+ z 1.61 na 1.93 system mi stanął 2x
i czy przy takich parametrach powinno sie tak zrobic? Temperatura sięga czasami nawet do 45C, czekam na odpowiedź


Uploaded with ImageShack.us

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  25 listopada 2011
Pietrass93
Pietrass93:

Temperatura nie ma nic do tego..

Komp się wiesza bo najzwyczajniej w świecie procesor się "myli" podczas obliczania programów ;) daj niżej zegar ;)
Pietrass93
Pietrass93
  25 listopada 2011

o ile niżej?

whitestok
whitestok
  25 listopada 2011

spróbuj chociaż na 1.90

thesimon
thesimon
  25 listopada 2011

Dawno temu miałem tego procka i on niezbyt lubi podkręcanie. Daj zegary niżej lub zwiększ napięcie na pamięci/procku ale jeśli nie masz na ten temat wiedzy, lepiej tego nie rób.
Temperaturę masz w porządku.

Fazo
Fazo
  26 listopada 2011

Wykonaj jakiegos stress testa. Sciagnij program Prime95 i zapusc test na noc - jak przejdzie jest OK. Jak nie - zmniejsz overlocking. I znow zapusc test...

Pietrass93
Pietrass93
  26 listopada 2011

ok sprawdze, zmniejszyłem na 1.88. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  26 listopada 2011
Pietrass93
Pietrass93: 1.88

obawiam się że jednak są to tylko puste liczby i żadnego zwięszkenia mocy nie odczujesz.. ale jak chcesz się bawić...
Bozar
Bozar
  26 listopada 2011

Będzie zysk rzędu max. 16%. Przy jednym rdzeniu faktycznie nie poczujesz różnicy, no chyba, że w jakimś benchmarku.

Temperatura jest niska. Herbatę pijesz cieplejszą :P Piszą, że proc wyłączy się przy 65 stopniach, a przy 90 nastąpi jest zniszczenie. Tak więc zwiększaj napięcie co odrobinę, aż pod dłuższym obciążeniem temperatura będzie ok. 55 stopni. Z wysokim napięciem będziesz mógł wyżej podkręcić taktowanie.

Inna sprawa, że pobierany prąd wzrasta lawinowo przy nawet nieznacznym zwiększaniu napięcia, więc upewnij się, że Twój zasilacz da radę.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.