Adidasowa
Adidasowa
  4 listopada 2011 (pierwszy post)

Mam mały problem, liczę na jakąś mądrą odpowiedź, a nie banały :zonk:
Otóż: Mam internet NETIA, ale sa z nim ciągle problemy. Od lipca więcej tego internetu nie mialam niż miałam :zonk: Przedłużana była umowa i miałam mieć internet 10mb. Okazało się, że jest niby za duża przepustowość i może być 7mb. Okej, zgodziłam się. (internetu cały czas nie było - dzwoniłam do netii po 3 razy dziennie, że nie ma internetu :zonk: za każdym razem kazali mi czekać do 5 dni roboczych) Licząc od lipca braki tego internetu to nie miałam go 2 miesiące. Pisałam pismo o obniżenie rachunku z tej racji, obniżyli. Zrobili to dopiero w październiku, no ale zrobili :mrgreen: Po tylu miesiącach użerania się okazalo się, że mogę mieć max. szybkośc internetu 1 mb. :lol: Zrobili tak. 2 tygodnie było okej, a teraz znów lipa:lol: strony mi się w ogóle nie włączaja, bo albo *przekroczono limit czasu oczekiwania* albo *połączenie zostało zerwane* albo jeszcze jakieś inne cuda :zonk: Ktoś ogarnia co można z tym zrobić? :woot:

Jacek80
Jacek80
  4 listopada 2011

Z tego co piszesz, jest to ewidentnie wina netii... możesz iść i rozwiązać umowę, albo iść (nie pisać) i ich zbluzgać, domagając się (nie prosić) tego co jest w umowie.
ostatnim rozwiązaniem jest udanie się do sądu, podstawową pomoc powinnaś też otrzymać u Rzecznika Konsumentow

Adidasowa
Adidasowa
  4 listopada 2011
Jacek80
Jacek80: Z tego co piszesz, jest to ewidentnie wina netii...

dokładnie :tak:
Jacek80
Jacek80: możesz iść i rozwiązać umowę

powiedzieli mi, że jeśli ją zerwę to zapłacę niemałą karę :mrgreen:
Jacek80
Jacek80: albo iść (nie pisać) i ich zbluzgać, domagając się (nie prosić) tego co jest w umowie.

robiłam to telefonicznie, przepraszali mnie, obiecując (po raz kolejny) naprawienie błędów.
Jacek80
Jacek80: ostatnim rozwiązaniem jest udanie się do sądu, podstawową pomoc powinnaś też otrzymać u Rzecznika Konsumentow

nie lubię ciągania po sądach, ale ewidentnie to chyba byłoby najlepszym rozwiązaniem.

PS. Po co mi proponują internet 10mb skoro wiedzą, że takowy nie będzie działał w moim miejscu zamieszkania? :woot: Pomijając już to, że sami przedlużyli umowę bez kogokolwiek zgody, a dowód tejże umowy przyslali mi dopiero 2 października, gdzie ona została przedłużona 1 lipca :mrgrren: Przyslali, po 'enty" raz upominania się o nią. :zonk:
Jacek80
Jacek80
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: powiedzieli mi, że jeśli ją zerwę to zapłacę niemałą karę

oni niewywiązując się z umowy, też ją zrywają.... przecież obie strony do czegoś ona zobowiązuje... ich przeprosiny można w buty wsadzić, skoro i tak musisz płacić.
Postrasz ich Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów... ci nakładają takie kary, że zaraz powinna się sprawa wyjaśnić ;)
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  4 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ja w umowie mam napisane (z innym dostawcą) że jesli neta nie ma non-stop 24h to mogę rozwiązać umowę bez żadnych kosztów, kar itp. Poczytaj umowę :)

btw. pracując na praktykach dla mojego dostawcy (nie wnikamy jakiego xd) kopać musiałem żeby wcisnąć światłowód w rurę.. Ale co usłyszałem? "Uważaj bo gdzieś tam luzem w ziemi jest zakopany kabel neti!"

-.-' to jest wystarczający dowód na to że Netia się nie nadaje... Może być tak że Twój przewód który idzie do Ciebie jest po prostu gdzieś jeb***ty i za to tak masz ;) Wcale by mnie to nie zdziwiło ;)
Adidasowa
Adidasowa
  4 listopada 2011
Jacek80
Jacek80: Postrasz ich Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów... ci nakładają takie kary, że zaraz powinna się sprawa wyjaśnić ;)

chyba to jest jedyne rozwiązanie :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja w umowie mam napisane (z innym dostawcą) że jesli neta nie ma non-stop 24h to mogę rozwiązać umowę bez żadnych kosztów, kar itp. Poczytaj umowę :) btw. pracując na praktykach dla mojego dostawcy (nie wnikamy jakiego xd) kopać musiałem żeby wcisnąć światłowód w rurę.. Ale co usłyszałem? "Uważaj bo gdzieś tam luzem w ziemi jest zakopany kabel neti!" -.-' to jest wystarczający dowód na to że Netia się nie nadaje... Może być tak że Twój przewód który idzie do Ciebie jest po prostu gdzieś jeb***ty i za to tak masz ;) Wcale by mnie to nie zdziwiło ;)

daj spokój, już mam po dziurki w nosie :zonk: do przedłużenia umowy było zarąbiście. Nawet raz mi net nie zaszwankował. Od 1 lipca cyrk na kółkach :zonk:
Welth
Welth
  6 listopada 2011

A ja powiem tylko i wyłącznie tyle, że usługodawca, jakim jest NETIA, jest tylko i wyłącznie następcą TP'sy, której wyniki sprzedaży usług telekomunikacyjnych są, jakie są. Problemy na tych łączach są wręcz identyczne, bo NETIA korzysta z infrastruktury ADSL, czyli typowy hebel.
Polecam UPC, ze względu na bezawaryjność tej sieci, za infolinię, na którą można się bez problemu dodzwonić i za jakość oferowanej usługi.
Na Twoim miejscu od razu poszedłbym rozwiązać umowę, bo to nie ma większego sensu. :twisted:

Adidasowa
Adidasowa
  6 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na Twoim miejscu od razu poszedłbym rozwiązać umowę, bo to nie ma większego sensu.

wiesz chętnie bym to zrobila, tylko musiałabym przeinstalowywać chyba wszystko w kompie co dotyczy obecnego internetu :woot: a to mnie przeraża :tf:
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  7 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: infrastruktury ADSL

technologi ADSL
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli typowy hebel.

tzn?
Adidasowa
Adidasowa
  9 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :tf:

:wtf: * mialo być.
Jacek80
Jacek80
  9 listopada 2011

daj znać o efektach Twoich działań ;)

Adidasowa
Adidasowa
  10 listopada 2011
Jacek80
Jacek80: daj znać o efektach Twoich działań ;)

byłam u nich postraszyłam ich:
Jacek80
Jacek80: Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

i teraz mi wszystko chodzi tak elegancko, że masakra :crylol: nic się nie tnie, no genialna sprawa :mrgreen:

PS. pomijam fakt, że najpierw ich zrypałam na czym świat stoi :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.