NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  31 października 2011 (pierwszy post)

Witam.

2 sprawy:

Po 1:

Przy instalacji recovery Acera z win7 HE wybrałem język polski a i tak system jest po angielsku. Potem wybrałem windows uptade, ale i tak nie ma tam spolszczenia.
Jak można ustawić język polski na takim laptopie, ponoć jest jakiś program ...??

Po 2:

Livebox pod ten laptop działa tylko przez kabel a świeci się na nim sieć bezprzewodowa (jest włączona w ustawieniach liveboxa) a także w lapie.
Widzi ją, ale nie może się połączyć. Co by trzeba zrobić, aby działało?

Dzięki za pomoc!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

whitestok
whitestok
  3 listopada 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii:

jeśli się okażę, że to windows 7 z SP1 to też pisz, znam na to sposób :D dzisiaj robiłem na dwóch lapciakach i zdało egzamin :)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli się okażę, że to windows 7 z SP1 to też pisz, znam na to sposób :D dzisiaj robiłem na dwóch lapciakach i zdało egzamin :)

no to pisz, bo jutro jadę to ogarniać a tam na pewno jest Win 7 z SP1.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

whitestok
whitestok
  7 listopada 2011

ok, więc ściągnij tą paczkę:

https://rapidshare.com/#!download|836l36|4050527944|PL_64x_Vistalizator.zip|69568|R~90458A6BAA9E5E7E9FE9613A8B547346|0|0

będzie tam plik LP.cab i program Vistalizator.

plik lp.cab wgraj najlepiej bezpośrednio na dysk C

później odpal CMD z uprawnieniami administratora i wpisz tam:

Konto usunięte
Konto usunięte: DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(tu podajemy dokładną ścieżkę do pliku lp.cab)


więc wyglądało by to mniej więcej tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab


wciśnij Enter i poczekaj aż się zrobi do końca


i wpisz wtedy:
bcdedit /set {current} locale pl-pl i wciśnij ENTER
bcdboot %windir% /l pl-pl i wciśnij ENTER
jak to się zrobi to możesz już CMD wyłączyć i odpalić Vistalizator ze zgodnością z Win 7, jeśli jakieś komunikaty się pojawią to po prostu je zignoruj, odpali się program, tam zmień język na polski i zatwierdź. Vistalizator uruchomi Ci kompa ponownie i już powinno być w polskim języku.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 listopada 2011
Draxiu
Draxiu: mozliwe z emasz wlaczone szyfrowanie na probe wylacz szyfrowanie MAC i zabezpieczenia na Brak


Zrobiłem i pomogło dzięki.

Konto usunięte
Konto usunięte: później odpal CMD z uprawnieniami administratora i wpisz tam:


coś nie działa, błąd wyskakuje:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

whitestok
whitestok
  9 listopada 2011

bo źle to wpisujesz....musi być dosłownie identycznie z zachowaniem spacji w tych samych miejscach jak na screenie który wkleiłem

whitestok
whitestok
  9 listopada 2011

albo cmd nie jest uruchomione jako administrator :)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: whitestok

zrobiłem to inaczej jak pokazałeś we wcześniejszym poście.
http://www.froggie.sk/ tutaj jest vistalizator i potrzebne paczki językowe -> to wykorzystałem i działa.
Na prawdę dzięki wielkie, udało się zrobić liveboxa i język. :piwo:

==

później będę miał jeszcze jednego ćwieka z innego lapka, założę temat :ziober2:

DZIĘKI!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

whitestok
whitestok
  9 listopada 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: DZIĘKI!

nie ma za co
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 listopada 2011

w sumie mam jeszcze jedną sprawę odnośnie netu:

- gdy wyłączę zabezpieczenie i tryb filtracji MAC (net bezprzewodowy jest na laptopie) natomiast nie ma po kablu na stacjonarnym....

nie wiem dlaczego?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  10 listopada 2011

to wlacz ponownie MAC i w routerze bedziesz musial wpisac ten mac powinien sie podstawic u mnie sie podstawia 61C2AE1F4AF43E514339****** i to samo wpisz w opcjach internetu na lapku i pc
na Tray-u powinan byc ikona internetu wchodzisz potem wlasciwosci ---> zabezpieczenia

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  11 listopada 2011
Draxiu
Draxiu: to wlacz ponownie MAC i w routerze bedziesz musial wpisac ten mac powinien sie podstawic u mnie sie podstawia 61C2AE1F4AF43E514339****** i to samo wpisz w opcjach internetu na lapku i pc na Tray-u powinan byc ikona internetu wchodzisz potem wlasciwosci ---> zabezpieczenia

mógłbyś to pokazać w wersji obrazkowej, wyślę wtedy do siostry żeby wiedziała jak to zrobić.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  12 listopada 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: mógłbyś to pokazać w wersji obrazkowej, wyślę wtedy do siostry żeby wiedziała jak to zrobić.


http://imageshack.us/g/525/przechwytywanie1i.jpg/
1 wybieramy WPA
2 klikamy konfiguracja WPA
3 powinien sie podstawic numer skladajacy sie z liczb i liter
4 wybieramy szyfrowanie ( np TKIP ) i zatwierdzamy
5 potem wchodzimy we wlasciwosci sieci bezprzewodowej - zabezpieczenia - wybiweramy WPA2 typ szyfrowania TKIP i wpisujemy skopiowany z routera ciag tych cyferek i liter

powino byc ok
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
tomas
  12 listopada 2011
Draxiu
Draxiu: 1 wybieramy WPA 2 klikamy konfiguracja WPA 3 powinien sie podstawic numer skladajacy sie z liczb i liter 4 wybieramy szyfrowanie ( np TKIP ) i zatwierdzamy 5 potem wchodzimy we wlasciwosci sieci bezprzewodowej - zabezpieczenia - wybiweramy WPA2 typ szyfrowania TKIP i wpisujemy skopiowany z routera ciag tych cyferek i liter

Jaki to ma związek z połaczeniem przewodowym? zacytuję;

NuTiiiiii
NuTiiiiii: gdy wyłączę zabezpieczenie i tryb filtracji MAC (net bezprzewodowy jest na laptopie) natomiast nie ma po kablu na stacjonarnym....

Tryby szyfrowania dotyczą TYLKO połaczeń bezprzewodowych.
Sprawdz, jaki adres masz przyznawany na tym kompie, co net nie działa...
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
tomas
  12 listopada 2011

Ustaw na sztywno adresy z puli DHCP...jeśli nadal problemy będa na tym kompie, to wniosek jest jeden; sieciówka, lub port LAN na routerze uwalony.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  12 listopada 2011

Dzięki wam, dopiero we wtorek będę u siostry to popróbuję.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.