whitestok
whitestok
  23 października 2011 (pierwszy post)

Witam. Ostatnio zamyśliłem sobie zmianę mojego 22" monitora na coś "trochę" większego i przeglądając oferty sklepów trafiłem na LG 42LV550T ale kompletnie nie wiem czy jest to dobry TV, nie mogę w necie za dużo znaleźć o tym modelu bo mało tego widocznie jest...nie chcę oczywiście wydać za dużo kasy. TV będzie służył do gier i oglądania filmów wieczorem. Gdzieś wyczytałem, że w zaciemnionym pokoju kolor czarny kiepsko wypada w towarzystwie np białych liter...jest to we wszystkich TV LG czy tylko w tym modelu? Jeśli tak to od razu go dyskwalifikuje...bo wtedy z oglądania filmów byłaby lipa...

http://www.currys.co.uk/gbuk/lg-42lv550t-42-full-hd-led-tv-10149216-pdt.html#product-information tutaj link do paru szczegółów i przyznam się bez bicia, ze kilku funkcji po prostu nie znam i nie wiem za co odpowiadają...

Proszę o w miarę fachowe porady

Croockeros
Croockeros
  23 października 2011

550 GBP ~ 2700zł. Nie opłaca się kupować starej już technologii LCD za taką sumę, lepiej zainwestuj w telewizor LED, dużo lepsza jakość obrazu, żywe kolory oraz dużo mniejsze zużycie prądu.

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  23 października 2011

po co Ci 42 monitor tv... szkoda kasy i oczu
juz lepiej jakis mniejszy a dobry sam mam 21.5 calowego acera i to wystarczy no chyba ze ogladasz tylko filmy bo praca an takim ekranie to masakra..

Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
whitestok
whitestok
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 550 GBP ~ 2700zł. Nie opłaca się kupować starej już technologii LCD za taką sumę, lepiej zainwestuj w telewizor LED, dużo lepsza jakość obrazu, żywe kolory oraz dużo mniejsze zużycie prądu.

przecież to jest LED TV...

Z tego co się zdążyłem zorientować to wszedł na rynek w tym roku...ale pewności nie mam.

Draxiu
Draxiu: po co Ci 42 monitor tv... szkoda kasy i oczu juz lepiej jakis mniejszy a dobry sam mam 21.5 calowego acera i to wystarczy no chyba ze ogladasz tylko filmy bo praca an takim ekranie to masakra..

w sumie to źle napisałem, bo obecny monitor nadal będzie mi służył, ale wspomniałem, że ten TV będzie używany do gier i do filmów, dlatego ciekawi mnie jak jest z kolorami w tych tv...
Croockeros
Croockeros
  23 października 2011

Fakt, nie spojrzałem na temat. Grałem na telewizorach LCD LG i gry wyglądały wręcz idealnie, filmy również, więc nie masz co się martwić, na LEDach o niebo lepiej.
Poza tym najlepiej odwiedź jakiś sklep RTV, parametry o niczym Ci nie powiedzą dopóki nie zobaczysz tego na żywo, kazdy model jest inny. Niektóre Sony za kilka tysięcy więcej chowają się przy zwykłych LG, bynajmniej różnica nie jest wcale widoczna ;)

whitestok
whitestok
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

mam monitor od LG 22" full HD LED i jestem zadowolony, a co do tego TV to w wielu recenzjach tego modelu czytałem właśnie, że w zaciemnionym pomieszczeniu widać jak na czarnym tle pojawi sie np bialy napis to na calej szerokości czarny kolor robi sie jasniejszy ale tylko na wysokości tego napisu który się pojawil

przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=i_2N2Q_w0jA
model podobny ale efekt ten sam...ale niżej ktoś napisał, że po wyłączeniu opcji Local Dimming obraz się poprawia...
whitestok
whitestok
  23 października 2011

ale czy na pewno to działa? spotkał się ktoś z tym?

Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie to źle napisałem, bo obecny monitor nadal będzie mi służył, ale wspomniałem, że ten TV będzie używany do gier i do filmów, dlatego ciekawi mnie jak jest z kolorami w tych tv...

hmm ja nie dalbym rady chyba na takim tv :D grac bo do filmow to super ale oczywiscie filmow dvd albo BRay
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
whitestok
whitestok
  23 października 2011
Draxiu
Draxiu:

filmy tylko w HD, dvd to i na moim monitorze nie bardzo wyglądają...
MichaU
MichaU
  25 października 2011

ja dzisiaj bylem w argosie i maja ciekawa toshibe 32 cale chyba w full hd za 300 albo 330 funtow nie pamietam dokladnie ceny

whitestok
whitestok
  25 października 2011

Dzisiaj byłem w PC World ale niestety nie znalazłem tego TV, znalazłem model słabszy i czarny kolor wygląda dobrze, nawet jak się pojawiają białe napisy to nic się nie podświetla dodatkowo więc myślę, że na 42LV550T tym bardziej nie powinno nic takiego się dziać :)
w Argosie nie mają tego TV, który sobie upatrzyłem :)

whitestok
whitestok
  31 października 2011

dobra, temat do zamknięcia...i tak w końcu kupiłem 51" 3D TV Samsunga :)

whitestok
whitestok
  3 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i tak w końcu kupiłem 51" 3D TV Samsunga :)

i żałuję...następnego dnia znalazłem pixel mrugający na czarno...wymieniłem tv wczoraj na nowy i na nowym tv był po prostu czarny pixel widoczny na jasnym tle więc dzisiaj wymieniłem na LG 42" LED 3D TV...

Nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale oba samsungi 51" które miałem to były plazmy i pochodziły z fabryki na Węgrzech...widziałem w necie jeden komentarz nie zadowolonego klienta i też napisał, że jego tv był na Węgrzech zrobiony...więc nie polecam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.