HardcoremJestem
HardcoremJestem
  12 października 2011 (pierwszy post)

Wczoraj kupiłem sobie laptopa,zainstalowałem na nim Windows 7 wersja 32 bitowa...
Pytania:
1.Jak (gdzie) mogę sprawdzić jaką mam kartę sieciową ? (muszę to wiedzieć bo chcę się łączyc z Routerem przez WIFI)
2.Mam kartę graficzną NVIDA GEFORCE GT 540M , ściągnąłem sterownik ze strony producenta dla Windows 7 32bit i mi wyskakuje ''You must install an Intel driver first'' O co chodzi ???

Aha,mam tego lapka:
http://allegro.pl/asus-x53sv-k53-i5-2410m-8gb-750gb-gt540-1gb-hdmi-i1846920373.html

Narazie to tyle pytań,proszę o pomoc.

HardcoremJestem
HardcoremJestem
  12 października 2011

Kolejne pytanie: Jak wchodzę w Panel sterowania->System i zabezpieczenia->System to tam gdzie są podane informacje o systemie jest Zainstalowana pamięć RAM : 8 GB (dostępne 2,67 GB). Czy system ''pobiera'' około 5,5 giga ramu po to żeby funkcjonował czy o co w tym chodzi ? Przecież to bardzo dużo...

Zaznaczam że narazie nie mam zainstalowane nic na tym lapku , żadnych programów itd. tylko sam Windows

Nie śmiejcie się ze mnie,ja się na tym po prostu nie znam

MichaU
MichaU
  12 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Jak (gdzie) mogę sprawdzić jaką mam kartę sieciową ? (muszę to wiedzieć bo chcę się łączyc z Routerem przez WIFI)

Start i w polu wyszukiwania wpisz manager urzadzen wyskoczy ci kilka propozycji wybierasz oczywiscie manager urzadzen. wyskakuje ci lista calego sprzety i klikasz w zakladke karty sieciowe.
jesli laczysz sie po kablu (jak narazie) to pobierz sobie program device doctor. wyszuka ci sterowniki wyswietli liste z ktorej bedziesz mogl wybrac co pobrac i zainstalowac. co do grafiki... mialem podobnie bo posiadam hybrydowa karte graficzna ktora sie przelacza automatycznie. na 32bitowej mialem podobnie. problem rozwiazalem tym ze zainstalowalem 2 sterowniki, do karty zintegrowanej i do dedykowanej. przy 64 bitowej wersji nie mialem problemow bo wystarczylo zainstalowac tylko paczke do dedyka i tam byly oba.

Konto usunięte
Konto usunięte: est Zainstalowana pamięć RAM : 8 GB (dostępne 2,67 GB). Czy system ''pobiera'' około 5,5 giga ramu po to żeby funkcjonował czy o co w tym chodzi ? Przecież to bardzo dużo...


Konto usunięte
Konto usunięte: Wczoraj kupiłem sobie laptopa,zainstalowałem na nim Windows 7 wersja 32 bitowa..


calkiem normalny objaw. 32bitowe wersje systemy wykrywaja tylko do 3,15 gb ramu. zainstauj sobie 64bitowa. bedzie widzialo 8 gb
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  12 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

musisz mieć 64bitowy system aby używać całego ramu.

Konto usunięte
Konto usunięte: ''You must install an Intel driver first'' O co chodzi ???

ściągnij najpierw sterownik mikoukładu Intel dla twojego lapka - znajdziesz na stronie producenta lapka

Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Jak (gdzie) mogę sprawdzić jaką mam kartę sieciową ? (muszę to wiedzieć bo chcę się łączyc z Routerem przez WIFI)

nazwa karty Ci jest nie potrebna do tego tylko jej adres MAC. Robisz to przez CMD wpisując: ipconfig /all

;)
MichaU
MichaU
  12 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nazwa karty Ci jest nie potrebna do tego tylko jej adres MAC. Robisz to przez CMD wpisując: ipconfig /all

jesli oczywiscie chce wlaczyc filtrowanie :P
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  12 października 2011
MichaU
MichaU: jesli oczywiscie chce wlaczyc filtrowanie :P

a cóż innego może chcieć zrobić na routerze?
MichaU
MichaU
  12 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a cóż innego może chcieć zrobić na routerze?

z tego co mi pisal to nie ma sterownika do sieciowki ;]
HardcoremJestem
HardcoremJestem
  13 października 2011

Nie mam sterownika do karty WIFI ,modemu i routera...

MichaU
MichaU
  14 października 2011

zacznij od instalacji 64 bitowego systemu a nastepnie wejdz na strone producenta i pobierz stery do twojego modelu.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.