xxxGraberekxxx
xxxGraberekxxx
  11 października 2011 (pierwszy post)

A więc .. :)

Mam laptopa.. na nim jest zainstalowany Windows 7 .
partycje (na jednym dysku fizycznym) wyglądają następująco :
C: 80 Gb . zajęte w 90%
D: 150 Gb . zajęte w 10%

Chciałbym jakimś programem albo z Live CD . utworzyć wolną przestrzeń z dysku D: tak około 40 Gb .
i tam zainstalować XP na jednej partycji . :)

Hmm z Tego co czytałem Bootloader nie uruchomi się.. i w sumie.. coś tam troszkę czytałem że się nie da..

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie.. ? czekam na wszelakie rady :)

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbym jakimś programem albo z Live CD . utworzyć wolną przestrzeń z dysku D: tak około 40 Gb . i tam zainstalować XP na jednej partycji . :)

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

{y*x=40
{x+y=10:woot:

xxxGraberekxxx
xxxGraberekxxx
  11 października 2011
Pafel
Pafel: http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html


Nie pytam tu o program do partycjonowania dysków. Gparted znam dość dobrze..
xxxGraberekxxx
xxxGraberekxxx
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A więc .. :) Mam laptopa.. na nim jest zainstalowany Windows 7 . partycje (na jednym dysku fizycznym) wyglądają następująco : C: 80 Gb . zajęte w 90% D: 150 Gb . zajęte w 10% Chciałbym jakimś programem albo z Live CD . utworzyć wolną przestrzeń z dysku D: tak około 40 Gb . i tam zainstalować XP na jednej partycji . :) Hmm z Tego co czytałem Bootloader nie uruchomi się.. i w sumie.. coś tam troszkę czytałem że się nie da.. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie.. ? czekam na wszelakie rady :)


W sumie źle sprecyzowałem temat.. Głównie chodzi mi o bootloader.. po doinstalowaniu XP ..
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W sumie źle sprecyzowałem temat.. Głównie chodzi mi o bootloader.. po doinstalowaniu XP ..


zależy jaki chcesz?

chameleon ma instalator pod windowsa :) uruchamia on każdy system.. Linuxy, Windowsy a nawet MAC OS X :)

jednak myślę że powinieś poszukać czegoś co przebuduje bootloader win7 po instalacji xp
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  11 października 2011

Jak masz płytkę z win7 to po instalacji win xp włóż ją i wybierz napraw komputer powinno odbudować bootloader

xxxGraberekxxx
xxxGraberekxxx
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: xxxGraberekxxx:W sumie źle sprecyzowałem temat.. Głównie chodzi mi o bootloader.. po doinstalowaniu XP .. zależy jaki chcesz? chameleon ma instalator pod windowsa :) uruchamia on każdy system.. Linuxy, Windowsy a nawet MAC OS X :) jednak myślę że powinieś poszukać czegoś co przebuduje bootloader win7 po instalacji xp


Hym ja byłem nastawiony na to że po zainstalowaniu XP bootloader mi się normalnie odpali.. ale widocznie tak nie będzie..
Jak wcześniej do innego PC doinstalowałem do XP Linuxa Ubuntu to tam mi normalnie GRUB instalowało...

A tutaj to ja już nie wiem...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak masz płytkę z win7 to po instalacji win xp włóż ją i wybierz napraw komputer powinno odbudować bootloader

Czyli nie jesteś do końca pewien.. nie robił bym problemu ale po pierwsze PC nie jest mój a po 2 .. na Windows 7 są ważne pliki (nie ważne jakie) . no i muszę tak zrobić żeby wszystko ładnie działało ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.