Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011 (pierwszy post)

Witajcie
Poradnik jak chronić się przed intruzami z sieci powstał z myślą o Was jest za darmo tak dobrze czytacie za darmo nic za niego nie chcę :) Dlaczego ?
Wiele lub wielu z Was boryka się z wirusami przykładem tego był post koleżanki "Kto pomoże ???". Nie sztuka nawypisywać głupot lecz znaleźć antidotum na wszystkie przypadki zainfekowania, nieprawidłowego działania systemu czy wreszcie przeprowadzenia w nim generalnych porządków.
Dlaczego oddaję Wam poradnik za darmo ?
Ponieważ ważne jest dla mnie Wasze bezpieczeństwo w sieci.
Czekają na Was również darmowe niespodzianki ale o tym to już w poradniku się dowiecie, jak powiem teraz to już nie będzie niespodzianek.
Jeśli bezpieczeństwo Wasze, waszych danych personalnych jak również kont bankowych i kart kredytowych jest cenniejsze niż złoto... Jeśli nie lubicie gdy antywirus przerywa Wam zabawę czy pracę na komputerze, jeśli cenicie sobie bezpieczeństwo Waszych pociech bo tacy ludzie również tu zaglądają czekam na Wasze maile na priv.

Post w żadnym wypadku nie nosi znamion oferty handlowej!

Jacek80
Jacek80
  10 października 2011

ja, że zawsze byłem realistą, to z chęcią zobaczyłbym najpierw ten poradnik, bo - bez urazy - jak czytam tego typu teksty, to zawsze jest jakiś haczyk... albo ktoś szuka jakiegoś jelenia na coś ;)

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz nie moge tutaj umieścić poradnika bo to nieetyczne zamieszczać 35 stron bo tyle ma poradnik poza tym jest w nim pełno grafiki i tabel więc na forum wszystko sie rozsypie.

fake
fake
  10 października 2011

słaby troll, 0,5/10
tyle poradników w internecie i mamy pisać specjalnie do Ciebie? :)
also daj link

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

nie dam linka ponieważ poradnik nie jest umieszczony na serwerze

Poza tym post jak dbać o komputer - PORADNIK Pana Jacek80 został przeczytany, że się tak wyraże w niektórych miejscach są popisane totalne bzdury, siedze w tym od kilku lat i znam się na rzeczy. Poradnika Pana Jacek80 powinniśmy się raczej obawiać niż go stosować co do joty. Część rzeczy jest przydatnych nie powiem, ale zupełnie niepotrzebne są rzeczy nadające się do usunięcia, które niosą zagrożenie dla użytkowników komputerów.

Fujin
Fujin
  10 października 2011
http://www.magsoft.com.pl/wirusy.html

Ktoś by chciał skorzystać z tego poradnika to śmiało. Ja skorzystałem i komputer chodzi jak nowy. I żeby nie było, że chcę wirusa komuś jakiegoś wysłać to NIE musicie tam wchodzić.

W Google wpiszcie sobie jak pozbyć się wirusa w cudzysłowie i Link numer 1. Ktoś nie ufa tej witrynie podanej u góry może nie wchodzić. Dziękuję :)
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011
Fujin
Fujin: http://www.magsoft.com.pl/wirusy.html

tu też są popisane bzdury do usunięcia
Jacek80
Jacek80
  10 października 2011

Z checią podyskutuję na poniższe tematy

Konto usunięte
Konto usunięte: w niektórych miejscach są popisane totalne bzdury

Konto usunięte
Konto usunięte: Poradnika Pana Jacek80 powinniśmy się raczej obawiać niż go stosować co do joty.

Konto usunięte
Konto usunięte: są rzeczy nadające się do usunięcia, które niosą zagrożenie dla użytkowników komputerów.

poprosiłbym o przykłady jeśli można

co do Twojego poradnika... jacek80@fotka.pl - ten adres nie jest żadną tajemnicą ;)
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kudlatypulpet: są rzeczy nadające się do usunięcia, które niosą zagrożenie dla użytkowników komputerów. poprosiłbym o przykłady jeśli można

Prosze Bardzo daleko nie będe szukać już na samym początku polecasz użytkownikom coś co może ich pozbawić poprawnego działania systemu...
Ze starym wilkiem chcesz dyskutować ?
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

"- uaktualniaj samego Windowsa poprzez witrynę "Windows Update" widoczną w menu Start..."

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

Nie zawsze co nowe jest lepsze, czasami stare lepiej działa niż nowsze, odniesienie do Twojej porady

"- jeżeli już masz jakieś programy, sprawdź w internecie, czy są dostępne i możliwe do ściągnięcia aktualizacje. Producenci poprawiają w nich błędy, o których Ty możesz nawet nie wiedzieć."

Przy dobrym systemie zabezpieczeń żaden ComboFix nie jest potrzebny.

Kwestia gustu która przeglądarka jest do chrzanu, czasem sie zdarza że witryna na firefoksie sie sypie a pod XP nie więc nie neguj czegoś na zapas

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

"13. Nie uruchamiaj wielu programów jednocześnie"
A jeżeli ktoś musi pracować z kilkoma programami jednocześnie to co? ma nie używać laptopa bo sie bateria szybciej wyczerpie ? no nie róbmy jaj.

"W przypadku kiedy niektóre strony www źle nam się wyświetlają (kiedyś był taki problem z fotką), przyczyna może tkwić w ustawieniach naszego połączenia sieciowego, a dokładnie serwerów DNS" - totalna bzdura, jeśli komputer źle Ci wyświetla witryny przyczyna na pewno nie leży w DNSach lecz w konfiguracji komputera lub po stronie twórców witryny

to nie jest najbardziej potrzebny program w systemie kolejna bzdura
"K-Lite Codec Pack - zestaw kodeków potrzebnych do odtwarzania filmów w różnych formatach"

i tak na koniec podsumowując pierwszą uwagę
"Pozostałe poprawki do naszego systemu, mające wpływ na działanie i bezpieczeństwo systemu Windows" - owe pozostałe poprawki do Windowsa potrafią sprawić że padnie system!

Podzieliłem się z doświadczenia zawodowego Prosze bardzo

Jacek80
Jacek80
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: "- uaktualniaj samego Windowsa poprzez witrynę "Windows Update" widoczną w menu Start..."

a co w tym złego? Microsoft w wiekszości przypadków udostępnia poprawki związane z bezpieczeństwem, dostępem do komputera przez niepowołane osoby, przez tak zwane "dziury", do tego są jeszcze poprawki dotyczące obsługi różnych rzeczy, poprawki zauważonych błędów itp itd
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zawsze co nowe jest lepsze, czasami stare lepiej działa niż nowsze, odniesienie do Twojej porady

Zgadza się, nie zawsze, ale co... nie powinniśmy niczego aktualizować? Skąd ludzie mają wiedzieć, że to "czasami" dotyczy tego a nie innego programu?
Po aktualizacji jakiegoś programu może (choć nie musi) okazać się nawet, że działa on nawet wolniej, ale w aktualizacjach mogą być zawarte naprawdę ważne rzeczy, w przypadku przeglądarek jest to obsługa nowych standardów przed którymi się nikt nie uchroni jak HTML5 czy CSS3

Konto usunięte
Konto usunięte: Przy dobrym systemie zabezpieczeń żaden ComboFix nie jest potrzebny.

Zapewne jako "stary wilk" wiesz, że żaden system zabezpieczeń nie daje 100% bezpieczeństwa, a nawet przez własną głupotę można nabawić się jakiegoś syfa w kompie, którego zwykły śmiertelnik nie jest w stanie później usunąć

Konto usunięte
Konto usunięte: Kwestia gustu która przeglądarka jest do chrzanu, czasem sie zdarza że witryna na firefoksie sie sypie a pod XP

Wiesz... dla jednego ważna jest szybkość, dla drugiego niezawodność, a dla innego bepieczeństwo. Całkiem do niedawna pod IE były takie dziury, że po kliknięciu linków do stron na którym były zamieszczone odpowiednie JavaScript'y, tak zawieszało sprzęt, że potrzebny był twardy reset kompa, inne przegląarki były w stanie zablokować takie potencjalnie niebezpieczne/złośliwe kody.

Konto usunięte
Konto usunięte: A jeżeli ktoś musi pracować z kilkoma programami jednocześnie to co? ma nie używać laptopa bo sie bateria szybciej wyczerpie ? no nie róbmy jaj.

to jest tylko porada (zresztą nie mojego autorstwa), którą MOŻNA stosować, jeżeli chce się zaoszczędzić baterię, ale nikt nikogo przecież nie zmusza.
Jeżeli ktoś musi używać kilku programów to używa, ale jeżeli ktoś włączy np 10 do niczego potrzebnych programów, w tym programy do "upiększania" to niech liczy się z tym, że jednak więcej prądu wykorzystywane jest na kręcenie dyskiem, żeby przerzucić dane z RAMu do pliku stronicowania i spowrotem, czy na zwiększenie mocy obliczeniowej procesora itp itd
Konto usunięte
Konto usunięte: totalna bzdura, jeśli komputer źle Ci wyświetla witryny przyczyna na pewno nie leży w DNSach lecz w konfiguracji komputera lub po stronie twórców witryny

Jak wiadomo serwery DNS odpowiadają za tłumaczenie nazw adresów znanych użytkownikom, na adresy znane dla komputerów. Nie ma jednej centralnej bazy danych adresów a instytucji, które je administrują też jest sporo. Czasami wkradają się błędy. Parę lat temu podobna sytuacja miala miejsce z fotką.pl gdzie zdjęcia były trzymane na innych serwerach (z tego co pamiętam) i z dnia na dzień przestały się wyświetlać. Pomagała wtedy właśnie zmiana DNSów w komputerze, która kompletnie niczym nie grozi
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest najbardziej potrzebny program w systemie kolejna bzdura

dla Ciebie może nie, ale dla osób które traktują komputer jako centrum rozrywki - tak

Konto usunięte
Konto usunięte: owe pozostałe poprawki do Windowsa potrafią sprawić że padnie system!

Ile jest takich przypadków... 1 na 10000 ? Bez urazy, ale wg tego rozumowania powinniśmy korzystać z Windowsa 3.11

Ps. nie wiem czy wysyłałeś, ale Twojego poradnika nie otrzymałem na maila
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a co w tym złego? Microsoft w wiekszości przypadków udostępnia poprawki związane z bezpieczeństwem, dostępem do komputera przez niepowołane osoby, przez tak zwane "dziury", do tego są jeszcze poprawki dotyczące obsługi różnych rzeczy, poprawki zauważonych błędów itp itd


Konto usunięte
Konto usunięte: Kudlatypulpet: owe pozostałe poprawki do Windowsa potrafią sprawić że padnie system! Ile jest takich przypadków... 1 na 10000 ? Bez urazy, ale wg tego rozumowania powinniśmy korzystać z Windowsa 3.11


Nie oszukujmy się Microsoft więcej obiecuje niż może zrobić systemy 95, 98, ME skąd się wzięły pierwsze blue Screeny ? Jak Pan myśli Panie Jacku ? Właśnie, zmierzając do naszych czasów Microsoft właściwie niczego nie zmienił prócz oprawy graficznej i wodotrysków w systemach, Jeśli globalnie przyjrzeć się na ten problem z poprawkami to niestety instalując na okrągło więcej niż same ServicePack jestem w 100% pewny że 2/3 komputerów nawali i powie "nie robie" zaprzestając ładowanie systemu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadza się, nie zawsze, ale co... nie powinniśmy niczego aktualizować? Skąd ludzie mają wiedzieć, że to "czasami" dotyczy tego a nie innego programu? Po aktualizacji jakiegoś programu może (choć nie musi) okazać się nawet, że działa on nawet wolniej, ale w aktualizacjach mogą być zawarte naprawdę ważne rzeczy, w przypadku przeglądarek jest to obsługa nowych standardów przed którymi się nikt nie uchroni jak HTML5 czy CSS3

Ja sie już przejechałem na takich poprawkach Skype chociażby, gg, czy firefox jakże popularny niby nowsza wersja a kompletnie niekompatybilna w systemie z innymi składnikami które pilnują bezpieczeństwa systemu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapewne jako "stary wilk" wiesz, że żaden system zabezpieczeń nie daje 100% bezpieczeństwa, a nawet przez własną głupotę można nabawić się jakiegoś syfa w kompie, którego zwykły śmiertelnik nie jest w stanie później usunąć

Otóż mylisz się ja już znalazłem 100% bezpieczeństwa i antidotum na wszystkie świństwa jakie się w sieci czają.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz... dla jednego ważna jest szybkość, dla drugiego niezawodność, a dla innego bepieczeństwo. Całkiem do niedawna pod IE były takie dziury, że po kliknięciu linków do stron na którym były zamieszczone odpowiednie JavaScript'y, tak zawieszało sprzęt, że potrzebny był twardy reset kompa, inne przegląarki były w stanie zablokować takie potencjalnie niebezpieczne/złośliwe kody.

Obecnie taką opcje bezpieczeństwa zapewnia jeden ze składników systemu antywirusowego jaki mnie chroni więc wszystkie złośliwe skrypty mam pod kontrolą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wiadomo serwery DNS odpowiadają za tłumaczenie nazw adresów znanych użytkownikom, na adresy znane dla komputerów. Nie ma jednej centralnej bazy danych adresów a instytucji, które je administrują też jest sporo. Czasami wkradają się błędy. Parę lat temu podobna sytuacja miala miejsce z fotką.pl gdzie zdjęcia były trzymane na innych serwerach (z tego co pamiętam) i z dnia na dzień przestały się wyświetlać. Pomagała wtedy właśnie zmiana DNSów w komputerze, która kompletnie niczym nie grozi


To nie moja brocha sie martwić dlaczego fotki znikają, to należy do administratorów portalu i to oni powinni jeby dostać od użytkowników, a nie że sam musze zachodzić w głowe co jest grane.

Konto usunięte
Konto usunięte: dla Ciebie może nie, ale dla osób które traktują komputer jako centrum rozrywki - tak

To nie K-Lite bo kodeki są wpisane w system, wystarczy wgrać Winampa i masz szafe grającą w jednym miejscu,
a co do oglądania filmów to java, flash player, potem filtry AC3 i ffdshowpack.
Silverlighta odradzam, kolejny niewypał Microsoftu.
Jacek80
Jacek80
  11 października 2011

na forach, grupach dyskusyjnych nie używa się "Pan", wszyscy są równi ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety instalując na okrągło więcej niż same ServicePack jestem w 100% pewny że 2/3 komputerów nawali i powie "nie robie"

a wiesz co zawierają ServicePacki ostatnimi czasy? Właśnie same pojedyncze poprawki, które wychodziły oddzielnie, aż było ich na tyle dużo, że zebrali je do kupy i utworzyli service packa... przykład: SP3 dla WinXP, SP1 dla Visty i Win7

Konto usunięte
Konto usunięte: firefox jakże popularny niby nowsza wersja a kompletnie niekompatybilna w systemie z innymi składnikami które pilnują bezpieczeństwa systemu.

tzn że firefox z czymś Ci się gryzie? z czym i w jaki sposób?

Konto usunięte
Konto usunięte: Otóż mylisz się ja już znalazłem 100% bezpieczeństwa i antidotum na wszystkie świństwa jakie się w sieci czają.

jedyny 100% sposób, to mówiąc żartobliwie... ucięcie kabla LAN albo rozwalenie modemu, ale z chęcią posłucham jak to osiągnąłeś

Konto usunięte
Konto usunięte: wystarczy wgrać Winampa (...) potem filtry AC3 i ffdshowpack

Winamp też instaluje własne kodeki, a ffdshow i ac3 są zawarte właśnie m.in w K-lite.

Konto usunięte
Konto usunięte: Silverlighta odradzam, kolejny niewypał Microsoftu

na jakiej podstawie to stwierdzenie? duża cześć VOD (np na onecie) korzysta właśnie z niego
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.