DagixFire
DagixFire
  7 października 2011 (pierwszy post)

Witam.
Planuję zakup telewizora 3D i zastanawiam się jak to będzie z dostępnością filmów robionych rzeczywiście pod 3D, bo TV sam w sobie konwertuje z 2D do 3D jednak wiadomo że nie będzie to już taka jakość.
Jak jest na dzień dzisiejszy z dostępnością filmów/programów/kanałów tematycznych na rynku telewizji satelitarnych?
Czy produkują jakieś filmy w 3D już w tej chwili na Blu ray?
Jeśli TV odtwarza pliki *.mkv to czy poradzi sobie z filmem w 3D np. z pendrive?
Jakie formaty powinien taki TV obsługiwać aby było to możliwe?
Wiadomo że za rok, dwa takie rzeczy będą już standardem, jednak chciałbym się dowiedzieć więcej jak to wygląda w tej chwili.

I jeszcze jedna sprawa, mianowicie: na co zwracać uwagę przy kupnie takiego TV?
Czy LG 42LW4500 byłby dobrym kandydatem?
jest on w cenie 2700zl i jest to maksimum jakie mogę poświęcić na ten TV.
Jeśli macie jakieś sugestie to proszę pisać ;)
Pozdrawiam.

reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  7 października 2011

Jeśli chodzi o kanały telewizyjne to jedyne co mi przychodzi do głowy to Canal+ 3D gdzie jakiś czas temu wyświetlali kilka filmów w 3D. Niestety nie oglądam telewizji, więc za wiele w tym temacie nie powiem ;) Co do filmów to już coraz częściej można znaleźć na allegro filmy blue-ray 3D, więc to kwestia czasu aż pojawi się ich więcej.

Fajny ten LG wybrałeś, akurat tak się składa, że na dniach będę wymieniał 37" lcd samsunga na LG 50" 50PZ250 3D i to na co ja zwracałem uwagę przy wyborze telewizora to na pierwszym miejscu pobór prądu a dalej to standardowo, kontrast, matryca, standard full hd, ile ma hz i jak sprawdza się w grach bo w zasadzie to o u mnie tv służy jedynie do grania na ps3 oraz oglądania filmów na blue-ray. Akurat wybrany przeze mnie tv ma funkcję 3D lecz jest ona dla mnie niepotrzebna gdyż okazało się, że mam coś nie tak z oczami przez co należę do tej grupy osób które efektu 3D w filmach nie widzą ale ten bajer może się przydać gdy znajomi wpadną z wizytą :P Co do odpalania filmów poprzez usb to jeszcze tego nie próbowałem gdyż poprzedni tv tej funkcji nie posiadał ale znalazłem takie oto info na jednym forum odnośnie uruchamiania filmów 3D z pendrive:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przykładowa instrukcja jak odpalić film 3D SBS na TV Samsunga Kopiujesz film na zewnętrzny dysk twardy lub pen-drive i podłączasz do gniazda USB w TV. Na telewizorze pojawią się dwie opcje do wyboru, jedna to aktualizacja oprogramowania a druga Media Play, wybierasz Media Play i otwiera się program samsunga do odtwarzania plików multimedialnych, wchodzisz w zakładkę "filmy" i tam będą wszystkie filmy które masz na Dysku lub Pendrive. Odpalasz film 3D Side-by-Side i na pilocie z telewizora wciskasz guzik 3D a następnie wybierasz tryb "obraz obok obrazu", pozostaje tylko założyć i włączyć okulary i cieszymy się świetnymi efektami 3D.
shinu
shinu
  7 października 2011

z tego co sie orientuje to enka ma swoj kanal 3d. ale prawde mowiac moze raz w tygodniu widze jakas zapowiedz programu na nim. w wiekszosci sa to koncerty. nigdy nawet nie probowalem ogladac tam nic

MichaU
MichaU
  8 października 2011

Jesli tv obsluguje dany format plikow to nie bedzie probielmu z odpaleniem go z Pendriva. Ogladalem kiedys film w ten sposob, moze w innym formacie ale wg mnie logicznie myslac sytuacja bedzie taka sama

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.