Green
Green
  2 października 2011 (pierwszy post)

Mam problem ,mianowicie mam dysk pojemności nie wiem, ze 150GB który jest podzielony na 4 partycje z czego C: ma tylko 7GB i praktycznie już zero miejsca wolnego choć nic oprócz systemu ,fajerfoksa i paru innych rzeczy nic więcej nie ma i ciągle mi wyskakuje że nie ma miejsca na dysku choć jest ze 100GB wolnego miejsca na innych partycjach. Czy można jakoś podzielić dysk na równe części albo coś w tym stylu? Ja się na tym kompletnie nie znam.. z góry dzięki za pomoc.

Shaitan
Shaitan
  2 października 2011

Używanie google naprawdę nie boli...

dymion
dymion
  2 października 2011

baw się narzędziami do partycjonowania

Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  2 października 2011
Green
Green: Mam problem ,mianowicie mam dysk pojemności nie wiem, ze 150GB który jest podzielony na 4 partycje z czego C: ma tylko 7GB i praktycznie już zero miejsca wolnego choć nic oprócz systemu ,fajerfoksa i paru innych rzeczy nic więcej nie ma i ciągle mi wyskakuje że nie ma miejsca na dysku choć jest ze 100GB wolnego miejsca na innych partycjach. Czy można jakoś podzielić dysk na równe części albo coś w tym stylu? Ja się na tym kompletnie nie znam.. z góry dzięki za pomoc.

wytłumaczę ci to prosto ,Partycje to tak jakby wirtualnie o dzielne dyski,masz dysk c i tam jest mało miejsca , resztę partycji w tym momencie się nie liczy,możesz jakimś programem typu partition magic,lub w windows 7 zarządzanie
systemem ,zabrać np z partycji D pare gb i dodać do partycji C,to tak bez utraty danych.
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  2 października 2011
Raziel165
Raziel165: ub w windows 7 zarządzanie

tego na pewno nie ma ;] bo win7 nie zmieści się na 7GB ;]

ściągnij geparted :) wypal na płytkę wrzuć do cd-romu i uruchom ponownie w biosie ustaw bootowanie na CD (jeśli nie masz) i powinien ci się włączyć system z płytki.. (jak będzie o coś pytał to mu potwierdzaj i przepisuj literki tak jak chce :))
potem suwakiem sobie dostosujesz która partycja ile ma mieć :)
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  2 października 2011
Raziel165
Raziel165:

Shaitan
Shaitan:


i tak odbiegając od tamatu :mrgreen:



za to kocham Mac'a ;D wszystko można zmienić kiedy się chce i jak się chce :ziober2:

.
whitestok
whitestok
  2 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: za to kocham Mac'a ;D wszystko można zmienić kiedy się chce i jak się chce

w windows 7 tak samo :D
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  3 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w windows 7 tak samo :D

w win7 (którego też mam) jest ciulowo bo nie da się tego przesuwać łapiąc za krawędź tylko trzeba wpisywać wartości ręcznie :P
Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  4 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w win7 (którego też mam) jest ciulowo bo nie da się tego przesuwać łapiąc za krawędź tylko trzeba wpisywać wartości ręcznie :P

Ale utrudnienie xD
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  5 października 2011
Raziel165
Raziel165: Ale utrudnienie xD

a jednak jest :D bo nie każdy noobek od razu wie jak to zrobić ;D
fake
fake
  5 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jednak jest :D bo nie każdy noobek od razu wie jak to zrobić ;D

czyli Mac jest dla nobków którzy nie umieją pisać i nie widzą co robią :tak:
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ściągnij geparted :) wypal na płytkę wrzuć do cd-romu i uruchom ponownie w biosie ustaw bootowanie na CD (jeśli nie masz) i powinien ci się włączyć system z płytki.. (jak będzie o coś pytał to mu potwierdzaj i przepisuj literki tak jak chce :)) potem suwakiem sobie dostosujesz która partycja ile ma mieć :)

dosowym narzędziom raczej nie ufam odnośnie przestawiania partycji przez przypadek można stracić prace dyplomową jak mój kolega ;p
Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  10 października 2011

Obsługa partycji na Mac mi sie nie podoba nie można np zrobić sobie na jednym dysku partycji MAC OS a na drugiej Windows XP czy Vista tak jak pod kontrolą DOSa ;p Windows 98, Windows XP, Linux

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  10 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: FilipEbR:

dosowym narzędziom raczej nie ufam odnośnie przestawiania partycji przez przypadek można stracić prace dyplomową jak mój kolega ;p
Od kiedy gparted jest dosowym narzędziem?

{y*x=40
{x+y=10:woot:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.