blackshadow83
blackshadow83
  25 września 2011 (pierwszy post)

Mam pytanie, czy ktoś używał nawigacji GPS, przeznaczonej do samochodu jako rowerowej ?

MichaU
MichaU
  25 września 2011

ja czasami mam kolo zapasowe w plecaku :rotfl:
a tak powanie to nie ;] z telefonu tak ale nie samochodowki

Edqq
Edqq
  25 września 2011

a tak troche odbiegajac od twmatu.

czy nawigacja w smartphone jest platna czy za darmo ciska przez nadajnik?

Bozar
Bozar
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy nawigacja w smartphone jest platna czy za darmo ciska przez nadajnik?


Zależy czy włączysz AGPS. Powoduje to pobranie 5kb danych lokalizacyjnych (czyli w praktyce jednej jednostki taryfikacyjnej - w simplusie 40gr), które pozwlają na błyskawiczny fix w terenie. Jeśli wyłączysz AGPS, musisz czekać na fixa kilka minut, ale nic nie płacisz.
blackshadow83
blackshadow83
  26 września 2011
MichaU
MichaU: ja czasami mam kolo zapasowe w plecaku a tak powanie to nie ;] z telefonu tak ale nie samochodowki

wiesz nie wiadomo kiedy można złapać kapcia :D
w telefonie nie mam opcji bo cookie nie obsługuje tego dodatkowego modułu GPS
a turystyczne gps są drogie jak diabli, wiec zostaje kupno samochodowego ;)
Croocker
Croocker
  26 września 2011

NIe lepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie tego Cookie, dołożenie tego co miałbyś wyłożyć na nowy GPS i zakupić jakiegoś fona z Androidem, na który jest pełno dobrych navi? Ewentualnie mapy z Nokii są też bardzo dobre, testowałem je, jednak Nokia ma niestety słabe telefony i Symbian jest prehistorią ;)

blackshadow83
blackshadow83
  26 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: NIe lepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie tego Cookie, dołożenie tego co miałbyś wyłożyć na nowy GPS i zakupić jakiegoś fona z Androidem, na który jest pełno dobrych navi? Ewentualnie mapy z Nokii są też bardzo dobre, testowałem je, jednak Nokia ma niestety słabe telefony i Symbian jest prehistorią ;)

już sobie upatrzyłem odpowiedni model zwykłej nawigacji z uchwytem motocyklowym, jakoś ludzie mocują to do rowerów i działa wiec myślę ze to przetestuję
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.