UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  21 września 2011 (pierwszy post)

Witam,
Mam taki dziwny problem, otóż przy każdym folderze mam taką żółtą kłódeczkę. Nie jest to chyba "plik tylko do odczytu" bo mogę zmieniać nazwę pliku itp.
Czy może mieć to jakis związek z winampem, którego dzisiaj ściągnąłem?
Tylko, że potem go odinstalowałem, a te kłódeczki są nadal.
Jak roziwazać ten problem?

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  21 września 2011

Weź przeskanuj kompa,to nie jest wina winampa.A w folderach systemowych też to jest czy tylko na pulpicie się to porobiło? jc to prv

UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Weź przeskanuj kompa,to nie jest wina winampa.A w folderach systemowych też to jest czy tylko na pulpicie się to porobiło? jc to prv

systemowych, tzn?
Ta kłódeczka jest na wszystkich moich folderach lub na osobnych plikach, czyli, np. jakimś dokumencie word.
Miałęm jeszcze program Sunrise Seven, którym mozna sobie zmieniać np. wygląd ikonki start, ale w związku z tym, że nie było tam nic ciekawego to nic tam raej nie klikałem. Odinstalowałem to i mam te kłodeczki. Szkosa, że nie zauważyłem, w którym dokładnie momencie sie pojawiły.

Mam jeszcze jedno pytanie: Gdybym zrobił "przywracanie systemu" do wczoraj?
Bo np. był instalowany program "x" więc do tego momentu mogę przywrócić system. I mam pytanie teraz: Czy jeżeli zrobiłbym przywracanie systemu to będzie to stan sprzed instalacji programu czy po instalacji? :D
UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  21 września 2011

znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=4633.0

Cytat:" klik PPM na folder -> właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> zmień uprawnienia ->Zaznaczamy "Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych uprawnieniami dziedziczonymi tego obiektu "
Jednak po tej czynności ta kłódka dalej nie znikła..
Jak wejdę w te opcje to mam coś takiego:


Może kłopot w tym, że jest opcja "odczyt"?
Tylko jak mam to zmienić, bo jak próbuje w to wejść i zmienić na pełną kontrolę czy coś to nie znikają te kłódki.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może kłopot w tym, że jest opcja "odczyt"?

Oj co Cie interesuje jakie uprawniena mają inni użytkownicy. Ty masz pełeną kontrolę.

Jeśli używałeś aplikacji modyfikującej system tam bym szukał problemu.
Takie apki zazwyczaj robią punkt przywracania na wszelkiego więc spróbuj przywrócić.. z poziomu startu lub z bootloadera (uruchom ponownie -> i wciskaj F8)
UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  21 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli używałeś aplikacji modyfikującej system tam bym szukał problemu. Takie apki zazwyczaj robią punkt przywracania na wszelkiego więc spróbuj przywrócić.. z poziomu startu lub z bootloadera (uruchom ponownie -> i wciskaj F8)

No dobra, ale ma pytanie:

Jeżeli przywrócę system do ostatniego zapisu to czy będzie to sprzed instalacji czy po?
Bo tego nie instalowałem ja więc nie chcę żeby coś poszło nie tak :)
UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  21 września 2011

Ok, częściowo udało się rozwiązać problem. Musiałęm kliknąć udostępnij grupie domowej i kłódka znikła. Tylko, że teraz pojawiła mi sie ona na MS Office- tutaj nie ma opcji udostępnij grupie domowej bo to aplikacja...
Ehhh..
Może teraz cos poradzicie? :mrgreen:

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  24 września 2011

a weź najlepiej sformatuj kompa

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli przywrócę system do ostatniego zapisu to czy będzie to sprzed instalacji czy po? Bo tego nie instalowałem ja więc nie chcę żeby coś poszło nie tak :)

pliki i dokumenty Ci się nie zmienią,
jeżeli instalowałeś program to zostanie on usunięty, pliki systemowe podmienione przzez program powinny zostać przywrócone do poprzedniej wersji. Reszta będzie nietknięta :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.