Sylar
Posty: 154 (po ~255 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 15
Sylar
  15 września 2011 (pierwszy post)

Witam Slowem wstepu neostrada tp 6 mega smigala mi bez problemu na maksymalnej predkości. Obecnie jestem w trakcie remontu (ocieplenie scian + elewacja) w zwiazku z czym kabel wiodacy od okna do skrzynki tp zostal odczepiony od sciany I tu pojawia sie moje pytanie/problem. Kabel wiszac w powietrzu powoduje ze internet chodzi maksymalnie na polowie predkosci. Przy probie tymczasowego przymocowania go do sciany (elewacja jeszcze nie zakonczona) nieraz przesuniecie kabla o 1 cm !!! decyduje o tym czy predkosc jest maksymalna czy w ogóle niemam internetu. Mógłby mi ktos wyjasnic fenomen tego zjawiska oraz poradzic czym sie kierowac montujac kabel na stale na ukonczonej elewacji ?? Dzieki za odpowiedzi

Marduk91
Marduk91
  15 września 2011

Położenie kabla nie ma wpływu na jakość transmisji (co najwyżej długość), jedyną przyczyną występowania takiego zjawiska może być uszkodzenie przewodów w kablu.
Możliwe, że gdzieś następują zwarcia na kablu bądź też jedna z żył jest przerwana i chwilowo podczas ruchu nie syka wewnątrz kabla.

Jacek80
Jacek80
  15 września 2011

prawdopodobnie walnięty kabel, lub gniado/wtyczka z którejś jego strony

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  16 września 2011
Sylar
Sylar:

Masz TP. dzwoń do techników niech przyjadą i zrobią ;)
marudzacy
marudzacy
  28 września 2011

przypuszczam że położenie mas znaczenie.

mogą być zakłócenia.

Każdy wie że pod górkę jest ciężej niż z górki ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.