tomasGSL
tomasGSL
  31 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Witam. Chciał bym się was zapytać czy jak mam mobilny internet bez przewodowy iplus to czy bd mógł kupić modem cdma włożyć kartę sim i śmigać na cdma? Dodam że mam Notebooka Samsung n150 i on ma wbudowany modem ... Ale zasięg nie powala na nogi 2/3 kreski edge. I sprawdzałem mapkę to cdma sięga na zewnątrz tylko. W pomieszczeniach nie. Czy bd dobry zasięg? Z góry dziękuję.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  31 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

yyy.. po co chcesz używać starszej technologi skoro masz nowszą EDGE?
tomasGSL
tomasGSL
  1 września 2011

Nie wiem czy to starsza technologia. Ale wiem że plus właśnie ją wprowadził. I prędkość łącza jest do 3mb/s. A ja mam 256. Tak więc chciał bym się przerzucić. Ale nie wiem jak. Czy wystarczy przełożyć kartę do innego modemu przystosowanego.?

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  1 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Przełożenie powinno ci wystarczyć.. bo raczej nie ma znaczenia jaką technologią łączysz się z siecią, bardziej liczy się ilość przesłanych danych (jeśli masz limit)

CDMA jest starsze niż EGDE, chyba że masz na myśli WCDMA czy jakąś nowszą odmianę ;)
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  3 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: CDMA jest starsze niż EGDE, chyba że masz na myśli WCDMA czy jakąś nowszą odmianę ;)

Niezależnie od wieku cdma(1/2mbps) jest szybsze i obarczone niższym pingiem:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale zasięg nie powala na nogi 2/3 kreski edge.

liczy sie tłumienie nie kreski, sama technologia edge jest wolna, cdma jest szybsze ale z tego co sie orientuje starsze karty niekoniecznie sa przystosowane do cdma.Najprościej idz do salonu i dowiedz się czy twoja karta działa z 3g i cdma raz dwa sprawdz na necie lub w samym salonie czy w zasięgu cdma jesteś, ponieważ plus ma niewiele bts działających w 850mhz. Orange ma wiecej z racji działania tej usługi od kilku lat

Konto usunięte
Konto usunięte: yyy.. po co chcesz używać starszej technologi skoro masz nowszą EDGE?

starsza, nowsza, liczy się jej skuteczność:)
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  3 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niezależnie od wieku cdma(1/2mbps) jest szybsze i obarczone niższym pingiem:)

ym.. to mam błąd w zeszycie od Podstaw Teleinformatyki w takim razie O.o ale to dyktował nauczyciel.. no cóż..
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ym.. to mam błąd w zeszycie od Podstaw Teleinformatyki w takim razie O.o ale to dyktował nauczyciel.. no cóż..

Wiesz sam się zdziwiłem ze cdma jest niby szybsze i pogrzebałem w wiki obecny standard cdma jest poprawiony i nowszy i może osiagać do 2mbps
http://pl.wikipedia.org/wiki/CDMA2000 zawsze można zabłysnąć.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.