czekoladka1187
czekoladka1187
  29 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Hej mam problem z jakimś wirusem ,mam nadzieję że mi pomożecie bo wcale się na tym nie znam. Niedawno byłam na uczelni i tam złapałam na pendriva jakiegoś dziwnego wirusa, włożyłam pendriva do komputera i zamieniło mi wszystko na nim w skróty, ktorych nie moge otworzyć a potrzebuję te pliki z pendriva. Nie mogę też przez to zgrac zdjęć z aparatu też zamieniło wszystko w skróty;/ pod tymi skrótami są jakieś dziwne nieznane pliki Zxy, Zqy itp, jest tego pelno...
Co mam zrobić żeby odzyskać te pliki z pendriva i zdj, z aparatu i w ogóle żeby usunąc to gowno z komputera?? bo wszystko mi zaraża co podłączam do kompa..
z góry dzieki za pomoc

shinu
shinu
  29 sierpnia 2011

znajac zycie standardowa procedura.

przeleciec antywirem, (masz prawda?)

pozniej logi z hijackthis, savemode i killbox, ewentualnie combofix jak za nic nie bedzie chcialo ustapic.

Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  30 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej mam problem z jakimś wirusem ,mam nadzieję że mi pomożecie bo wcale się na tym nie znam. Niedawno byłam na uczelni i tam złapałam na pendriva jakiegoś dziwnego wirusa, włożyłam pendriva do komputera i zamieniło mi wszystko na nim w skróty, ktorych nie moge otworzyć a potrzebuję te pliki z pendriva. Nie mogę też przez to zgrac zdjęć z aparatu też zamieniło wszystko w skróty;/ pod tymi skrótami są jakieś dziwne nieznane pliki Zxy, Zqy itp, jest tego pelno... Co mam zrobić żeby odzyskać te pliki z pendriva i zdj, z aparatu i w ogóle żeby usunąc to gowno z komputera?? bo wszystko mi zaraża co podłączam do kompa.. z góry dzieki za pomoc

Jeśli pokazuje ci skróty plików,to co dzieje się z oryginalnymi plikami?,zobacz czy wirus nie nadaje im atrybuty ukryty w opcjach folderów,włącz pokaż ukryte pliki i foldery,wyłącz autorun http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/AutoPlay-frequently-asked-questions, i przeskanuj pendrive,komputer,nie klikaj w te skróty bo to może być wirus i przez kliknięcie infekujesz swój komputer.
Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.