InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  22 sierpnia 2011 (pierwszy post)

witam mam tel samsung x200, przywrocilem ustawienia fabryczne i przestawilo mi długość wiadomości z maksymalnej na jakas strasznie małą gdzie jedno zdanie zajmuje mi po 3 sms kto wie gdzie jest ustawiene dlugosci wysylanej wiadomosci ?

Jacek80
Jacek80
  22 sierpnia 2011

nie miałem samsunga, ale prawdopodobnie nie tyle chodzi o ustawienie długości smsa, co o obsługę polskich znaków. Powinna być wyłączona. Jeżeli będziesz wysyłał smsa z literkami Ą Ć Ź itp to ze 160 dostępnych znaków robi się 70

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

w ustawieniach smsów powinna być opcja do zmiany tego ;)
MichaU
MichaU
  22 sierpnia 2011

a jezeli nie bedzie w stanie znalezc tejze opcji to proponuje przywrocic ustawienia fabryczne

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  22 sierpnia 2011
MichaU
MichaU:

Konto usunięte
Konto usunięte: przywrocilem ustawienia fabryczne


;) .
UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam mam tel samsung x200, przywrocilem ustawienia fabryczne i przestawilo mi długość wiadomości z maksymalnej na jakas strasznie małą gdzie jedno zdanie zajmuje mi po 3 sms kto wie gdzie jest ustawiene dlugosci wysylanej wiadomosci ?

Wejdź w wiadomości->ustawienia-> i poszukaj takiego czegoś jak alfabet. Powinny być opcje Unicode, Alfabet GSM. I spróbuj zmienić obecny alfabet. Być może chodzi o to, że masz ustawiony bodajże unicode(lub gsm-nie pamięam dokłądnie, który jest odpowiedzialny za "ogonki". Po prostu ustaw inny alfabet niż masz obecnie), w którym są polskie znaki. Literki z ogonkami z automatu zmniejszają długość wiadomości ze 160 znaków na bodajże 70.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.