naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  7 sierpnia 2011 (pierwszy post)
Cześć, mam problem. Gdy klikam w menu Start -> Wyłącz komputer -> Wyłącz, jak zawsze pojawia się napis " Trwa zamykanie systemu Windows...", ale potem zamiast wyłączenia komputer uruchamia się ponownie. I tak do upadłego. Muszę wyłączać przyciskiem na komputerze, a to do niczego dobrego raczej nie doprowadzi.
Co z tym zrobić ?

System Windows XP Service Pack 3
Intel(R) Pentium (R) 4CPU 3.06GHz
3.06 GHz, 1,00 GB RAM
Karta graficzna ATI Radeon HD 2400 PRO AGP

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na wszelki wypadek przeczysc go:) i czym sprawdzalas komputer jakim antywirem

Ok, przeczyściłam.
Sprawdzałam Avastem.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  14 sierpnia 2011

Taki efekt to zdecydowanie problem natury sprzętowej. Wystarczy jedno "niepasujace" urządzenie - czy to od strony sterowników, firmwaru, ustawienia w biosie (tak, jest tam opcja umożliwiająca wybudzanie z uśpienia lub/i uruchamianie systemu przez urządzenie).

Kiedyś matce się nie chciał wyłączyać laptop - dokładnie takie same objawy miał: komputer zamiast wyłączyć się, po prostu startował ponownie. Oddałem do jednego serwisu, drugiego... nie wiedzieli. Wreszcie przypadkiem sam doszedłem, że efekt ten powoduje karta wifi pochodząca z odzysku z routera którą w sumie sam w laptopie zamontowałem). Jak się okazało, karta domyślnie stara się wybudzić z uśpienia/uruchomić urządzenie do którego jest podpięta.

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  14 sierpnia 2011
Patrykcm
Patrykcm: Jak się okazało, karta domyślnie stara się wybudzić z uśpienia/uruchomić urządzenie do którego jest podpięta

to da się wyłączyć w biosie.. opcja nazywa się wakeup coś tam ;P
ale zauważ że kolega może wyłączyć kompa przez przyciśnięcie włącznika przez chwilę :)
Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  15 sierpnia 2011

W laptopie było tak samo - można było go wyłączyć przyciskiem power.

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  15 sierpnia 2011
Patrykcm
Patrykcm: Taki efekt to zdecydowanie problem natury sprzętowej. Wystarczy jedno "niepasujace" urządzenie - czy to od strony sterowników, firmwaru, ustawienia w biosie (tak, jest tam opcja umożliwiająca wybudzanie z uśpienia lub/i uruchamianie systemu przez urządzenie). Kiedyś matce się nie chciał wyłączyać laptop - dokładnie takie same objawy miał: komputer zamiast wyłączyć się, po prostu startował ponownie. Oddałem do jednego serwisu, drugiego... nie wiedzieli. Wreszcie przypadkiem sam doszedłem, że efekt ten powoduje karta wifi pochodząca z odzysku z routera którą w sumie sam w laptopie zamontowałem). Jak się okazało, karta domyślnie stara się wybudzić z uśpienia/uruchomić urządzenie do którego jest podpięta.

Niestety nie mam routera ani wifi, mam Internet radiowy
Ale w takim razie jak sprawdzić, która część zawadza w komputerze? Ostatnią wymienianą częścią był zasilacz, ale problem pojawił się niedawno, a nie zaraz po włożeniu nowego zasilacza do komputera.
Więc co robić ?

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  15 sierpnia 2011
naaats
naaats: Niestety nie mam routera ani wifi, mam Internet radiowy Ale w takim razie jak sprawdzić, która część zawadza w komputerze? Ostatnią wymienianą częścią był zasilacz, ale problem pojawił się niedawno, a nie zaraz po włożeniu nowego zasilacza do komputera. Więc co robić ?

spróbuj formata zrobić jeśli nie pomoże poprosimy Cię o screena z menadzera urządzeń i będziemy myśleć ;)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  16 sierpnia 2011


Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  16 sierpnia 2011

Czy mi się wydaje czy w urządzeniach systemowych jeden sterownik zgłasza błąd?

Masz dwie fizyczne karty sieciowe czy jedna jest virtualna?

Podaj nazwę i model płyty głównej poszukam Ci sterownika mikroukładu i sterownika ACPI

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mi się wydaje czy w urządzeniach systemowych jeden sterownik zgłasza błąd?

A za co ten sterownik odpowiada?

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz dwie fizyczne karty sieciowe czy jedna jest virtualna?

Hamachi Network Interface to Hamachi 2.1.0.122, program umożliwiający mi dołączenie do jakiegoś serwera lub stworzenie własnego. Kolejne dwie, są "normalne", że się tak wyrażę. Kiedyś korzystałam z Internetu Neostrady i nie potrzebna mi była do tego karta sieciowa, potem założyliśmy radiówkę, dwóch panów przyjechało zainstalować i stwierdzili, że mam spaloną kartę sieciową, więc przynieśli z samochodu i założyli mi nową.

Konto usunięte
Konto usunięte: Podaj nazwę i model płyty głównej poszukam Ci sterownika mikroukładu i sterownika ACPI

W Evereście nazwa płyty głównej pisze "nieznane", ale pogrzebałam w szafie i znalazłam karton z instrukcjami, płytami, sterownikami itd. ipt. I podejrzewam, że będzie to VIA P4M800PRO-M, http://www.uno.pl/t_19698/p4m800pro-m/ .

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  16 sierpnia 2011
naaats
naaats: A za co ten sterownik odpowiada?

Praktycznie za kartę dzwiękową.. ale tam pisze że to sterownik magistrali.

naaats
naaats: więc przynieśli z samochodu i założyli mi nową.

Wyjmij starą? Chyba że jest zintegrowana.

naaats
naaats: azwa płyty głównej pisze "nieznane"

Czyli płyta małoznanej firmy - to też może być problemem
ale zaraz to jest płyta firmy ECS :woot: powinno rozpoznawać...

naaats
naaats: szafie i znalazłam karton z instrukcjami, płytami

masz CD od płyty głównej?
MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  16 sierpnia 2011

Jeżeli nazwa płyty głównej podana przez Ciebie jest poprawna to zainstaluj rzeczy z tych linków:

Dźwiekówka:
http://eudownload.ecs.com.tw/dlfileecs/driver/mb/sound/realtek/realtek.zip

Łatka mikroukładu VIA IDE:
http://eudownload.ecs.com.tw/dlfileecs/driver/mb/ide/via/VIA456.zip

Jeśli się dobrze znasz na kompach radzę spróbować aktualizacji BIOSu (nie rób tego jeśli się nie znasz! bo utrupisz płytę główną!)

Jeśli pomogło napisz.. jeśli nie.. też napisz..

Kolejny etap eliminacji problemu to będzie zmiana ustawień w biosie ;)

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  16 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: masz CD od płyty głównej?

Mam, ale nigdy nie instalowałam tej płyty, po ostatnim formacie także i działało jak należy wszystko od zawsze, dopiero teraz pojawił się problem.

To zmienia coś, czy instalować powyższe rzeczy?

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  16 sierpnia 2011
naaats
naaats:

instaluj..

to z plyly tez.. moze byc ze sterownik sie zaktualizowal jakis i bum.. ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.