SIimak
SIimak
  2 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Mam zamiar kupić słuchawki NAUSZNE, ale nie bardzo sie na tym znam, nigdy nie miałem takich słuchawek, więc jakby ktoś coś mi doradził to byłoby zajebiście.
Mają przede wszystkim grać bardzo głośno i czysto. Słuchawek chciałbym używać głównie do słuchania muzy, więc mają na komputerze i na mp3 grać tak samo głośno i czysto. Cena do 200 zł. Z góry dzięki.

audiotechnology
audiotechnology
  2 sierpnia 2011

Z jakim odtwarzaczem przenośnym maja współpracowac? Jakiej muzyki słuchasz? Czy przy pracy z komputerem słuchawki były podłączone bezposrednio do karty dźwiękowej, czy może do wzmacniacza/zestawu głosnikowego?

SIimak
SIimak
  2 sierpnia 2011

z komputerem i z mp3 (dokładnie telefon nokia x2), słucham Rapu, podłączane do komputera czyli chyba bezpośrednio do karty dzwiękowej :woot:

audiotechnology
audiotechnology
  2 sierpnia 2011

Więc tak: do stówki wyrobisz się w niezłych Sony MDR-XD200, dośc płasko, studyjnie brzmią, ale za to mają dośc wysoka efektywnosć, dzieki czemu urzadzonka które nie dysponuja powalająca mocą (np właśnie telefony) bez problemu z nimi sobie poradzą. "Głosne" i równiez płaskie są MDR-C150 (seria typowo dj'ska jak ja to nazywam) ale sa na prawde niezłe jak na swoją cenę, cięższe w napędzie od XD200... Omijaj szerokim łukiem Sennheisery HD201 202 203, te najniższe modele są wbrew pozorom i marce - bardzo kiepskie, juz lepiej kupić Philipsy HD2000, choć za ciekawej średnicy tez nie mają... Obecnie na allegro masz niezłe senki 215 http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd215-wysylka-24h-i1747008851.html lecz przekraczają nieco budżet. Ja osobiście gdybym bardzo dużo słuchał na słuchawkach, zaoszćzędził bym na Sennheisery HD595, które nagją naprawdę w porządku (warto dac max 350zł) ew AKG K514, które to ostatnio sporo potaniały, i mozna je dostac za niecałe 2 stóweczki (to jest jeden z najniższych modeli AKG, ale i tak bez watpienia przebije cały chinski szit :) )

audiotechnology
audiotechnology
  2 sierpnia 2011

edit:
MDR-V150

SIimak
SIimak
  2 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: AKG K514

te wydają się być dobre z opisu na allegro wynika, że spisują się dobrze i na komputerze i na odtwarzaczach przenośnych i są niedrogie.
Dzięki, przemyślę jeszcze.
Shaitan
Shaitan
  2 sierpnia 2011

Nie zapominajmy, że wysokiej klasy słuchawki (czyt. producentów takich jak Sennheiser) są dedykowane dla posiadaczy dobrych wież stereo lub kompów z dobrymi dźwiękówkami z dodatkowym wzmacniaczem (np. Asus Xonar), i z racji konstrukcji oraz impedancji mogą grać bardzo cicho na kompach ze zintegrowaną dźwiękówką bądź jakimś tanim shitem creative, a na odtwarzaczu mp3 tym bardziej. Warto więc trochę poczytać o danym modelu, zanim się go kupi.

audiotechnology
audiotechnology
  2 sierpnia 2011

Shitan -> ale w każdym wypadkui tak zagrają lepiej... po za tym, po co tracic pieniądze na benadziajna chińszczyznę? :) tak btw -> co do asus xonar, to nie jest taka hiper rewelacyjna :) owszem, ma stabilny zegar, przez co ma rewelacyjne wyjscia cyfrowe (coaxial/toslink) lecz jesli chodzi o DAC, to jest troszke przereklamowana i wybajerzona, za jej cene możemy sobie kupić M-Audio serii Audiophile, która ją rozwali w każdym calu pod względem jakosci w stereo :)

audiotechnology
audiotechnology
  2 sierpnia 2011

przepraszam za literówkę -> Shaitan*

SIimak
SIimak
  8 sierpnia 2011

co do sennheiserów hd215 to nie stracą na jakości dzwięku gdy podłączę do telefonu?
czytam opinie w necie na ich temat i ogólnie ludzie są z nich zadowoleni ale nie piszą nic jak sie spisują na odtwarzaczach przenośnych. To ważne bo dużo słucham z komy i z kompa.

SIimak
SIimak
  16 sierpnia 2011

kupiłem pioneery se m390 i jestem bardzo zadowolony

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.