R906
R906
  25 lipca 2011 (pierwszy post)

Mam problem , otóż nie kojarząc za bardzo faktów bo była późna godz dostałam telefon od koleżanki aby sprawdzić jej linka bo niby ktoś o niej go zrobil i ona nie możne go zobaczyć bo nie ma jakiejś wtyczki i odtworzyć tego nie moze. dostałam linka , rowniez go nie moglalam zobaczyc, sciagnelam wtyczke jaka kazali. jak sie okazało był to wirus u mnie wyskoczył trojan , powyłączał mi on wszystkie antywirusy. I komputer zaczał wył i wł sie ciagle w trybie awaryjnym. Odłaczyłam interent i kompute dziala sprawnie , zainstalowalalm nowego antywirusa , po skanie nic nie wykrył. Ponownie podłaczam interent i cała zabawa zaczyna sie od nowa . Komputer po 15-30 s sam sie wył i ponownie wl, w trybie awaryjnym i na ekranie pokazuje sie napis " tryb awaryjny micosoft(R) windows xp (R) (Komplikacja 2600.xpsp_sp2_gdr.080814-1233: Dodatek service pack 2] tryb awaryjny. i po chwili sie wl komputer. Jak to teraz wszytko naprawić ?

Shaitan
Shaitan
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: powyłączał mi on wszystkie antywirusy

A ile antywirusów ty instalujesz? :zonk:
Gdybyś miała jednego dobrego (np. Eset Smart Security) nie miałabyś problemów. I następnym razem nie klikaj w byle gówna ze spamu.

Co można tu poradzić? Uruchom Combofix albo zrób czystą instalację systemu.
PeopleCanFly
PeopleCanFly
  25 lipca 2011

od razu combofix - COMBOFIX TO NIE NARZĘDZIE DO SKANOWANIA i "czyszczenia sobie systemu" co ty koleś w ogóle wiesz o combofixie? no co sie pytam? użyłeś parę razy i pomogło, ale wiedz że ten program bardzo głęboko ingeruje w system, uzywanie go bez fachowej wiedzy może narobić wiecej szkód niż pozytku. drażnia mnie notki typu"odpal combofixa" - to nie cud-narzędize, do codziennej regeneracji systemu, to poważne narzędzie, które w fachowych rekach posłuży odpowiednim celom, użyte przez laika, moze naróbić wiecej kaszany, niż mieliśmy przedtem.DO SKANOWANIA, WYCIĄGANIA LOGÓW z systemu polecam użyć programu HIJACKTHIS a potem wrzucić LOGA na jakieś porządne, fachowe forum BROŃ BOŻE na fotkę, bo znów jakiś bałwan każe ci usunąć pół systemu... Proponuję ELEKTRODA.PL lub PCFORMAT.PL

audiotechnology
audiotechnology
  27 lipca 2011

Format Format Format i jeszcze raz Format... komp stoi pewnie już dobre kilka lat na tym samym os, w rejestrze to zapewne można już łopatą rozgarniać.

Jesli jednak bardzo się uprzesz, to zainstaluj sobie NOD'a i w trybie awaryjnym przeskanuj wszystkie dyski fizyczne i ram...

PeopleCanFly
PeopleCanFly
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Format Format Format i jeszcze raz Format...

jestem za :D - najwyzej sformatuj sama partycję systemową (C:) uprzednio skopiowawszy potrzebne rzeczy na inny dysk..., ale opcja całkowitego formatu bedzie 100% pewna, ze nie skopiujesz przy okazji jakiegos robala...
audiotechnology
audiotechnology
  4 sierpnia 2011

Format wszystkiego sie nalezy... kminisz drugi dysk, wrzucasz na niego smieci, które mają zostac, w trybie awaryjnym dokładnie je skanujesz Pełnym skanem najgłębiej jak tylko da się, odłączasz fizycznie dysk, FORMAT... dodatkowo rozpartycjonował bym dysk (MBR) i ułozył wszystko od nowa, 5 sekund roboty, a wiadomo, że już nic na tych dyskach nie zostanie, oczywiscie format gruntowny. Szybki nadpisuje tylko, że na miejscu, na którym dalej sa dane, może byc zapisane cos nowego... tak na chłopski rozum.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.