chicel
chicel
  20 lipca 2011 (pierwszy post)

witam, w audi a4 posiadam z przodu głośniki audi oryginalne wmontowane fabrycznie i do tyłu w półkę wmontowałem sobie Sony xs- F1326SE
http://www.sony.pl/product/ics-f-series-speakers/xs-f1326se#pageType=TechnicalSpecs
i te z tyłu grają duzo gorzej niż te wmontowane audi z przodu, wzmacniacz jest mosfet 4x50W w radiu pioneer, przy wyższych głośnościach te sony już zaczynają grać płytkim basem tak jakby charczały ale to jeszcze nie to, w czym tkwi problem? zły wzmacniacz? czy po prostu średnica głośnika nie pozwala na uzyskanie lepszego basu?
a może kupując droższe głośniki dałoby się to zrobić?
niech mi to ktoś wytłumaczy

Shaitan
Shaitan
  20 lipca 2011

1. jaki to dokladnie wzmacniacz? jak jakis tani medion to sie nie dziw, ze pierdzi.
2. na pewno dobrze podlaczyles wszystko?
3. jakiej jakosci kable?
4. aby miec bass trzeba glosniki wmontowac w tube, lub w ogole jakas dreaniana obudowe.

Jacek80
Jacek80
  20 lipca 2011

jak moc na kanale wzmacniacza masz 50W a głośnik 35W to jak ma nie charczeć? Dobrze, że głośniczków nie spaliłeś

chicel
chicel
  21 lipca 2011
Jacek80
Jacek80: jak moc na kanale wzmacniacza masz 50W a głośnik 35W to jak ma nie charczeć? Dobrze, że głośniczków nie spaliłeś

i tylko dlatego? sądziłem że sony 35W będą lepsze niż jakiś boschmann co ma 50W.
to jest takie radio:
http://www.mixelectronics.pl/pioneer-deh-2200ub,28384
więc jakie trzeba głośniki żeby dobrze grały?
max do 100zł
teraz nie wiadomo za ile te sprzedam
poldek81
poldek81
  21 lipca 2011

To radio jest za słabe i nie oszukujmy się ale mocy RMS odda może z 20watt na kanał ;)
Obojętnie jakie głosniki kupisz - nie zagrają dobrze... tym bardziej te z tyłu w półce :P
Moje radio to stara wersja Alpine CDA7876rb i ma 4x60 (nie używam końcówek mocy).
Sprzęt podpięty jest pod osobny wzmacniacz i dopiero wszystko gra tak jak powinno ;)

chicel
chicel
  21 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tym bardziej te z tyłu w półce :P

no ale jakoś te z przodu grają bardzo dobrze, mogę rozgłosić naprawdę wysoko i grają dobrze, nie harczą itp, a te sony to totalna porażka, sony robi takie lipne głośniki? coś tam kiedyś słyszałem właśnie o tym ale nie wiem czy to prawda jak dla mnie to te sony do dupy są,
Jacek80
Jacek80
  21 lipca 2011

jak moc na kanał masz 50W, to głośnik dajesz też minimum 50W, a nawet i 75W, bo przy tych 50W w głsniku i mocno podkręconej głośności w radiu też mogą być charczenia.
dając za słabe głośniki jest możesz je uszkodzić nie wspominając o końcówce mocy w radiu

chicel
chicel
  21 lipca 2011

a jak dam głośniki 100W RMS? http://allegro.pl/boschmann-pr-5577-130mm-kielce-i1709274288.html

whitestok
whitestok
  21 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

najlepiej kup sobie takie, które są fabrycznie montowane w tylnych półkach w danym modelu auta no i będziesz miał problem z głowy, brat ma Seata Toledo z 2001 roku, radio czteroletnie Pioneer z wyjściem 4x55W, fabryczne głośniki w całym aucie i szczerze mówiąc to nie ma nawet potrzeby montowania jakichkolwiek dodatkowych sub'ów, gwizdków itp...dzwięk jest na prawde bardzo czysty i dynamiczny z mocnym basem.
chicel
chicel
  21 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chicel: najlepiej kup sobie takie, które są fabrycznie montowane w tylnych półkach w danym modelu auta no i będziesz miał problem z głowy, brat ma Seata Toledo z 2001 roku, radio czteroletnie Pioneer z wyjściem 4x55W, fabryczne głośniki w całym aucie i szczerze mówiąc to nie ma nawet potrzeby montowania jakichkolwiek dodatkowych sub'ów, gwizdków itp...dzwięk jest na prawde bardzo czysty i dynamiczny z mocnym basem.

no tak chciałem, tylko że właśnie nigdzie tych głośników nie ma :(
whitestok
whitestok
  21 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak chciałem, tylko że właśnie nigdzie tych głośników nie ma :(

szukaj w ogloszeniach gdzie mają bite takie audice, cierpliwości a na pewno coś znajdziesz i będziesz zadowolony.
chicel
chicel
  21 lipca 2011

co nie które już znalazłem tylko sam nie wiem które pasują bo każdy ma inne :/ i drogie są, najtańsze 60zł / szt

Shaitan
Shaitan
  21 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: drogie są, najtańsze 60zł / szt

Naucz się, że za dobry sprzęt trzeba płacić, tanim kosztem nie będziesz miał dobrego dźwięku w samochodzie.
Miyaga
Miyaga
  23 lipca 2011

w niektórych sklepach możesz też powiedzieć jaki masz samochód i sprzedawca sam dobierze odpowiednie (wymiar). Mój znajomy tak kupował głośniki do forda focusa. podał rocznik i sprzedawca w katalogu dobrał odpowiednie.

chicel
chicel
  24 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w niektórych sklepach możesz też powiedzieć jaki masz samochód i sprzedawca sam dobierze odpowiednie (wymiar). Mój znajomy tak kupował głośniki do forda focusa. podał rocznik i sprzedawca w katalogu dobrał odpowiednie.

tak oczywiście tylko tam się nie kupi oryginalnych, ani dobrych za 100zł :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.